-- ZE ŽIVOTA --

LÉTO 2017

21. července 2017 v 15:52 | PISTÁCIE
nejhezčí výhled na moře při západu, ach

Léto už je v plném proudu a já už mám za sebou tu hlavní dovolenou. Smutno. Co všechno mě za červenec čeká/ čekalo?

 • začátek července - dovolená v Řecku (ostrov Samos) - nejlepší dovolená u moře, jakou jsem kdy zažila, parádní a nezapomenutelné zážitky, jízda na skútru, prázdné pláže, týden s přítelem, co víc si přát
 • sháním brusle - nutně hledám nějaké kvalitní in-line, které se mnou vydrží několik sezón
 • výlet do Drážďan a do Teplic (tento víkend) - shopping ladies weekend, jak jinak
 • koncert: Robbie Williams v Praze - no těším se neskutečně, jak jinak, už je to nějaký ten pátek od mého posledního pořádného živého koncertu
 • srpen - nástup do práce (co dodat), bude to stát asi za to (ironie ? :D)
 • menší výlety po ČR, in-line výlety (pokud nějaké brusle budou), koupání a kolo
 • možná něco dalšího?
To se uvidí ... snad to není vše. Každopádně se snažím si své poslední téměř nepracovní léto (po ukončení školy) užít na maximum. A co vy? Jaké máte plány a co vše už jste stihli uskutečnit?

výhled z letadla, můj první let v životě, pěkně vystresovaná, ale neskutečný zážitek

Každopádně mě všechny předchozí body nutí ke shrnutí toho, co se u mě vlastně za poslední rok změnilo, a není toho málo.
 • rozchod s přítelem
 • po rozchodu bloumání ve vlastním nitru, hledání sebe sama, smutek, deprese, ale i naděje a vysvobození, život
 • románek s jedním kolegou z práce (brigády), já ho milovala, on mě měl jako přechodnou stanici
 • něco nečekaného, totálně ulítlého - listopad - měsíc lásky (já vím, že je to květen) - životní láska mi vstoupila do života, nechtěla jsem to, neplánovala jsem nic z toho, ale stalo se to, možná brzy, možná později, ale je to tu, a jsme spolu doteď (nikdy jsem nebyla s nikým tak šťastná), jsme jak puberťáci, jak dvě děcka co se pořád spolu smějou, první kluk, který je zároveň i můj nejlepší kamarád. díky za to. už nikdy jinak. snad.
 • dlouho jsem se o svém klukovi bála něco napsat. přeci jen, nechci nic zakřiknout, ale vím, že když ho ztratím, bude to moje největší životní ztráta. ale teď, jen láska a štěstí. nic víc nepotřebuju.
 • dokončení školy, konečně. jsem MGR. ale co dál. stále hledám samu sebe (co se týče profese, smutné)
 • od srpna nástup do práce, těším se, bojím se, jsem plná euforie, nadšení i strachu, ale už to nebude žádný studentský život, nikdy. ráno vstát, práce, spát, práce, spát... dokola
 • krátké vlasy, dlouhý rozum? tak nějak se to říká. Po delší době jsem zrkátila účes, pro mě docela radikální změna. nelituju, zatím, ani trochu. tak uvidíme.
 • kolem mě se všichni vdávají, žení, mají už děti (spolužáci, i mladší kamarádi) a já? nic. neřeším. jen žiju, užívám života a jsem spokojená teď a tady jak jsem. prostě jsem.
 • toť vše. další střípky přiště. :)
s láskou vaše


DNEŠNÍ versus DĚTSTVÍ MINULÉ...

