-- KNIŽNÍ RECENZE --

MARTA V ROCE VETŘELCE.

23. března 2013 v 12:42 | PISTÁCIE
http://www.lidovky.cz/marta-v-roce-vetrelce-05b-/kultura.aspx?c=A111026_120330_ln_kultura_btt

Kamarádka mi často předhazovala autorku Petru Soukupovou (viz. foto). Pořád jsem si kladla otázku, kruci, co je na ní tak úžasného, proč jí pořád tak vyzvidvihuje. Nedalo mi to, a před pár dny se mi díky ní dostala do ruky kniha "Marta v roce vetřelce". Možná jméno Petra Soukupová mnoha z vás ani nic neřiíká. Mě jo, jelikož studuju VŠ obor velmi zaměřený na literaturu, proto mýma rukama za měsíc projde tolik knih, co za celý minulý mimovysokoškolský život nikdy.
Jde o velmi mladou a nadějnou autorku, která má na svém kontě prozatím 3 tituly, ale i ty jí už přinesly veliké úspěchy. jednak to je ocenění Magnesia Litera (2009) za knihu "Zmizet" , dále cena Jiřího Ortena (2008) za dílo "K moři" a nominace na cenu Josefa Škvoreckého. A především v dnešní době píše scénaře k seriálům Ulice nebo Comeback. Možná se k ní nikdy nedostanete, možné to je, a já vás k ní chci torchu popostrčit :)

"Marta v roce vetřelce" je deník mladé, 19leté dívky, která odmaturovala, nyní má prázdniny a chodí na brigádu a od září nastupuje na VŠ. A začne si psát deník, je to udělané i formou zápisků, během jednotliuvých dnů, první zápisek je z 1.září a poslední je z 31.srpna následujícího roku. Tudíž sepsáno a nevynechán jediný z celých 365 dní v roce. Vypadá to jako skvělý začátek, ale nakjednou se Martě obrátí svět vzhůru nohama díky muži, kterého pozná na brigádě a se kterým su začne románek. Mě to velmi chytlo, jednak je to deník, navíc mladé dívky, a do té role ny se mohla vžít každá z nás, které jsme v podobném věku,a navíc to, co ona tam prožívá ,se může stát kterékoliv z nás a kdykoliv. I když je to celé vymyšlené, ona i její rodina, lidé kolem ní a celý příběh, stejně mě to nadchlo, doslova jsem hltala každé slovo a přečetla to celé za 2 dny.

http://aktualne.centrum.cz/kultura/umeni/clanek.phtml?id=722398

Navíc je to napsané skvělým jazykem mladé puberťačky, který se k tomu deníku a příběhu naprosto hodí. Někdy velmi krátké věty, často pasáže bez sloves, ale naprosto skvěle to vystihne vše, co chce říci, nic, co by čtenáři nepochopili.Za poslední dobu jedna z nej knih, co jsem četla, opravdu doporučuji.
Nyní mám doma od Soukupové další 2 její knihy a brzy se na ně chystám, později i o nich určitě přidám recenzi. :) Doufám, že vás to aspoň trošku oslovilo, když už nic, není nad to, si aspoň v knize zalistovat a projít si třeba pár prvních stránek, ve kterých poznáte, zdá vás to osloví, či nikoliv.


Ještě abych nezapoměla, také se mi zde moc líbio, že kniha a deníkové zápisky byly doprovázeny ilustracemi, které vypadaly opravdu jako malůvky a obrázky, jako by je malovala 19letá dívka. :) což to celé ještě více podtrhlo a dodalo tomu větší šmrnc a chuť ke čtení, když jsem si pak mohla i k tomu prohlížet, mnohdy vtipné kresby.:) Těším se na další počtení od této autorky.


