-- ZE ŽIVOTA --

PHOTO BY GABRIELLA.

7. listopadu 2012 v 19:16 | PISTÁCIE

Za normálních okolností fotky, na kterých jsem já, se snažím nezveřejňovat, ale v tomto případě chci udělat velikou výjimku. :) Minulý týden ve čtvrtek jsem absolvovala svoje první focení vůbec. Nejsem žádná modelka, ani nemám dokonalé míry na to, se jí stát, ale chtěla jsem si něco vyzkoušet a jsem ráda, že jsem do toho šla.
Fotografka Gabriella, kterou určitě znáte z blogu www.gabriella15.blog.cz je výborná, nejen tím, jak fotí, ale je to i suprová holčina:) Musím říct, že jsem se trochu bála toho, jak na fotkách budu vypadat, ale výsledek nakonec vyšel o dost líp, než jsem předpokládala.
Ještě jednou bych jí tímto článkem chtěla moc poděkovat za skvěle odvedenou práci, protože ona mi dokonale poradila, jak se chovat při focení, jak se vždy postavit, otočit, sednout, usmát se, zaklonit se, upravovavala mi vlasy, oblečení, ona opravdu ví, co dělá :) navíc co může být hezčím prostředím pro fotky než příroda ? :) Jsem spokojená.!!
Tudíž, kdo máte skutečně zájem dá se říct opravdu o profesionální, solidní fotky, tak neváhejte a obraťte se na tuto osůbku. A rozhodně, jak sama autorka fotek říká, "nebojte se mě, já vás nekousnu", takže jděte s chutí do toho:))
JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJU:) a těším se na zbytek fotek.

ČTEČKA, PRO x PROTI.

3. listopadu 2012 v 15:27 | PISTÁCIE
http://browse.deviantart.com/?q=kindle+book#/d4nzhpd

ZDRAVÍM. V tomto článku bych vás chtěla poprosit o radu. Tentokrát se chci zaměřit na téma ELEKTRONICKÁ ČTEČKA KNIH. Vánoce se blíží opravdu rychle, ani ne za 2 měsíce už budeme sedět u stromečku a doufat, že tam najdeme to, po čem toužíme nejvíce.
Letos opravdu nevím, co chtít. Jediné pořádné, co mě napadá je čtečka. Ale proto bych teď chtěla poprosit všechny z vás, kdo tuto věcičku vlastníte, nebo o tom něco víte, zda byste mi poradili, pořídit si jí nebo nepořídit ?
SEPSALA jsem si zde pár pro a proti:

PRO:
 • jsem na VŠ, můj obor je výhradně čtecí záležitost, za semestr musí přečíst tolik knih, že to nespočítám na 10 rukou ani omylem
 • je to šikovná věcička, daleko tenčí než leckteré knihy, vejde se snad všude
 • dnes už to není zrovna nejdražší záležitost
PROTI
 • nevím zda jí určitě tolik využiji, přeci jen ne každá kniha se dá bohužel sehnat na internetu (hlavně ty odborné a starší kousky)
 • není zase úplně ani nejlevnější záležitost
 • v podstatě jsem žádné zásadní proti, proč bych si jí neměla pořídit, nenašla

i tak potřebuju i pár názorů od vás, a ti co jsu pro, tak kdybyste byli tak hodní a napsali mi, která je nejlepší. Kindle, PocketBook, Sony, Prestigio Nobile, nebo snad úplně jiná ? Kterou máte a používáte vy ? Jste spokojení či snad je pro vás kniha lepší záležitostí ? A moje zásadní otázka je, když už si jí pořídím, mám si koupit dotykovou nebo bezdotykovou ? Tuhle otázku si kladu asi nejvíce.
Budu ráda za všechny názory, Vánoce se blíží a já popravdě pořád váhám, zda mi to opravdu stojí do toho investovat a pořídit si tuto technickou vymoženost. Spoléhám na vás, že mi moc dobře poradíte a sdělíte vaše názory a zkušenosti.
MOC DĚKUJU.

ŽIVOTNÍ PŘÁNÍ A SNY.

