-- TÉMA TÝDNE --

ZMĚNY.

26. ledna 2013 v 16:19 | PISTÁCIE
http://25.media.tumblr.com/tumblr_m2b74qjNlK1qcp94ro1_500.png

Myslím, že vím, kterým směrem je mířené téma týdne, ale já jsem se rozhodla, že o volbách nenapíšu ani jediný článeček, nechci se tím zaobírat. Myslím, že je víc než dost lidí, kteří to komentují, i když většina z nich se neposlouchá a melou hovadiny, nemá cenu se k tomu vyjadřovat. Je rozhodnuto. Takže následujících 5 let bude..... to se uvidí.!!! Popravdě nevím, jaké "lichotivé" dokončení bych doplnila..Máme dost času na to, to zjistit...

Téma týdne chci pojmout jinak. Podle sebe. ZMĚNY. ZMĚNY. ZMĚNY.
Změnami procházím v zásadě celý život. Prošla jsem tolik etapami svého života, a každá etapa mi radikálním způsobem změnila moje žití, chování, způsob života a především sebe samu.
Za největší změny považuji přechody mezi jednotlivými školami. Od základní školy na střední, kde jsem se stala daleko více samostanější, zodpovědnější, střední mě mnohému naučila, a to nejen učivu, ale i chování a zvládání lépe svého života. A do další etapy, mého života, na vysokou, bych mohla tvrdit, že mě připravila opravdzu dobře. Nelituji ani jediného dne, stráveného na SŠ, na našem místním gymnáziu. Neříkám, že každá zkouška tam byla lehká, ne vždy jsem proplouvala snadno. Často jsem si známky a úsilí musela opravdu vydřít. Nejednou jsem propadala z matiky, ale nevzdala jsem se, zvládla jsem to, a nakonec jsem se dostala až tam, kde jsem až dnes, jsem na sebe opravdu pyšná. Skoro mám za sebou hotový třetí semestr, druhý zimní, a zároveň první v mém druhém ročníku. Jsem na sebe opravdu hrdá, že jsem včera dokázala zdolat pro mě jednu z nejtěžších zkoušek celého oboru, a dokonce za jedna. :) Byla to souhra náhod, velkého štěstí, ale i přípravy a úsilí, kterou jsem do toho celý týden vkládala.
Pro mě není nic horšího, než samotný pocit před zkouškou. Jsem velmi stresující člověk, možná někdy věci prožívám daleko více, než bych měla. Ale na druhou stranu bych řekla, že takovéto chvilky mě dokáží hodně změnit, vyvolávají vě mě pocit touhy, pocit jistého odhodlání zkoušku zvládnout a ukázat, že na to mám, a že jí dám.

A to co mě změnilo nejvíc, není ani tak co, jako spíš kdo. Můj přítel, díky kterému jsem si uvědomila mnoho věcí. Otevřel mi oči, ukázal mnoho zajímavých a důležitých životních cest. A především mě velmi mnoho za naše 2 společné roky života naučil a nejen v dobrém slova smyslu, i v tom, jaké chyby on dělá, jak se třeba špatně projevuje, i tím mi otevře oči ve vztahu, a vím,co je potřeba zlepšit, kterou cestou vést náš vztah a jak na ném dále pracovat, aby byl co nejlepší a bez co nejvíc hádek.:)

Je toho více, co nejen můj život, ale i moji povahu změnilo. Ale na to by mi nestačil jeden článeček, spíše možná i kratší kniha. Věřím, že jdu správným směrem v životě, a jsem šťastná za sebe, jaká jsem i za své blízké a rodinu, kterou bych nikdy na světě nevyměnila a který mi dokáže vždy otevřít oči a dobře nasměrovat, když náhodou udělám nějakou pitomost.Člověk sám o sobě nedokáže změnit to, kým je, ani bych to nechtěla, ale lidé nás dokáží usměrnit, poučit, postrčit správným směrem a ukázat nám cestu, jak být třeba lepším člověkem.:)

TO, CO POTŘEBUJI...