10 DIVNÝCH POVÍDEK OD URBANA.

20. března 2013 v 10:51 | PISTÁCIE
http://www.srovname.cz/milos-urban-mrtvy-holky/fotogalerie/k.1358617

Jak název napovídá, v knize najdeme 10 povídek, které jsou vcelku krátké, až na 2 delší výjimky. Řada z nich už kdysi vyšla samostatně a asi v roce 2007 se Urban rozhodl povídky vydat jednotně jako soubor. Všechny povídky mě uchvátily, nebyla snad jediná, která by se mi nelíbila a neoslovila mě. Sokonce se musím přiznat, že ze 2 povídek šel skutečně mráz po zádech, opravdu jsem se při jejich čtení bála, a to si nedělám legraci a to konkrétně teď mluvím o povídkách Štědrá noc baronky z Ebannu a To strašný kouzlo podzimu. Nebudu vám tu líčit, co v nich je, protože o třeba někdo máte v plánu číst, ale rozhodně vám doporučuji si je přečíst, všech 10. Ale i když samotný název je matoucí, ne všechny povídky jsou nějak strašidelné, tajemné nebo ponuré, některé byly i celkem vtipné.
Myslím, že každý si tam najde minimálně jednu, která ho osloví, a jak říkám, mě osobně se líbilo všech 10 povídek.

Nyní se chystám od Urbana číst knihu Hastrman, na kterou si brousím zuby už delší dobu a jsem zvědavá, co mě čeká. :) Poté se určitě ozvu s názorem i na toto Urbanovo dílo. Tak se těšte. :) A pokud jste někdo četl Urbanovy Mrtvý holky či něco jiného, těším se na vaše názory a spotřehy.:)

"VŠECKO, CO SE STANE JEDNOU,UŽ SE NEMUSÍ STÁT NIKDY, ALE VŠECKO, CO SE STANE DVAKRÁT,URČITĚ SE STANE I POTŘETÍ."

17. března 2013 v 15:54 | PISTÁCIE
http://www.coelho.cz/knihy/alchymista.html
O této knize už vím nějaký ten rok, ale pořád jsem její četbu odkládala. Popravdě si nedokážu rozpomenout proč. Možná jsem té knize nepřikládala takovou váhu a zajímavost, jakou by si zasloužila. Až se včerejškem mám pocit, že jsem dlouho bránila něčemu skvělému. Včerejším dnem jsem jedním dechem přečetla právě tento Coelhův velmi vydařený román, který jak je pro některé známo, spadá do magického realismu.
Proč právě tam a o co se jedná, v první řadě bychom měli mít na paměti, že je to kniha od brazilského spisovatele, pro něž je něco jiného realitou než pro nás v Čechách. To, co je u nich normální, my bychom třeba nepochopili, připadalo by nám to cizí, vzdálené, často i magické, a naopak oni by přesně takto bráli náš cizí svět a kulturu.
Vše se točí kolem mladého pastýře ovcí Santiaga, který se rozhodne nenechat nic jen tak, po vidění, kdy se mu 2x ve snu zjevil poklad, a po radách 2 lidí, se rozhodne uskutečnit sen v realitu a vydá se na dlouou cestou pouští k pyramidám, kde se údajně má skrývat onen již zmíněný poklad. Ale ani tato cesta za snem a údajným bohatstvím se neobejde bez komplikací, lásky a tajemných, kouzelných míst, nejen v podobě pouští, oázy, pyramid, ale i záhadných postav v podobě děsivého Alchymisty, který nakonec chce pastýři pomoci a dovést ho do cíle.

Osobně jsem byla nadšená. Jak jsem zmínila výše, knihu jsem přečetla jedním dechem během jednoho dne. Podle mě si každý v knize najde to své, co by ho tam mohlo zaujmout. Pro mě to byla představa toho, že člověk je sice smrtelný a bojácný, ale pokud si jde za tím, po čem nejvíce touží a sní, není žádná opravdová překážka, proč by ji nedokázal zdolat.Každý z nás máme své sny, ale řada z nás se jich vzdáváme, jen proto, že se bojíme, myslíme si, že nejsme dostatečně silní a dobří na to, proměnit naše sny v realitu. O tom všem a o mnohem více je právě toto dílo.:)

ČETBA - ÚNOR 2013.