2. listopadu 2012 v 10:53 | PISTÁCIE

CO CHCI V ŽIVOTĚ STIHNOUT:

 • vidět naživo alespoň jednoho z mých nejoblíbenějších herců (Josh Hartnett, Vin Diesel, Bruse Willis, Emile Hirsch, Kal Penn)
 • nechat si udělat piercing do břicha (možná se i nechat přesvědčit na tetování, ale to budu ještě hodně váhat)
 • tančit na nějaké velkolepé akci, nejlépe někde v zahraničí (Německo, UK, Francie)
 • plachtit na volném moři s nějakým opáleným cizincem
 • zkusit adrenalinový sport (ale spíše nějaký sport na zemi, ne ve vzduchu, třeba jízdu v rychlém autě) a když už něco ve vzduchu, tak skok padákem
 • letět v letadle (kdo mě zná, ví, že mám panickou hrůzu z létání), ale chtěla bych to risknout a aspoň jednou zažít ten pocit, že skutečně sedím v letadle a letím, ale ten strach je opravdu obrovský :D
 • podívat se do ateliérů a vidět, jak probíhá natáčení nějakého filmu nebo do divadla, jak probíhají zkoušky a přípravy na vystoupení
 • zažít pocit, který známe z filmu Titanic, jak Rose a Jack stojí na přídi lodi a "letí" :D :)
 • podívat se do zatím mnou neprobádaných koutů světa - USA, Island, Austrálie, Čína
 • plavat v moři s delfíny, nejlépe držet se jejich ploutví :D
 • vidět nejkrásnější pláž s nejazurovějším mořem
 • sedět u Eiffelovky (třeba v kavárně) nebo jen tak před ní při západu slunce a pak během noci s tím, koho nejvíc miluju
 • tančit v dešti po celou dobu, co prší a vědět, že mě nic netrápí
 • být alespoň na jeden den oblíbenou a slavnou :D :D (jeden den je přesně akorát :D )
 • lyžovat na nějaké vysoké hoře
 • usínat pod palmou s tím koho miluju na nejodlejhlejším a opuštěným ostrově
 • stát u největších vodopádů
 • jedno ráno se probudit a vědět, že jsem dokázala v životě, o čem jsem snila.

SNĚHOVÉ PŘEPADENÍ.

28. října 2012 v 9:39 | PISTÁCIE

Nevím, jak je to u vás ostatních, ale fotka naší zahrady mluví za vše. Sněhu je opravdu dost. A přitom před pár dny mi o tom táta řikal, že v sobotu má začít sněžit, ale já jsem se tomu jen zasmála a nebrala jsem to vážně. Tohle mě neskutečně překvapilo. Opravdu bych nečekala že už 27.10. začne sněžit. Neříkám, že jsem nerada, sníh miluju, každý rok se na něj neuvěřitelně těším, ale zrovna letos nejsem úplně nadšená, že už je tu tak brzy. Přeci jen mám ještě hlavu plnou prázdnin. Vím, už je to pár týdnů, co skončily, ale stejně si občas na ně ještě vzpomenu a tohle je docela šok, že už tu máme sníh. Sice je to ten prvotní, který bude za pár dní roztátý, ale i tak se musím přiznat, že mě neskutečně překvapil.
Možná je to dobře, konečně je to důvod, jak se odpoutat od prázdnin, začít se věnovat už naplno realitě, a tomu co tu je teď a co bude třeba za pár týdnů. To znamená, škola, testy, zkoušky, úkoly a prezentace, které se mi nevyhnou, ale také blízké Vánoce, na které se bohužel letos tolik netěším, z důvodu nadměrného učení, nějak se s tím poperem a zvládneme to. Nenechám si Vánoce zkazit ani tunou učení.
Mějte se krásně. Kdo máte také sníh, tak se radujte a mějte krásnou neděli, kdo sníh nemáte, nezoufejte, jistě se dočkáte.:)

ZIMOMŘENÍ ZAČÍNÁ.

19. října 2012 v 19:27 | PISTÁCIE
Momentálně je moje nálada kdo ví kde, protože jsem pěkně nastydlá. Sice si na dojíždění do školy busem a vlakem každý den už celkem zvykám, ale jaksi si moje tělo nezvyklo na to, že začíná být víc a víc zima, a tak nějak jsem pěkně prochladla na tom nádraží při tom urputném čekání. Mám za sebou 3 týdny školy. Vlaky jezdí celkem, jak chtějí, úterky mám školu do půl 7 večer, to znamená, že jedu domů vlakem v 7, a toto úterý to byl celkem osvěžující zážitek, jelikož jsem přišla na nádraží před sedmou, v sedm to sice odjíždělo, ale jela jsem vlakem, co měl odjíždět už v 5, takže 120 minut spoždění, úplná krása, chudáci ti lidi, co tam čekali celé ty 2 hodiny. Bláznovství...
Popravdě ani nemám žádné pořádné, smysluplné téma, jaké bych tu chtěla zmínit. Škola mi opět začíná brát skoro celé volno, už ani nevím, kam dřív skočit, a do vánoc se určitě nudit nebudu, a bohužel během vánoc budu mít učení nad hlavu, to už vím jaksi takto dopředu a vůbec se na to netěším. Za to už si ale v hlavě pomalu začínat sesumírovávat dárky, některé už mám promyšlené a těším se, až je zrealizuji a nakoupím:))
P.S. A JAK SE MÁTE VY VŠICHNI ? :)) Poslední dobou pořád přemýšlím o nějakém fakt dobrém filmu, ale nemám vůbec nápady, prosím o vaše rady a tipy. Moc díky.
Mějte se krásně, užijte si víkend, a kdo jste nemocní jako já, tak přeji brzké uzdravení a hodně síly, jelikož ji budeme na tu krutou zimu, co nás jistě čeká, potřebovat:)))


