-- ZE ŽIVOTA --

STŘÍPKY.

28. srpna 2012 v 17:35 | PISTÁCIE

Láska mého života.

ZBĚŽNĚ, ODFLÁKNUTĚ. ALE JE TO TU.

21. srpna 2012 v 20:36 | PISTÁCIE
7

Poslední dobou je toho moc. Nechci si stěžovat, naopak jsem ráda, že se za žádnou cenu nenudím. Naopak, od SÁZAVA festu uběhl skoro měsíc, a já mezitím stihla dalších plno věcí.
S rodiči jsem strávila pěkný týden v termálních lázních na Slovensku, které jsem se snažila naplno si užít. Viz. foto-nové plavky, které jsem tam sehnala:) a foto s panem kuchařem :D:)
Dále se snažím cvičit a zdravě jíst. Začala jsem chodit do místní městské posilovny, cvičím doma a snažím se jíst co nejvíce zdravě to jen jde a jsem schopná a přitom se nerozčilovat :D silná vůle je základ a ta moje je všelijak pochroumaná, ale nevzdávám se. Co dále chystám ?
Jelikož mám před sebou ještě celý měsíc prázdnin, snad tím nikoho nenaštvu, je to tak :D, věřím, že za ten měsíc toho stihnu ještě dost a moc se na to těším, hold naše VŠ začíná 1. října, s tím nic nenadělám a vůbec mi to nevadí, naopak, jsem s tím dosti spokojená, jak to máte vy ? a co vůbec, chystáte, připravujete se už nějak do školy, či užíváte posledních pár dní volna ? :)
Jen užívejte, mějte se krásně, omlouvám se, ale fakt nemám čas, ani chuť psát nějaký lepší, smysluplnější článek, tak teď zatím aspoň takhle, ať víte, že se mám dobře a jsem v pohodě:)
Mějte se a užívejte ještě, co to jen jde. Zdravím... a brzy vymyslím něco zajímavějšího.. Pa

SÁZAVA FEST 2012 - část 2.

9. srpna 2012 v 17:00 | PISTÁCIE
Ahojte lidi. Tady navazuji na předchozí článek. Je to tolik informací, fotek videí, do jednoho čláku by se mi to sice vešlo, ale bylo by to asi rozsáhlejší, a je mi jasné, že by to nikoho nebavilo číst, prohlížet až do konce.:)
Nyní navážu nejen na kapely, program a podobně, ale ze začátku bych chtěla napsat něco o stravování na samotném festivalu. Pro nás s kamarádkou je to hodně řešené téma každý rok, ani letos to nebyla vyjímka. Samotný festival pobsahuje mnoho a mnoho stánků s občerstvením, pitím, všude na každém rohu spousta pochutin, na které si člověk vzpomene. Láká to víc než dost a když má člověk dlouhou chvíli, není nic jednoduššího, než si to zkrátit jídlem.
Jenže, snad ani jedno jídlo mi tam nepříjde zdravé, většina jídel smažená, takže každým rokem jsme tam přibrali několik kilo :D letos to ale bylo jiné, smaženého jídla jsme měly všehovšudy tak 2 max. pokud si to dobře pamatuju. Hodně jsme se snažily hlídat, jíst zdravě a já myslím, že se nám to celkem povedlo. Ne vždy to šlo, člověk chce ochutnat aspoň něco z toho, co nabízejí. Viz nějaké fotky ... např. naprosto dokonale ledové karamelové frappé, asi jedno z nejlepších, co jsem pila.
Na další fotce jsme se s kamarádkou rozhodly objednat halušky a langoše. Moje halušky, viz foto, ale kamarádka čekala dobrých 20 min. na langoš :D tak jí zpříjemnily čekání a daly jí zatím zadarmo chroupat nachos, což mi přišlo úsměvné:D
Jak jsem už psala v minulém článku, horko bylo opravdu veliké, skoro nikde stín, kam se schovat, snažily jsme se co nejvíce chladit, jak to jen šlo. Limonáda, ledová tříšť.....a hlavně jsme narazily na bezvadný stánek s nanuky s příchutí alkoholu. např. jahodový nanuk s vodkou, nebo viz foto - mochitto nanuk, který mě upřímně chuťově zklamal, ale barevně byl boží:D .... Nyní už ale přejdu opět k samotnému programu....