1. března 2013 v 18:19 | PISTÁCIE
Po zimním zkouškovém období jsem se rozhodla, že si chci trochu přečíst něco ze svého vlastního výběru v knihovně, a nejen číst povinnou četbu. Z části se mi to povedlo, ale jak začal druhý semestr, opět jsem radši sáhla na nějakou povinnou knihu a snažila se celý únor přečíst, co se dalo. Možná jsem mohla zvládnout více, ale i tak jsem ráda za to, co jsem měla možnost přečíst. Tady máte malé ukázky a minirecenze na všechny mnou přečtené únorové knihy. Něco jste možná četli, něco znáte, něco ne, snad vás trochu něčím inspiruji:))

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CECILIA AHERNOVÁ - DÍKY ZA VZPOMÍNKYMusím se přiznat, že jsem byla ze začátku čtení celkem skeptická, nebylo mi jasné, co se to v té knize vlastně děje. To bylo asi ale cílem autorky :D Jak jsem se prokousávala víc a víc do středu knihy, tak jsem postupně všemu přicházela na kloub a nakonec jsem knihu přečetla jedním dechem. I když jsem už asi posledních 100 stran tušila, jak se to rozuzlí, stejně jsem byla pořád napjatá a četla velmi napjatě.
Co ke knize říct, a zároveň vám neprozradit zápletku ? Je to velmi zamotaný příběh o jednom profesorovi, jedné ženě, která potratila a jejich cestě životem, která je postupem času záhadně svede na podobnou cestu.
Více nemohu prozradit, ale rozhodně to stojí za to. Nemůužu jinak, než dát plný počet hodnocení, protože je to fakt skvělý děj. Stojí za to, si tuto knihu přečíst :)---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


MICHAIL AFANASJEVIČ BULGAKOV - MISTR A MARKÉTKA
Velmi zapeklité dílo, které opravdu není pro každého. Buď to čtenáře musí opravdu bavit, nebo to má do školy jako já, a musí se tím nějak dokázat dobře prokousat. :) Prolíná se zde několik linií. Jednak první linie, která se odehrává v Ruské součanosti 20.století, kde se najednou zjevuje postava Satana, který se snaží rozvrátit život moskevské společnosti a to se prolíná s příběhem o posledních dnech Ježíše Krista a jeho soudu, kde byl hlavním soudcem Pilát Pontský. A to celé se ještě prolíná příběhem o lásce Mistra a Markétky, kteří v tom všem hrají velkou roli a linie se prolínají do sebe a vše se nakonec propojuje. Jak jsem řekla, opravdu složité, ale nelituji toho, že jsem se do této knihy začetla. Do ruky se mi dostalo něco neobvyklého, zajímavého, a i když to mělo skoro 400 stran, celkem mě to nakonec i chytlo:)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


JEAN-DOMINIQUE BAUBY - SKAFANDR A MOTÝL.

14. února 2013 v 18:16 | PISTÁCIE
Pár dní jsem na tuto knihu netrpělivě čekala, včera se mi konečně dostala do rukou,a dnes jsem jí úspěšně zdolala a přečetla.
O této knize už padlo několik slov v tomto článku http://vickinky.blog.cz/1302/skafandr-a-motyl, který jsem zveřejnila 6.února. Zde jsem ale většinu času věnovala spíše filmu, který není natočen podle knihy, ale je natočen o životním příběhu spisovatele a o tom, jak kniha vznikala.
Pro ty, kdo jste tento článek nečetl, tak ve zkratce, Jean-Dominique Bauby byl francouzský spispvatel, kterého někdy kolem 40.roku postihla mozková příhoda a ocrhnul na celé tělo. Jediné, co mu fungovalo byla mysl a jeho levé oko, které jediné mu poskytovalo možnost komunikovat s okolním světem pomocí diktování abecedy a mrkání.
Jak jsem již řekla, film není kopií knihy, naopak film nám ukazuje jeho příběh, jak se mu to vlastně přihodilo, jeho život v nemocnici po mozkové příhodě a především zde můžeme částečně vidět, jak celá kniha vznikala.