SHOPAHOLIK = NĚMECKO.

14. října 2012 v 20:18 | PISTÁCIE


Tento víkend byl pro mě ve znamení nákupů, a ne hned ledajakých. Po domluvě s mamkou a její kamarádkou sjme se rozhodly a vydaly se nakupovat zímní věci rovnou za hranice ČR, do Německa. Myslím si, že to za to opravdu stálo. Ceny tam jsou vskutku dobré, potěšilo mě to, a i když zrovna si člověk není jistý, zda je to dobrá cena, nebo ne, tak pokud něco zrovna chci, tak si to prostě na ty český peníze z eur nepřepočítám :D a řeknu si, prostě si to koupim a basta, jednu dražší věc unesu. I tak si myslím, že hodně věcí je tam o dost lepší, veliké obchoďáky, jeden vedle druhého, člověk nemá šanci to za den vševhno projít. Každý obchod byl veliký, nebo dokonce některé i dvoupatrové. Skvostné dvoupatrové HM, Tally Weijl, úžasná ZARA, a další obchody, každopádně je to tam ráj a sen pro každou shopaholičku :)
Také mě překvapil sortiment, výběr neskutečný, přijde mi, že výběr se snad ani s našimi obchody nedá srovnat, jen ve 4patrovém CA jsme strávily víc jak 3 hodiny, než jsme to prošly, vyzkoušely vše, co jsme chtěly a zaplatily a pak jsme se tam na konci ještě vracely pro něco, co jsme nebyly rozhodnuté, že skutečně vememe :D ne nejsme magoři, fakt to tam je veliké, užasné a prostě výběr neskutečný, říkám si, že strašně moc oblečení bych v našich obchodech vůbec nenešla, ale tak endivím se, v Praze je CA dvoupatrové, a tady je 4patrové, to je trochu rozdíl.
Takže dámy, ale i páni, kdo má neskonalou chuť ukojit svoji nákupáckou touhu, tak rozhodně vyražte do Německa do Drážďan, které se nacházejí hned za hranicemi, kde podle mě nemůžete být nespokojení.
Já si přivezla úžasnou modro-tyrkysovou vestu, krásný hnědý rolák, tyrkysové džíny, červené pouzdro na netbook, krásný červený pletený kulíšek :) akorát boty jsem tam nějak nemohla sehnat, jsem na to moc náročná, všude je teď módní mít v obchodech jen boty na podpatcích nebo na klíncích, což mě nevyhovuje. Takže jsem si boty pořídila nakonec až cestou domů v pražském vlakovém nádraží v CCC, ale spokojenost nakonec s nimi.:)
Doufám, že jsem vás nějak inspirovala a dala tip na super nákupáky, a třebas někdo z vás vyrazí, je to třebas pro někoho trochu z ruky do Německa, ale dá se to zvládnout, když se to dobře naplánuje. :))

TO "NEJ" Z FRANCIE.

4. října 2012 v 18:37 | PISTÁCIE

Neustále a pořád jsem plná dojmů a vzpomínek na Francii. (viz. předminulý článek). Nemůžu říct, že mi to úplně chybí, ale jak mi začala toto pondělí škola, je to všechno úplně jiné, než před odjezdem, a samozřejmě pár věcí tam bylo super, a aspoň na to dobré myslím a ráda bych to vrátila.
Tento článek bych chtěla věnovat takovému malému infu o Francii. Během těch 8 dní jsem si sepisovala to nejzajímavější, co mě tam překvapilo a skoro jsem málem zapomněla na to, že jsem si vlastně něco podobného psala. Hlavně jsem s i to psala proto, že už jsem si tak trochu v hlavě sumírovala článek na blog, a nějaký takový článek bych tu teď chtěla splodit.Sepíšu sem tedy pár těch nej bodů, které bych chtěla z Francie zvýraznit(nebo některé konkrétně z oblasti Champagne, kde jsme byli, pracovali).