28. října 2013 v 17:06 | PISTÁCIE
http://detstvolandia.ru/wp-content/uploads/2011/06/Kids-Tree-Final-Art.jpg

Dnešní oběd jsem strávila u přítelovy babičky, kterou jsem si zamilovala hned od prvního okamžiku, kdy jsme byly spolu. Má neskutečně skvělý smysl pro humor, úžasnou povahu a boží hlášky. Navíc občas úplně přesně neslyší, to, co jí zrovna dotyčný říká, a překomolí to do různých vtipných slov a vět. :) Je úžasná. S ní je sranda, člověk se s ní neustále směje, občas i vybuchne smíchy, až do samotných slz. Ona sama se občas směje, až se za břicho popadá, a to už nevydržím, a směju se s ní na plné kolo ... je to těžké popsat, člověk by to musel zažít, a já jsem šťastná, že jsem to zrovna já, kdo u toho a s ní může být!!! Kdyby to jen šlo, adoptovala bych si jí hned, ale i tak nějak svým způsobem je jakoby moje rodina. A toho si vážím, že jí občas mohu vídat, povídat si s ní a trávit s ní můj volný čas.
Dnes nám navíc vyprávěla své příběhy z mládí a dětství, kdy se natropila dosti hloupostí a průšvihů. Ale ona to vždy dokáže tak skvěle podat, že i sebevětší průšvih v jejím podání je vtipný, a jakoby se nic vážného vlastně nestalo. Je vtipná, i když si to třebas sama nemyslí. Já se vždy usmívám, a jsem ráda, když něco vypráví.
A dnešním dnem s ní nemohu než souhlasit. Hlavně, když nám říkala o tom, jak byli s manželem a jejich partou skvělí, nerozluční kamarádi a jakých psích kousků se nadováděli. Což si my mladí prý ani nedovedeme představit.
Tak nějak jsem s ní musela souhlasit. Co vlastně my mladí dnes ? Máme už jen ten náš počítač, mobil a plnou hlavu starostí se školou. Já osobně jsem ještě zažila skvělé dětství a mládí, bez Facebooku, bez počítače, bez všelijakých technických vymožeností. Kdykoli to jen šlo, byla jsem s přáteli venku a blbli jsme na stromě, vymýšleli nejrůznější hry, ale především venku. Dnes už je dětství spíše domácí záležitostí, a proto se není čemu divit, že je mnoho dětí obézních, líných jakékoli aktivity, sportu, koníčku, nebo jen namáhání se ve škole na tělocviku.
Jsem upřímně velmi ráda, že mě se tohle "moderní dětství" vyhnulo obloukem. Neumím si představit, kdybych se narodila do této doby, a upřímně, dost se bojím, jak a v čem budou vyrůstat mé děti. Nebudu matka, co jim bude odepírat a zakazovat techniku, ale rozhodně nebudu ta, co bude nečinně přihlížet, jak si ničí svoje tělo, svoje zdraví a celý den prosedí doma, nicneděláním. Chci být tou, která je povede ke zdraví, pohybu, sportu, a hlavně, která jim dá možnost vybrat si to lepší, zdravé dětství, které měla naše generace. Určitě to nebude už nikdy stejné.
Ale nikdy prosím, nikdy po mě nechtějte, abych svému miminku založila účet na FB. Tohle zásadně odsuzuji a nikdy to nepochopím. Děti by se dle mého názoru měly co nejdéle to jen jde, udržovat co nejdál od počítače, tabletu, iphonu, a dalších nesmyslů, které jim akorát mlží pohled na skutečné dětství, které se nachází tam někde venku, na stromě, na kole, v parku, kdekoliv, jen ne doma na jedné židli nonstop. Takhle to vidím já a budu si za tím stát stůj co stůj.
Ale i tak mám v dnešní době strach, kam se moje děti narodí a co vše je ještě v budoucnu ovlivní. Moc bych jim přála tak skvělé dětství, jaké jsem měla já ...

STRES, NERV, BAKULE...

12. října 2013 v 16:40 | PISTÁCIE

SAKRA, dlouhou dobu jsem si lámala hlavu, čím bych vás mohla oslovit, ale neměla jsem nejmenší potuchy, kde začít.