Samotná kniha je příběhem muže, který už je ochromen, sám sebe přirovnává ke člověku, který je vězněn ve svém vlastním těle, jako by byl ve skafandru, a jediné, v čem je svobodný, je jeho mysl, jeho vzpomínky a myšlenky, kterými se může rozletět, kam chce, jako motýlci.
Kniha mě přímo nadchla. O to fascinovanější a zabranější sem do ní byla, když jsem to četla, a věděla, že vlastnš čtu myšlenky a názory uvězněného muže ve svém těle, který celou knihu, každou větu, slovo, písmenko od písmene diktuje levým okem své asistentce. A o to smutnější jsem byla, když jsem věděla, jak chce všechno ze sebe dostat, říct celému světu, že žije, že uvnitř těla neumřel, jen jeho tělo nechce spolupracovat, a jak je to pro něho až doopravdy skoro nepopsatelně těžké.
V knize popisuje nejen událost, která mu změnila život, ale i ty krásné okamžiky a chvíle v životě, před touto příhodou, kdy byl skutečně šťastný, zdravý a plný života.
O to víc mě to celé ujistilo o tom, jak je život nevyzpytatelný, jak je člověk nechráněný a na každém rohu na něj číhá nebezpečí a život a zdraví je tak cenné. Někdo si to ani plně neuvědomuje a neváží si toho, co má. Podle mě není důležité, čím jsme, kdo jsme, ani kolik máme peněz, pro mě je největším bohatstvím zdraví, každý by si ho měl cenit nejvíce na světě a být šťastný za to, že ho má.Tento spisovatel ani sám nic neudělal, ničím se neprovinil, jednoduše jednoho dne jel autem, a najednou z ničeho nic mozková příhoda udeřila. Je to smutné, ale je to realita. Musíem s tím žít, jsme smrtelní, jsme jen lidé... ale to také znamená, abychom si užívali kaýd den naplno:) a měli ty nejlepší a nejkrásnější vzpomínky, hlavně na věci, které se už nikdy v životě nebudou opakovat!!!


KINDLE TOUCH - PRO a PROTI.

11. února 2013 v 11:46 | PISTÁCIE


V tomto prosincovém článku http://vickinky.blog.cz/1212/amazon-kindle-touch#komentare jsem Vám slíbila, že až se trošku rozkoukám a zjistím, jak můj vánoční dárek čtečka AMAZON KINDLE TOUCH funguje, jak se s ní pracuje, jak se v ní čte, že sem napíšu recenzi, tak tady to je :)

PRO
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 • velmi lehká, malá, tenká čtečka, v pěkném stříbrném odstínu, cca 200 g, ani ne 1 cm do hloubky
 • důležité je si sehnat velmi dobrý a kvalitní obal, který ocrhání vaše čtečku, já si sehnala z ebay.com tento povedený pistáciový obal - http://www.ebay.com/itm/Tuff-Luv-Natural-Hemp-Case-Cover-for-Amazon-Kindle-Touch-Pistachio-Green-NEW-/271140425200?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&hash=item3f213a8df0
 • vnitřní paměť přes 3 GB - já osobně jsem si paměťovou kartu nedokupovala, a určitě to ani nemám v plánu, protože podle mě je to více než dostatečné místo na moje knihy, pro představu, mám tam zatím něco málo přes 30 knih a píše mi to že mám pořád volné 2,93 GB z 3,21 možných :) což je naprostá paráda.
 • dostupnost WIFI, MP3
 • Dotykový displej - pro mě největší plus, je to individuální, někomu by to nemuselo vyhovovat, já jsem zvyklá z mobilu, už neumím asi pracovat s normální klávesnicí, když nepočítám pc, ale je to opravdu super ovládání dotykem, vlastně dotykem se ovládá vše, krom jednoho, je tu jediné tlačítko - menu, jinak vše dotykem na obrazovce, a není s tím žádný problé, stránky ovládáš také posunutím na obrazovce, a nebojte se, vůbec se mi nestává, že bych na to omylem sáhla a otočila se mi stránka
 • celá čtečka je v Angličtině - pro někoho plus pro někoho mínus - mě se to celkem líbí, protože si tak procvičím jazyk a je to zajímavé, samozřejmě to neznamená, že i knihy jsou v angličtině, když si jí stáhnete v češtině a přetáhnete do kindlu v češtině, i celá kniha se vám tak zobrazuje :)
 • slovníky - do kindlu si můžete stáhnout i slovníky, které vám třeba anglickou knihu přeloží do češtiny, já osobně s tím zatím zkušenosti nemám, spíš celkově moc nemám zkušenosti se slovníky v kindlu, rozhodně to chci brzy zkusit, ale četla jsem na to dobré recenze, věřím, že i když je čtečka v angličtině, nějaký ten slovník tam mít, není na škodu :) aspoň třeba takhle na převody knih, pokud se teda nechystáte něco číst v angličtině, to je potom jiná :)
 • výborné je, že si můžete rozečíst i více knih najednou, protože i když jednu knihu rozečtete, pak jdete do menu a otevřete si jinou, kterou rozečtete, pokaždé, když se chcete vrátit k nějaké předchozí, otevře se vám přesně na té stránce, kde jste jí naposledy zavřeli :)
 • můžete si zde nastavit 8 velikostí písmem, od opravdu malinkého po veliké, a také 3 vzhledy písma, můžete si zde také podle vyhledáváače vyhledávat různá slova, jít třeba úplně na začátek knihy či úplně nakonec, a také si zde různá slova či věty můžete zvýrazňovat :)
 • nemusíte si sem dávat jen knihy, ale i třeba texty na učení :) a pak si tam libovolně něco zvýrazňovat dle potřeby
 • nemusíte tu mít volně dané knihy, ale udělat si dle vaší volby nejrůznější soubory, které si nazvete a tam dáváte knihy - např. tu mám soubor romantismus - a v tom mám různé knihy a spisovatele :) tím si do daleko zjednodušíte a zpřehledníte
 • to nejdůležitější nakonec je cena, já osobně jsem to dostala k Vánocům, a čtečka stála cca 3 800 Kč, což je podle mě úplně super cena, jasně, jsou dražší, ale i levnější, ale podle mě moc levnějších dotykových čteček není, naopak dotykové jsou spíš dražší, pokud chcete Kindla