SÁZAVA FEST 2012 - část 1.

6. srpna 2012 v 17:00 | PISTÁCIE

Letošní, pro mě již velmi očekávaný 5. ročník tohoto festivalu byl náročný, jako každý z předchozích. Počasí nám dalo opravdu zabrat. Docela by se dalo říct, jakoby si s námi zahrávalo. Povětšinou bylo 30, občas bylo pod mrakem, ale to jen velmi zřídka. Kupříkladu spálená ramena se mi nevyhla, a nejen to. Tento rok ale přinesl také mnoho nového, zajímavého, i třeba nečekaného. Nebylo vždy vše příjemné, plánované, ale i tak jsme se s tím popraly bych řekla dobře. Celý festival bych zhodnotila jako velmi zdařený a mohla bych mu dát nálepku jako jeden z nejlepších ročníků, který jsem absolvovala.
Nepříjeli 2 plánované kapely, Kaiser Chiefs a Skindred, ale i tak byla škála účinkujících více než pestrá.
Zažila a viděla jsem mnoho. Byla jsem natěšená a zvědavá především na české interprety, kterých se mi dostalo více než dost. Zahraniční hosté už byli jen takovou malou třešničkou, kterou jsem si vychutnala dosyta.
Spaní ve stanu v připraveném stanovém městečku není a nebylo pro mě žádnou novinkou. Zvládnu spát skoro kdekoliv, pokud to není opravdový extrém. První noc s pořádnou bouřkou byla sice náročná a strašidelná, ale poté už to šlo hladce, bez větších problémů.:) Chce to hlavně dobrý, bytelný stan, pevné nervy, zkousnout a zmáknout případné hrboly pod karimatkou a lezoucí hmyz a zmákne to každý.:)
Celý areál se nachází v Benešově u Prahy. Akce zde proběhla už 2. rokem. Z Kácova to muselo být přesunuto kvůli předloňké vylité řece Sázavě do areálu. V samotném areálu najdete 5 stagí. Hlavní stage Sázava festu, Óčko stage, Jam stage, ProMoPro Dance Hall a Balbínka. Každá z nich nabízí nejrůznější žánry muziky, nejrůznější inteprety. Podle mě si každý příjde na svůj styl hudby bez problému:)

MALÁ SÁZAVSKOFESTIVALOVSKÁ OCHUTNÁVKA.

5. srpna 2012 v 12:08 | PISTÁCIE

ZDRAVÍM.
Bohužel teď nemám tolik času, kolik bych chtěla a potřebovala. Potřebuju udělat doma dost věcí, přivítat se a být s přítelem nějaký čas, jelikož odjíždím pozítří opět na dovolenou do termálů.
Jinak ano, jsem zpět. Jedním slovem SÁZAVA fest = bomba. Snažila jsem si to užít naplno, i když počasí nám dalo zabrat. Ale o tom chci podrobněji napsat 2 články snad dnes večer ještě, nebo zítra nejpozději. Jeden aktualizuji zítra a druhý přednastavím:) máte se na co těšít, udělala jsem opravdu dost fotek a videí.
Jednu malou ochutnávku máte zde a pro lepší obraz a kvalitku si radši přepněte na HD kvalitu a uvidíte to lépe:) Snad se líbí a těšte se na další články, zážitky, fotky a další zajímavosti. Držte mi palce, ať to všecko zavčas stihnu.

SÁZAVA FEST 2012.