Za poslední dobu se u mě nic nezměnilo, krom toho, že mi před 12 dny skončily prázdniny a i já už jsem školou povinná. Místo pěti, ale chodím do školy pouze dva dny, i tak mám pocit, že můj veškerý volný čas zabere jen škola. A když už náhodou dělám něco mimo, stejně mám myšlenky plné jen a jen školy a zase školy. Postupem času se to na mě začíná valit, a já mám najednou strach a nervy, že nic nestíhám, a aby toho nebylo málo, tak bych řekla, že toho dělám míň, než bych měla. V zásadě, pořád nestíhám. Co naplat. A co, že tak hrozně důležitého mám na práci?
Teď především se na mě nakupilo plno úkolů, referátů a hlavně čtení nejrůznějších odborných knih, u kterých mi příjde, že i když je čtu, i tak mám u nich nesmazatelný pocit, že to jde jednou myšlenkou do hlavy a druhou okamžitě ven... Nic mi tam nechce zůstat, a co teprve, až se za pár měsíců budu muset učit na státnice ? Ano, státnice. To je to hlavní téma a starost tohoto školního roku. Tedy 2 hlavní témata - státnice a pověstná bakalářka.
Nene, nejsem člověk, co by si řekl, klid, jdeme na to. Jsem ten, kdo se stresuje se vším vždy a všude, za každé situace. I drobnost mě dokáže vynervovat. Momentálně je to taková "prkotinka" typu, mám moc pěkné téma na úterní referát (strukturalismus) a už pěkných pár hodin si s tim doma lámu hlavu a nemůužu se na tu strukturalistickou vlnu pořádně přichytit. Co s tím ? Stres a velký stres.
Doufám jen, že takovéto pocity nebudu mít celý rok až do května, protože já se asi vážně nedokážu sama odreagovat. Neumíte mi někdo poradit ? Krom sexu, jídla, cvičení a kamarádů, to mám ozkoušené, a pomáhá, ale jen na chvíli, věřte mi, vážně!!!!

P.S. původně jsem se chtěla vyhnout tématu škola, stres a nervy, a dát vám tip na super knihu, kterou jsem nedávno přelouskla, ale jak vidím, rozepsala jsem se víc, než jsem měla původně naplánováno. No nic, článek o té pěkné knize vás čeká příště. :)


BLÍŽ NEŽ SE ZDÁLO....

24. září 2013 v 15:11 | PISTÁCIE

www.airpano.com/360Degree-VirtualTour.php?3D=Paris-France

Vím, že ne každý zná můj blog a pamatuje si, jaké bláboly tu bleju pokaždé, když se naskytne příležitost. I tak věřím, že mám pár věrných čtenářů, kterým ze srdce děkuji za to, jací jsou a že se sem stále věrně vrací. I já miluji vaše blogy, bez kterých bych si to neuměla představit.
Ale i pro vás, co jste tu třeba zrovna v této chvíli poprvé, bych chtěla říct o události, o které jsem psala v srpnovém článku http://vickinky.blog.cz/1308/splnene-x-nesplnene-plany, konkrétně jedná se o položku číslo 5 ve zmiňovaném článečku... proč otevírám právě toto téma ?
Protože jak je zmíněno v titulku odkazu, jak je zmíněno v samotném textu, ale i v titulku tohoto článku, nesplněný letní sen, touha a hlavně to, co jsem myslela, že už by ani nemuselo přijít, je najednou blíž, než jsem si dokázala uvědomit a připustit. Nebudu už mluvit v hádankách, protože si to nezasloužíte.
Jednoduše, s kamarádkou už od začátku prázdnin plánujeme cestu do zahraničí konkrétně jsme se hned bavily o tom, že bychom rády do Francie, ale během léta se nám postupně objevovaly a otvíraly i nové dosud neobjevené možnosti. Jednak Londýn (ten jsme už sice jednou měli to štěstí navštívit, ale je to lákadlo, které nás nikdy neopustí, tvrdím si říct, ani po dvacáté návštěvě), a také jsme rozmýšlely nad Amsterodamem, protože kdo z vás tam někdy byl nebo o tom aspoň uvažoval ? Myslím, že vás moc není, a přitom to musí být krásné místo (alespoň co kamarád nadšeně říkal:)))
Nakonec po dlouhém rozmýšlení jsme se usmysleli a dohodly, že to přeci jen bude Francie (Pažíž) - protože nám to vyšlo s cestou ubytováním a se vším komlet asi nejlevněji, a normálně bych nějakou tu tisícovku dala navícero, ale myslím, že peníze se teď do budoucna budou spíš hodit i trošku pošetřit (nejen na blížící se Vánoce, ale i další třeba i nečekané výdaje, kdo ví...).
Musím se přiznat, že jsem už Paříž navštívila, byla to pohádka, ale ne zas taková, protože jsme tam byli s průvodkyní, která nás všude hnala, jen abychom toho stihli co nejvíce, a já si pořádně ani neužila Eiffelovku, a také jsem tam byla s babčou, a myslím, že samy na blind s kamarádkou ? No to je jiná písnička, těším se jak malá. Teď už je jen jedna důležitá věc před cestou ,nic nezakřiknout, doufat, že to klapne, neonemocnět a těšit se :)


LETÍME KE HVĚZDÁM A SVĚTLO SVÍTÍ...