24. listopadu 2012 v 21:54 | PISTÁCIE

Popravdě se přiznám, že skoro nikdy nesleduji, jaké je na blogu téma týdne. A proto nyní nechápu, proč dělám vyjímku, a chci se vyjádřit k tématu týdne, asi jsem to zahlédla u někoho na blogu a zaujalo mě to... a nebo to bude spíš proto, že momentálně nemám jiný nápad, o čem bych psala.:) Sepíšu to sem v bodech, a každý bod se budu snažit nějak rozvinout...

  • ... lásku, něhu, mazlení, sex. - popravdě se musím přiznat, že jsem závislá, opravdu závislá na mazlení, objímání, líbání a podobně, přítele tím možná někdy vytáčím, ale on už si snad i zvyknul, že se na něho někdy nalepím jak klíště a dlouhou dobu se ho nepouštím :D :-*
  • ... pochopení, uznání, podporu. - jsem ten typ člověka, který sice na jednu stranu bere kritiku, ráda si pposlechnu, co jsem třeba neudělala dobře, kde bych se mohla zlepšit, an druhou stranu i více kritiky mě dokáže zamrzet, a raději jsem, když jsem jen chválena, když mě člověk podpoří, zalichotí mi, dokáže mě to pořádně nakopnout, zvednout mi to opravdu náladu neskutečně:) a někdy naopak stačí i malá kritika, a dokáže mě to rozbrečet, jde o to, co to je a jak to ten dotyčný vyjádří, jsem hold strašně citlivá holka, co se dokáže i urazit, a jednoduše miluju chválu, lichotky a všechno s tím spjaté:)
  • ... klid, ticho, relax. - jsem člověk, který má rád obojí prostředí, někdy jsem ráda v živějším prostředí, kde hraje nahlas hudba, bavím se s přáteli a popíjíme, naopak někdy si raději zalezu pod deku, k filmu, nebo se ponořim do horské vany s pěnou a odpočívám, a neruší mě nic a nikdo. Musím se přiznat, že když jsem dosáhla 16tých let, rozjela jsem se jak blázen, navštěvovala místní diskotéky snad každý víkend, užívala jsem si mládí a tancovala jak o život, ale posledních pár let mě toto období nějak skončilo, ven už skoro nechodím, sem spíše doma, a nějak si už na to všecko přijdu stará, a když jdu náhodou někam, tak na diskotéce vidím děcka 15 a níž, nemám si pak asi nepřipadat stará ? :D Jsem snad starší, rozumnější, zralejší, či divná ? :D
  • ... spánek. - je to pro mě více než důležité, každý den se snažím naspat minimálně 7 hodin a více. Vím, že spánek je velmi důležitý pro zdraví. Když spím opravdz méně jak 7 hodin, moje tělo to pocítí, někdy i daleko výrazněji. Není to vůbec jednoduché, když většinu týdne vstávám do škoyl v 5 ráno, jelikož dojíždím. Proto je spánek pro mě něco posvátného, a kdykoli je možnost, opravdu se snažím prospat, ať už nějaký ten odpolední spánek, nebo spánek po obědě. Jediné, co mě štve je to, že někdy spím třebas 10 a více hodin, a pak mám pocit, že mě tělo nutí spát pořád víc a když pak vstanu, cítím se ještě unavenější :D to snad není ano normální.
  • ...přítele. - nemůžu si pomoct, ale někdy mi přijde, že můj přítel je jako moje droga, jakmile ho někdy nemám u sebe, cítím se tak prázdná, osamělá. A především ta jeho vůně, to je moje největší droga, miluju jeho vůni, nedá se to popsat, každý máme tu svou, a bohužel tu svou necítíme, ale cítíme ostatní, a můj přítel má tak úžasně přitahující osobní parfém, to je moje závislost nade vše.
 
 

Reklama