30. července 2012 v 20:08 | PISTÁCIE

Je to tu. Kdo mě zná už delší čas, ví, že každý rok, už 4 roky jezdím pravidelně na SÁZAVA fest. Nikde jinde jsem dosud nebyla, ale tento festival si nenechávám ujít za žádnou cenu. Ani letos, při mém 5. výročí a návštěvě tohoto festivalu nejsem pozadu. Bohužel jsem zklamaná několika věcmi, a proto s letošním ročníkem se uvidí, zda i absoluvuji ten 6. Je toho více. Nejen, že organizátoři zrušili "pár" kapel, nedá se říct pár, protože ty nejlepší z nejlepších, zahraniční Kaiser Chefs a Skindred. Je to veliká škoda, mrzí mě to více než dost, ale nedá se nic dělat a nadále se snažím být natěšená na ty největší české pecky, mezi kterými zahrají i někteří, kteří se na Sázava festu za mé existence neukázali, z nich se maximálně těším na Anetu Langerovou, Katarinu Knechtovou nebo třeba Gábinu Gunčíkovou, ale samozřejmě i na ty stálé hosty, UDG, Nightwork, CHinaski, Mandrage a další:) program je i přes zrušení těchto dvou velikánů nabitý, mezi zahraniční, na které se nejvíce těším, patří Sak Noel, Mike Candys nebo Paul Oakenfold.
Druhou ale podstatnou věcí, která hodně ovlivňuje můj názor na tento festival je hygiena a stanové městečko. Nejsem žádná dáma, která by nevydržela trochu toho bahna, či pár dní bez sprchy, už jsem si tím před pár lety krušně prošla, zvládla jsem to, ale když už je všude kolem stanů skoro po kolena bahno, kterým se dá brodit fakt jen v holinkách, to je síla, a navíc, když na mytí rukou je pouze jedno koryto u sprch, ale v celém areálu festivalu nic, kde bych si aspoň umyla ruce párkrat za den, to už mi přijde docela ponižující a nechutné.
Doufám, že letos se s tím zdárně poperou, vyřeší celou tuto situaci a my si to naplno užijeme, ve čtvrtek s přítelem a kamarády vyrážíme a máme dobrou náladu, doufám, že nám ji nic nezkazí, a tím myslím i to nevyzpytatelne počasí :) nemám zrovna ráda déšť na festivalu, ale ani tropy tomu moc nepřidávají. Nejsme žádní suchaři ani prvničky, jsme praví, nefalšovaní, typičtí festivaloví fanoušci, trempové, co se jen tak něčeho nezaleknou, už teď se nehorázně těším, tak nám držte palce, ať to tam zmákneme, po příjezdu dodám článek plný zážitků a fotek :)
A kdo jedete taky, tak se třebas někde potkáme :D a užijeme si to naplnoo.
Zdár, vaše festivalová nadšenkyně,

"NÁVŠTĚVA STRAŠIDELNÉHO LESA."

24. července 2012 v 23:08 | PISTÁCIE

S přítelem jsme minulý týden strávili pár dní na jeho chatě s jeho skvělou rodinou. Až na to opravdu nepovedené počasí vše probíhalo v klidu a naprosté chatařské pohodě. Poslední předvečer jsme se tak trochu nudili, tak jsme po dešti nazuli holinky, mikiny, tepláky a vyrazili se projít. Chatařská oblast, nikde skoro nic, jen velmi malá dědinka, pár chat, a pak les. Nějak jsme zprvu neplánovali, že půjdeme lesem, ale pak jsme prošli kolem pár chat a objevili se na nádherné mýtince, ale jediné dvě cesty vedly buď zpátky, nebo zkusit projít neznámou, novou trasu, přes les, potok a další houštiny, roštiny.