PROTI - bohužel jsem našla i pár proti.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 • Amazon je typ čtečtky, která podporuje pouze formát knih mobi, tudíž je potřeba si do pc nainstalovat nějaký program, který vám bude převádět všechny formáty knih (pdf a další) do formátů mobi - já osobně mám nainstalovaný program calibre - E-book management a jsem s ním velmi spokojená :), je to sice pracnější, stáhnout knihu, pak jí dát do programu a z programu do kindlu převést přes program, ale většinu knih tam mám převedenou za pár sekund, takže to zas takové zdržení není, tudíž bych řekla, že je to tak na rozmezí pro a proti, každý by to bral jinak;)
 • je opradu důležité být v tom důsledný a převádět si formáty do mobi, protože pdf se ve čtečce vždy zobrazuje nehezky, nebo hodně malým písmem, nebo jako hodně malý obrázek, tudíž opravdu dodržujte formáty, pak by se vám to mělo zobrazovat v mobi velmi pěkně:)
 • stává se mi, že i když někdy převedu knihu z formátu pdf do mobi, tak se mi v kindlu zobrazuje nehezky, třeba hodně malým písmem, a nejde mi to zvětšit, leda prstem, ale pak je to velmi velké a musím to na té obrazovce sunout tu jednu stránku a piosunovaz zleva do prava a zase zpět, abych si to mohla přečíst, v tomto případě se pak snažím na netu najít tu samou knihu, ale stáhnout si ji jinde, a většinou se mi to povede :) musíte býti trpělivý, ne vše se vždy zobrazuje tak, jak bychom si přáli, je potřeba si s tím trochu i občas pohrát:)

Jak vidíte, pár záporů se našlo, ale neřekla bych, že je to něco převratného, a hrozného, s čím, by se člověk nedokázal vypořádat, a někomu by to ani tolik nemuselo vadit:) já osobně jsem se čtečkou maximálně spokojená na 100% a neměnila bych.Doufám, že jsem třeba někomu pomohla a poradila, kdo se rozhodujete si čtečku pořídit :) rozhodně nelituju a radím jediné, jděte do toho;)

já za sebe osobně dávám plný počet hodnocení:)))

Pokud na čtečku máte ještě nějaké dotazy, klidně se ptejte, budu ráda, a zároveň bych ráda znala i vaše názory a rady ohledně čteček, ať už máte tuto či jakoukoliv jinou.:)

AMAZON KINDLE TOUCH.