30. srpna 2013 v 11:12 | PISTÁCIE
(foto vlevo: já v mém nádherném rodném městě).... (foto vpravo: sedím si tak jednou v nedalekém bistru, udělané na motivy pravých amerických bister, výzdobou i stravou).

Také máte pocit, že jste se jakoby najednou probrali ze sna a prázdniny jsou pryč? Jinak si neumim vysvětlit, že je skoro konec srpna. Nechápu to. Mě osobně přijde, že tyto prázdniny mi absolutně utekly nejvíce ze všech.
Ale je pravda, že jsem se nenudila. Rozhodně bylo pořád co dělat, tudíž jsem se ani nějak nestihla flákat (praxe, brigáda), ale ani jsem moc nestihla to, co jsem měla do školy...(bakalářka).
Jednoznačně jsem ráda, že jsem se nenudila, protože když to porovnám s loňskem, kdy jsem se často kopala do zadku, tyhle byly skoro bezchybné. Až na pár "detailů."
Ale abych tu nevířila vlny, a nedělala zmatky, mě osobně prázdniny úplně zdaleka nekončí, mám před sebou ještě celý měsíc, až do konce září, ale i tak mám pocit, že volno, které jsem měla od 7.června se vypařilo tak rychle, jako pára nad hrncem.. Jestli lituju toho, co jsem prožila nebo toho, co jsem už nestihla a třeba letos nestihnu ? Ne.
Užila jsem si dost, toho dobrého, i něčeho zlejšího, ale vše jsem ustála, někdy s úsměvem, někdy se slzami v očích, ale ustála... Teď to tu vypadá jako vyhodnocování prázdnin, které mi ještě ani neskončily, a částečně tomu tak je. Nemám nápad, o čem jiném psát, a tak se snažim vypsat se ze svých pocitů a dojmů, které dosud v sobě nosím... a prozatím jsem se je bála vyplavit na povrch.!
Abych tu jen nechodila kolem, a všichni pochopili o čem to tu vlastně plácám, a jaké téma neustále obcházím kolem a kolem... nejzásadnější rozhodování a ukončování mých prázdnin byl můj vztah s přítelem. Byli jsme spolu skoro 2 a 8 měsíců, což je pro mě zásadní. Prožili jsme tolik věcí, co nikdy s nikym dohromady za celý život. S kamarády a rodiči má člověk svoje zásadní vzpomínky a zážitky, ale s přítelem je to přeci jen o něčem jiném, o něčem, co s přáteli člověk prostě nezažije.. proto je těžké se loučit s člověkem, který pro vás tolik znamená a tolik jste s ním prožili. Ale o tom život také je. Umět se s tím poprat a rozloučit se v dobrím s někým, koho třeba i nadále milujete, ale víte, že to nemá budoucnost.... My se moc v dobrém nerozloučili, což je pravda, ale nyní máme po nějaké době skvělý vztah, stali se z nás kamarádi s výhodami, a jo, možná si někdo klepe na čelo, jaký to mělo smysl, mohli jsme nadále zůstat spolu, ale ne, to nešlo, je to těžké pochopit a na vysvětlování by mi nestačil ani celý blog, protože náš vztah je jeden velký román...
Ale co tímhle vším míním je jen to, že se z toho chci vypsat, a pořád jsem čekala, a doufala, že to nebudu muset, ale teď vím, že blog je pro mě důležitý a věděla jsem podvědomě celou dobu, že pokud se z toho nevypíšu i sem, nebude to dostačující, pro mě ani pro moje srdce, které si i takto částečně uleví, tím, že se sem vypíše.
Snad mě někdo chápete, někdo možná ne, ale nevadí. Hlavní je, že já vím, co jsem tímhle chtěla říct, že není na škodu, se vypsat ze svých pocitů, a ukázat i ostatním, že mám slabé stránky a bolí mě to, co prožívám.
Jedna část mého já tím třeba odešla, ale otevřela se další část, a třeba tímhle otevírám novou svou stránku, která se brzy projeví a začnu o sobě zjišťovat nové, dosud neobjevené věci, o své osobnosti.... myslím si osobně, že vztah, ale i rozchod dokáže člověka v mnohém změnit, ukázat jinou, snad lepší cestu životem!!!!