S přítelem jsme minulý týden strávili pár dní na jeho chatě s jeho skvělou rodinou. Až na to opravdu nepovedené počasí vše probíhalo v klidu a naprosté chatařské pohodě. Poslední předvečer jsme se tak trochu nudili, tak jsme po dešti nazuli holinky, mikiny, tepláky a vyrazili se projít. Chatařská oblast, nikde skoro nic, jen velmi malá dědinka, pár chat, a pak les. Nějak jsme zprvu neplánovali, že půjdeme lesem, ale pak jsme prošli kolem pár chat a objevili se na nádherné mýtince, ale jediné dvě cesty vedly buď zpátky, nebo zkusit projít neznámou, novou trasu, přes les, potok a další houštiny, roštiny.
Jak jinak, vydali jsme se tou divočinou, nejdříve sejít velmi strmý kopec, dobře, to by se ještě nějak povedlo, ale jaksi jsme tak nějak úplně neplánovali, že se ztratíme. Oba jsme tou cestou šli poprvé, oba jsme byli asi trochu vykulení, kam nás to zavede. Nakonec jsme došli k posedu, kam jsme s menšími obtížemi kluzkých dřevěných, zrovna po dešti, schůdů vyšplhali. Viděli jsme kousek od nás střechy chat, trošku se nám ulevilo, že jsme našli záchytný bod.
Nikomu z vás to nepřeju, ten pocit, kdy fakt chodíte v lese, pomalu, ale jistě se stmívá a vy nevíte, kde jste, jediné, co víte, je to, že asi někde přibližně nedaleko od vás jsou chaty, ale kde přesně, to už je nejasné.
Díky posedu a tomu pocitu, že je přítel vedle mě, jsem byla relativně v klidu, ale stejně, zunáte to, pořád mnou hlodal takový malý pocit, že někde, někdo, v lese, pozoruje nás, nebo brzy nás vyčmuchá a napadne, opravdu jsem měla nemalý nepříjemný pocit neustále za zády. Ještě teď z toho mám husinu.Nakonec vše dobře dopadlo, dorazili jsme v pořádku do chaty, i když úplně zmáčení, trochu potrhaní, od bodláčí a ušpinění, ale šťastni jsme vydechli.
Ale co je horší ? Když jsme se vrátili, tak nám přítelova babička vyprávěla, jak její manžel chodil kolikrát do toho lesa, kde jsme byli, a jednoho dne ho tam napadla jakási neznámá smečka zdivočelých psů, a tak tak se prý ubránil klacky kolem sebe, a od té doby prý chodil do lesa pouze s puškou. No nedivte se mi, že jsem po této příhodě měla bobky, protože opravdu jsem na zádech neustále cítila ten strach, že nás něco sleduje, pozoruje, vyčenichá a možná i objeví. Jsem ráda, že se tak nestalo, a do lesa někdy opět ? To si ještě budu dlouho rozmýšlet.

P.S. fotku zvěčnil přítel, a jsem na ní já, předtím, než jsme se vůbec rozhodli vstoupit do tajemného lesa :D

INSTAGRAM.

22. července 2012 v 11:13 | PISTÁCIE


***Moje momentky. Už ses seznámil(a) s programem INSTAGRAM ??? :)

RODINA "NADEVŠE" ???

13. července 2012 v 20:23 | PISTÁCIE

Jen pár slov k minulému článku .. chata byla celkem povedená, ne vše bylo podle mých představ, ale to už tak bývá. Nakonec jsem domů přijela s horečkou, i když už je mi naštěstí o dost lépe :)