 • řidič smí ve Francii nadýchat do 0,2 promile. (asi 2 sklenice vína) - nejdříve mě to překvapilo, na druhou stranu, pár dní jsem se motala kolem vinic, a pro Francouze je víno, šampus velmi důležitý, takže se vlastně nedivím:)
 • Ve Francii auta nemusí přes den svítit. - to mě překvapilo, protože u nás už je to hodně let naopak, a proto jsem z toho byla trochu vyjukaná, že pořád proti nám jezdila nerozsvícená auta, samozřejmě jen přes den :D:) samozřejmě to byl pro mě spíše takový nezvyk.
 • Všude, kde jsme ve Francii jeli, tak byla nádherná, upravená města, vesnice, silnice, okolí, všude to bylo čisté, vyzdobené, okouzlily mě kruhové objezdy, hlavně ve městech v oblasti Champagne, která byla typická vínem a vinařstvím, takže na kruhácích byly třeba zvětšeniny špuntů od vína a podobné :) nádherné květinov= výzdoby. - tohle se prostě u nás neuvidí.
 • Champagne je neskutečně obrovské, několik desítek kilometrů vinic. Všude, kam až člověk dohlédne, jen vinice, i na těch nejstrmějších kopcích, řádky vinic tak dlouhé, že až není vidět na jejich konec. - bohužel i tak dlouhý řádek jsme dostali k otrhání, že jsem si kolikrát říkala, že je snad nekonečný, na konec jsem viděla snad až v půlce samotného řádku.
 • Francouzi ve velké většině neumí anglicky nebo s vámi nechtějí anglicky mluvit, nejraději mluví francouzsky, a pokud tu řeč neovládáte, tak se s vámi kolikrát ani bavit nechtějí. - toto mě samozřejmě nepřekvapilo, vím o tom, ale docela mě zamrzelo, když jsme byli na benzině a potřebovali jsme natankovat a nějak nám to nešlo, ptali jsme se tam pár francouzů o radu a nemluvili anglicky, nebo nechtěli pomoct v angličtině, netuším, ale zamrzí to.
 • Kdo máte rád sůl a chleba, tak bohužel to ve Francii nečekejte. Chleba nemají, za to milují a to dost bagety, sladké pečivo a sůl, to je ztracený případ. - alespoň tam, kde jsme byli my, tam nám řekli, že sůl není, leda v brambůrkách :D :)
 • To mi připomělo, že Francouzi asi hodně milují chipsy, protože jsme je v obědovém balíčku dostávali každý den. - člověk má hlad, když od rána od 7 maká, pak má ve 12 jednu pauzu na oběd, a tam chipsy, takže je sním, ale asi tak 5. den už mi lezly krkem i ušima :D :D
To jsou tak nějak sepsané moje nej poznatky k Francii, či k oblasti Champagne. Pokud si na něco ještě vzpomenu, a to asi jo, protože hodně věcí mi naskočí určitě ještě za nějaký čas, tak to sem dopíšu. Někdo z vás má také jistě své zkušenosti s Francií, dopravou, jídlem a vším možným dalším, třeba máte i nějaké podobné zkušenosti, tak sem s tím, a pokud jiné, tak o to víc si je ráda přečtu. :)

VŠ příběh pokračuje.

2. října 2012 v 12:31 | PISTÁCIE
http://i.idnes.cz/07/101/maxi/BAR1e27db_O_071_0359.jpg

Už i já jsem se stala školou povinnou, přesně včerejším dnem jsem započala 2. ročník na VŠ na FF v Pardubicích. Je to na jednu stranu takový skvělý pocit, že už nejsem prvák, pískle, ale druhák, který zná okolí, budovy, učebny, vím, kde, co je, na druhou stranu se trochu děsím toho, co mi nový rok, nové dva semestry přinesou. Věřím, že to zvládnu, mám skvělé spolužáky, kamarády, přítele, který mě podrží, rodinu, která mi neskutečně pomáhá a podporuje mě, ale stejně je tu malý hlodání ve mě, i když každý ví, že to dám, drží mě a snaží se mi pomáhat, když to potřebuju, stejně ve mě hlodá to, že zvládnout to musím já a u zkoušek budu stejně jen já a sama za sebe a nikdo mi tam nepomůže a nechci pohořet. Chci vše zvládnout v pohodě, na poprvé a hlavně žádné velké stresy, ale znám se, bude to jistě naopak, stejně se nesmím nechat stáhnout tím nesmrtelným stresem a nervozitou. Zvládneme to všichni :) tak úspěchu zdar :) ať se nám všem daří a zase ať to s tím učením nepřeháníme tolik moc :) nechme si také nějaké to volno na ty nové seriály, co teď díkybohu začínají opět vycházet, jupí !!!!
Mějte se

CHAMPAGNE...