SPLNĚNÉ x NESPLNĚNÉ LETNÍ SNY A TOUHY...

18. srpna 2013 v 21:03 | PISTÁCIE
Před nějakýma skoro už 2 měsícema jsem vám napsala článek zaměřující se jednak na moje narozeniny, ale především také na to, jaké plány a sny bych si chtěla o prázdninách splnit a kam se chci jet podívat a prozkoumat to tam. Kdo si to nepamatujete, viz zde (Já vim, nikdo nemá lepší věci na starost, než si pamatovat moje plány :D)
Každopádně, bych si zde teď ráda odškrtla to, co už je za mnou, co je přede mnou, ale také něco, co se asi neuskuteční....


1. CHATA- splněno !!!! -> vyšla, a dokonce jsme jí navštívili dvakrát, vím, že to na několikaměsíční prázky není moc, ale asi jsme lenoši líní, ale i tak to tam bylo krásné a počasí oproti loňsku vyšlo na jedničku.

2. FESTIVALY - Rock for people - nesplněno !!! -> neptejte se proč, asi jsem se příliš zalekla toho velkého davu, který tam každoročně jezdí, a že to je pěkný nával, a raději zvolila jiný, klidnější festival.
Sázava fest - splněno !!! -> už pošesté, padlo tu o tom dost slov ve třech článcích, pro mě nejlepší festival, ať si kdo chce na něj nadává, příští rok jedu znova.

3. TERMÁLNÍ LÁZNĚ - splněno !!! -> Konkrétně jsem byla ve Velkém Mederu na Slovensku, asi hodinku od Bratislavy. Byla jsem zde podruhé, a nemužu si to zde vynachválit. Jo, někdo si klepe na hlavu, v tropech jsem se jela cachtat do teplé vody, ale mě to vyhovovalo, navíc ta voda by měla mít pozitivní vliv na naše těla, naši regeneraci, naše klouby a svaly a hlavně bychom se měli všichni krásně vrátit odpočatí a zrelaxovaní. (Můj výsledek = přijela jsem celá pomlácená, s modřinama, naraženým krkem, rukama, ale to jen proto, že jsme celou dobu s kamarádkou blbly na tobogánech a klouzačce a naháněly plavčíky :D).

4. MÁCHÁČ - nesplněno !!!? -> Otazník je tam proto, že ještě není všem dnům konec, prázdniny nekončí, a já doufám, že když ne letos, aspoň někdy v budoucnu se tam podívám. Ale tento rok jsme tam měli jet s přítelem a partou přátel, ale jaksi se to neuskutečnilo, a už neuskuteční, a proč? To si domyslete.... :/

5. PAŘÍŽ - nesplněno, zatím !!!! -> Ale pracuje se na tom. Máme to v plánu, ale až na září, kdy už nebude sezóna a ceny last minitů snad klesnou. Nic není nikdy stoprocentní, i tak doufám, že tento skvělý, závěrečný zážitek před koncem prázdnin klapne. (Škola mi začíná až v říjnu, tudíž mám ještě celé září volné, tím nechci nikoho naštvat, budu chodit pořád na brigády, takže žádné velké úlevy nebudou).

Jak jste na tom vy???? Doufám, že jste si všichni splnili své sny, nebo máte přinejlepším teprve vše před sebou, to by bylo ještě hezčí, mít se pořád na co těšit, než jen na školu :) :D a doufám, že nesedíte někde doma, nebo se jen nedřete nonstop na brigádě, ale snad jste každý aspoň jednou navštívili místo, kam vás to v létě nejvíc táhne. !!! Každému to moc přeju, aby mu vyšel jeho největší letní sen!