Moje dobrá nálada není tak dobrá, jak by se mohlo třeba zdát, jsem dost zklamaná. Také máte někdo kolem sebe v rodině někoho, kdo vás už několikrát zklamal ? Já mám kolem sebe takové lidi v moji povedené rodince, a bohužel mě zklamávají od malička.
Nechci a nebudu konkrétní. Jde o to, že to jsou lidé, kteří by vám normálně měli být blízcí, měli byste s nimi mít co nejlepší vztah, u mě je to ale jiné.
Ty opravdové už jsem bohužel ztratila, a tak mám už jen tyto. To jak se ke mě chovají je tak falešné. Nevěřím jim nic. Navíc, když jsou se mnou sami, chovají se jinak, než když jsme spolu v kruhu více lidí. Přijde mi to tak trapné, vtipné, neupřímné. Nemám je ráda. Je to tak. A to, jak se zachovali nedávno, mě utvrdilo v tom, že mě celý život opravdu odmalička jen a jen zatracovali, chovali se ke mě opravdu hnusně, upřednosťnovali a stavěli na první místo jiné. Já je vlastně ke svému životu nepotřebuju. Jediné absudrní bohužel je to, že je to moje vlastní rodina, proto je musím celkem často vídat, chodit na různé oslavy, sešlosti. Mrzí mě, že se takhle musím vyznávat k rodině, ale od mala mám v sobě tolik negativity, nehezkých chvil a vzpomínek jen díky nim.
Dříve jsem to tolik nechápala, když jsem byla malej špunt, čím jsem byla starší, víc jsem to začala chápat, a pak jsem se také dozvěděla i o jejich chování od někoho jiného. Tudíž v tom nejsem sama. Ale to, že je to vlastní rodina, mě nemálo tíží. Nechci cítit nenávist. Je to těžké, ale také neodpustilné a nezadržitelné, cítit, co cítím. Nedá se s tím nic dělat. Už jen proto, že se tak moc často vídáme. Hrajeme si mezi blízkými na to, že je vše suprové, ale jakmile jsme třeba sami, už to takové není.
Nenávidím přetvářku, nenávidím. Tady jí je přehršel. Proč se člověk před ostatními tak ukazuje v úžasném světle ? A pak za rohem je jiný, o dost horší ? Každý by měl ukázat svojí pravou tvář vždy a všude. Nehledě na prostředí, lidi nebo nálady. Nikdy se nechci přetvářet, tohle mě poučilo na celý život. Protože to v člověku dokáže utvořit takovou nenávist, že to už do konce života nikdy nezmizí. Jen mě mrzí, že přetvářka tu je, bude a těžko se dá někdy odhalit, a když už o tom chcete někomu říct, často vám ani něuvěří, přeci jen si řekne, je to rodina, to by neudělal.
Je to složité, celý rodinný okruh. Promiňte, ale moc mě to tížilo, musela jsem se z toho vypsat. Doufám, že vás nic podobného netrápí a užíváte si náramně prázdniny :)

PRÁZDNINOVÉ CHATAŘENÍ.

8. července 2012 v 14:43 | PISTÁCIE

Lidičkové milovaní

Jak se máte a užíváte prázdniny ? :) Máte se co nejlépe ? Doufám, že ano. Ležíte u vody, opalujete se, či snad v nejlepším případě, jste někde u moře. :) Moc vám to přeju a tak trošku i závidím. Já sama se letos asi nakoenc k tomu moři ani nepovídám. Malá slza lítosti tu je, ale nějak úplně to nehrotím, protože i tak vím, že si se svými milovanými prázdniny i tak naplno užijeme. Zrovna zítra razíme s přítelem k nám na chatu, kde budeme sami a pak přijede kamarádka s jejím přítelem další den. Navíc je tam docela velký, pro nás naprosto dostačující rybník, kde určitě, pokud bude počasí, několikrát za den smočíme záda :) Tak nám prosím to počasí přejte, protože jinak bez koupání se tam celkem unudíme.
Navíc je tam docela samota, uprostřed lesa, bude to super, takový relax, pohoda, žádný stres, a také pár dní bez počítače, internetu a tak vůbec. Odpočinek, který si přeju už strašně dlouho. :)
Mějte se tu krásně. Já se ozvu až opět dorazím z chataření. Snad to bude ale co nejdéle a vydržíme tam pár dní v pohodě bez nervů, bez hádek, jen my a ta pohoda mezi námi :)
Zdraví vás

 
 

Reklama