27. září 2012 v 9:18 | PISTÁCIE


... Pár dní jsem tu nebyla. Nebyla jsem vlastně ani v ČR, chtěla jsem původně napsat článek o tom, kam se chystám, ale nakonec jsem si řekla, že napíšu souhrnný až po příjezdu, se všemi zážitky, fotkami a dojmy:)
Před více jak týdnem jsem odjela s přítelem a pár dalšími lidmi do Francie, do oblasti Champagne, kde jsme se zúčastnili brigády sběru hroznového vína.
Bylo to jedním slovem šílené. Nikdo z nás si ze začátku neuvědomoval, že to nebude takové lehárko, ale opravdu tvrdá dřina, každopádně nejtěžší brigáda, co jsem zažila nejen co se týče fyzičky, ale i psychičky. Makat 10, někdy i 11 hodin denně, opravdu to vysilovalo záda, ruce, nohy, ale také člověk kolikrát chtěl se vším praštit, utéct, vykašlat se na všecko, myslím si, že jsme to vydrželi a zvládli naprosto skvěle.
Podmínky to byly skoro nelidské, bydlení ve stanech, vraceli jsme se večer do kempu unavení, špinaví, mokří a uléhali do vlhkého prostředí, mazec, mazec, ale říkám, kdo tohle nezažil, nezná pořádnou dřinu :D byly to vybojované peníze a ještě teď ani pořádně nemůužu ohnout záda a ruce mám pořád špinavé a ta špína nejde smýt :D
Když si to tak shrnu, opravdu jsem na začátku myslela, že to bude trochu jiné, překvapilo mě to, jak jsme se tam sedřeli, ale měli jsme s tím počítat, nejeli jsme tam odpočívat, žádné prázdniny to skutečně nebyly. Na druhou stranu rozhodně nelituji, že jsem jela, protože mám plno zkušeností, zážitků a dojmů do života, viděla jsem nádherná místa, kraje, vinice, města, úžasné, to už nikdy vidět nemusím. :) Přidávám pár fotek, abyste aspoň trochu mohli vidět tu krásu vinic a samotného Champagne. :)
p.s. vinice všude, ale opravdu všude, široko, daleko, kam jen lidské oko dohlédlo, nejkrásnější krajina, co jsem kdy zatím měla možnost vidět na vlastní oči!!!

SUMMER (EX)PARADISE.

31. srpna 2012 v 20:15 | PISTÁCIE

ZDRAVÍM všechny čtenářky a čtenáře.!
Zrovna jsem si pustila tuto chytlavou písničku, která navíc ze sebe sálá tu energii, pohodu a krásu prázdnin, které jistojistě končí nám všem, jelikož už je 31. srpna, toto ale uteklo, tak bychom se měli chystat, mít rozvrh, klepat se, co nás zase čeká za hrůzy, předměty, testy, zkoušky, bláznovství, a hlavně to šílené ranní vstávání, které tak ze srdce nenávidím. Ale omyl.
Já ne, nic z toho nedělám, nemůužu říct, že jsem úplně v klidu. nejsem. Musím myslet na to, jaký ten druhý ročník na VŠ asi bude, zda to zvládnu, obstojím a nezklamu rodiče, nebo snad sama sebe, musím se nakopávat, podporovat svoje myšlenky a doufat jen v to nejlepší, ale hlavně krom zlých předtuch a myšlenek se u mě nic neděje. Nenastupuji totiž s vámi všemi toto ponděli, ale ještě mám září volné. Jakto?
Takto. Naše škola začíná trošku déle, ale ne, neříkejte si teď, jak mi závidíte, protože zas končím o něco déle než vy, a navíc mě čeká v lednu zkouškové období, takže nic moc k radování na tom není, jelikož mě toho ččeká nehezkého spoustu, tak jako vás. Ale na jednu stranu se musím přiznat, že se celkem těším. Přijde něco nového, a konečně vypadnu od takového malého stereotypu, co tu teď mám. Docela si to v hlavě předatavuju, a až na těch pár depresivních myšlenek o zkouškách a podobně, se celkem těším a říkám si, nebude to tak zlé.:)
To samé přeji i vám, kteří nastupujete příští týden. Hodně zdaru, štěstí, pohody a klidu, vykročte správnou nohou /ať už je to pro vás jakákoliv/ a mějte hlavně úsměv na tváři.:)
Užijte si zbytek víkendu, ať je co nejhezší a nejpovedenější a ať z něj v pondělí odcházíte do školy s úsměvem a klidu na duši.:) Mám vás ráda.

 
 

Reklama