SÁZAVA FEST 2013 - pokračování 2.část.

9. srpna 2013 v 13:33 | PISTÁCIE

Slibovala jsem vám fotky ze SÁZAVA FESTU, které jsem dodržela v minulém článku, ale také jsem slibovala videa, která vám dodávám teď a tady... v první řadě se musím předem omluvit, nečekejte kdoví jak velkou kvalitu nahraných videí, obraz ani zvuk neodpovídá ani zdaleka té skvělé kvalitě atmosféře na místě, ale myslím si, že jako taková malá ukázka toho, o co přišel každý, kdo tam nebyl, je to ideální :D ne, nehněvejte se, a kochejte se aspoň takto....

HADOUKEN - LEVITATE

Co k tomu videu dodat, nezapomentulný zážitek, skvělá atmosféra, nadupaná hudba úžasné anglické kapely.... užila jsem si to na maximum, kdo nezažil, tak je to těžko popsatelné, ale video snad vystihuje atmosféru dostatečně za mě :) pro mě jednoznačně nejlepší zážitek celého festivalu!!!


SÁZAVA FEST 2013 - pokračování 1.část.

7. srpna 2013 v 11:15 | PISTÁCIE
Slibovala jsem vám fotky a videa z úžasného hudebního festivalu, který proběhl tento víkend od 1. do 4. srpna.Fotek mám z celého víkendu víc než dost, ale chci vám sem dát jen ty nejlepší, a hlavně ty nejpovedenější fotky, protože ne každá kapela se mi podařila za chytit tak, jak bych si přála, vždy šlo o to, jaké jsme zrovna s kamarádkou stihly zabrat místo v té tisícové tlačenici lidí .... jdeme na to....

*** UDG ***


SÁZAVA FEST 2013.

4. srpna 2013 v 19:40 | PISTÁCIE

Již tradičně sem každý rok přidávám článek s fotkami, zážitky a loni i vícero článků, do kterých sem přidala pár videí z hudebního festivalu SÁZAVA FEST. Ani letošní rok nebude nijak zaostávat od těch předchozích.
Letos jsme s mojí drahou kamarádskou polovičkou Gooverkou tento hudební maratonek absolvovaly již pošesté. Jsem na nás patřičně hrdá.
Když jsme před 6 lety stály před jakýmsi neznámým modře zbarveným plakátem s kapelami a se jménem tohoto festivalu, ani ve snu by nás tenkrát nenapadlo, že se to stane naší tradiční, ale především společnou srdeční záležitostí.
A teď tu sedím, píšu tento článek, trošku mi teče slza, a vzpomínám na to, co vše jsme již za ty společně strávené roky a chvíle při této hudební fantastice zažily. Kolik jsme toho viděly, společně si prožily, jak mnoho a mnoho jsme se už nasmály, zazpívaly, zatrsaly si, samozřejmě se to neobešlo ani bez potu, slz, bez nervů, občas i smutku, nad kapelou, která nedorazila nebo nad některými strastiplnějšími nocmi ve stanu, a tak dále, mohla bych se tu o toho rozepisovat celkem obsáhle, ale na to není čas ani si nemyslím, že by to některé z vás kdoví jak zaujímalo.
Myslím si, že tohle je jedna z věcí, kterou si člověk musí projít, aby jí patřičně pochopil a ocenil. Někdo popravdě ani nemusí tušit, o čem to tu rozprávám.
Jsem ale velmi vděčná, že jsme se tenkrát rozhodly a šly do toho, teď už si ani jedno léto bez festivalu nedokážu představit. Je to skvělá událost, kterou bych přála zažít vám všem, kdo jste ještě neměl možnost žádný větší hudební festival těchto rozměrů navštívit. A popravdě, my jsme si zažily 5x festival s přenocováním ve stanu a letos poprvé premiéra, kdy jsme přespávaly doma a vždy večer, či nad ránem jezdily domů autem, unavené, ale spokojené atmosférou, kapelami a úžasnými zážitky. :)
Abyste neřekli, neochudím vás o nic, dodám vám sem postupně vícero fotek i nějaké to video, které vám přeci jen líp vystihne atmosféru toho, co se tam odehrávalo před našima očima... ale všechno pěkně popořadě, zítra odjíždím na týden do termálů, a proto vám nějaké články přednastavím, videjka a fotky kapel přijdou později, během týdne, určitě se tedy máte opravdu na co těšit, ale nejdříve pár fotek našich, které jsme si odsud odnesly a na kterých jsme vyfocené my dvě čubiny ..... jasný, je to tak, jsou to trošku fotky spíš pro zasmání :D

NUMERO DVACET JEDNA...

21. června 2013 v 12:08 | PISTÁCIE

http://cafeshoppes.org/home/wp-content/uploads/2013/04/beach.jpg


Už i já patřím mezi ty, kterým už "dávno" není 20 let. Včerejším dnem jsem se stala opravdu dospělou, a to i ve světě, jak někteří třeba víte, v Anglii je člověk uznán za plnoletého až od 21 let, tudíž už mohu v klidu odjet do Británie a oddávat se slastnému nasávání bez obav... třebas někdy v budoucnu xD

Možná jsem to sem už psala, ani sama nevím, ale už mám cca 14 dní prázdniny. Hrozně to ale utíká, ale i tak musím říct, že si je snažím užívat tak, jak se dá a jak mi možnosti nabízí. Ráda bych sem sepsala pár mých plánů a tipů, kam se chystám v létě odjet.. :

 • chata ---> co by to bylo za prázdniny, kdybych pár dní nevěnovala oddávání se sladkého nic nedělání na chalupě. Už druhým rokem pojedeme na přítelovu chatu společně s jeho rodinkou, loni jsme si to tam užili, jen to počasí nám moc nevyšlo, a většinu dní jsme strávili uvnitř, ale to nám na náladě neubralo. Věřím, že letos počasí vyjde a my se tam třeba i opálíme.
 • festivaly ---> tady to vezmu postupně. Původně jsem měla v plánu jeden jediný, jako každý rok, ale jelikož teď mám brigádu jakou mám, o které jsem se zmiňovala v předchozím článku, tudíž se díky ní dostanu zadarmo, kam si vyberu. Šéf mi řekl, ať jedu na Rock for People, no neberte to. Tudíž strávím pár dní na Rock for People v Hradci s přítelem a pak jedu v srpnu na tradiční SÁZAVA fest s mojí nejmilejší kamarádkou :-*. Na RFP jsem nikdy nebyla, tudíž nemohu soudit, ale SF je bomba, jedu letos pošesté a mohu jen doporučit. Je to s kamarádkou už naše velká tradiční každoroční akce, na kterou se těšíme celoročně. Letos konaná ve Světlé n/Sázavou.
 • termální lázně ---> Už loni jsem s rodiči navšítvila proslulé termály v Mederu na Slovensku, letos jedeme opět i s přítelem. Když si na to v loňským roce vzpomenu, nemohu než jen velmi doporučovat dále. Byla jsem nadmíru spokojená. Nádherný areál, skvělé koupání, výborné jídlo, ubytování na jedničku.
 • Mácháč ---> Nikdy jsem nebyla, letos bude moje premiéra. Prý tam jsou super ubytovací chatky a nádherné písečné pláže, tudíž jsem na to moc zvědavá a natěšená už teď.
 • Paříž? ---> Nechci nic zakřiknout, ale pokud vše dopadne a vyjde, chystáme s kamarádkou, že bychom vyrazily nejspíše v září na pár dní na velkolepý trip do mojí milované Paříže. Sice jsem tam už byla, a je to tam skvostné, ale nebylo to ono. Přeci jen létat od památky k památce a mít na prohlédnutí jen pár minut, a pak utikat dále, abychom vše stihli, to nebylo to nej. Nyní bychom rády letěly, a samy, bez průvodce. Tak nám držte palce, ať se zadaří a my se vydáme na splněnou túru.
Napište mi i vaše tipy a plány na léto, ráda se inspiruji :) a pokochám tím, kam se chystáte vy !!!Pište, ať vím, o co přijdu a co vám mohu závidět. Mějte se krásně. PŘEJI NÁDHERNÉ SLUNEČNÉ DNY.

 
 

Reklama