25. prosince 2012 v 21:51 | PISTÁCIE

Mým letos nejlepším a nejdražším dárkem byla elektronická čtečka knih. Nebudeme si od začátku nic nalhávat. Nebylo to pro mě žádné překvapení. Právě naopak. Já sama jsem si ji vybrala a objednala.:) Ale jsem ráda, radši si to vyberu sama, než abych pak dostala něco, co se mi nebude líbit, nebo se to nakonec ukáže jako zmetek.Protože to se mi už párkrát stalo.
Zatím mám čtečku den, a celkem se s ní ještě seznamuji, zjišťuji nové a zajímavé funkce, které ovládá a postupem času z nás určitě budou nejlepší kamarádky, chce to jen opravdu trošku času a snahy.
Na fotkách můžete také vidět pouzdro, ve kterém se moje čtečka skrývá. Musím se vám na rovinu přiznat, že jsem ho objednávala přes ebay a nelituji ani trochu. Protože pouzdro jsem nejdříve objevila na nejmenovaných českých stránkách, kde ale za něho i s dopravou požadovali cca 998,- Tož jsem se opravdu vylekala, nemyslete si, CHVÍLI jsem o tom přemýšlela, že bych to něj šla i za tu šíleneou cenu, ale co svět nechtěl, pak jsem se jen tak dívala na ebay, projíždím si tam pouzdra, a pak tam objevím toto samé, barvu, značku, prostě tip top všechno na chlup stejné, ale světe div se podruhé, za cca 360,- i s dopravou a to ze zahraničí. No jako jsem z toho v šoku ještě teď. Opravdu začínám nenávidět české ceny, buď to dopadne v budoucnu tak, že budu nakupovat jen v zahraničí přes net, nebo se někam do zahraničí přestěhuju jen kvůli nakupování :D
A především chci zmínit to, a není to vtípek, dle mého nicku zde na blogu, i moje pouzdro nese název 'Pistachio' Green. A ne, skutečně si nevymýšlím, a zda jsem to tak vybrala záměrně ? Možná, to se nikdo nikdy nedozví :D

Ještě je předčasné psát sem jakoukoli recenzi, takže mi dejte pár dní na prozkoumání, a pak sem hodim článek o kladech, eventuelně záporech této čtečky. :)

Doufám, že i u vás proběhly Vánoce skvěle, byli jste obdarováni něčím, po čem jste tolik každý z vás toužil. Mějte se krásně, Užívejte prázdniny naplno, dokud jsou:)

UPÍŘI TAK TROCHU V JINÉM SVĚTLE.

29. září 2011 v 9:58 | PISTÁCIE
UŽ dlouho jsem se připravovala, až sem konečně budu moct dát tento článek. A JE TO TU.
Dnes se po delší době čtení mohu pochlubit vám všem, že jsem dočetla pro mě dosti obtížnou, ale za to skvělou knihu. Ano, když ta kniha vlastní přes 500 stránek, skoro se to blížilo k 600 stránkám. Ale opravdu jen skoro.
Jsem na sebe pyšná, že jsem to dokázala přelouskat.
Vlastně se musím přiznat, že jsem to ze začátku nehltala tolik, jako na konci. Říkala jsem si, kdoví co to nakonec bude, a jestli to vůbec dočtu, když je to taková bichle.
Ale joo. Pak nastal nějaký zlom, asi ve čtvrt knihy, a najednou jsem četla jak divá. Hrozně mě to chytlo a četla jsem každý den minimálně 50 stran.
O jakou knihu se vůbec jedná ?????

NENASYTNÁ - od Meg Cabot
A o čem to vlastně je ?
Až vám to řeknu, tak asi většina z vás se začne smát. Je to o upírech. Jasně zase ti upíři, jako bychom jich neměli dost od Stephanie Meyer, ale tohle je stejně trochu něco jiného. Říkala jsem si, že by to mohlo být zajímavé a zase si aspoň přečtu o upírech od nějaké jiné spisovatelky, která nám ty upíry podá trochu v jiné podobě třebas, nebo vysvětlení.
A také že jo. Dost mě ta kniha překvapila. Opravdu tenhle děj jsem nečekala. Bylo to hodně zamotané, ale nakonec se to všechno vyvrbilo a bylo to více než dobrodružné.
Neříkám, že jsem z té knihy nadšená, ale rozhodně mi to stálo za to, strávit nad tím tolik času a dočíst to dokonce.
Když vlastní hrdinka píše scénáře pro seriál, a později se dozví, že tam do seriálu chtějí zapojit upíry, docela se zhrozí, dokud nezjistí, že vlastně upíři opravdu(alespoň v té knize) existují. A že ona sama s jedním upírem randí.
Teď si říkáte, co to je za blbost, ale já jsem to napsala trochu komicky, ve skutečnosti je to hodně zajímavý příběh.
Ať je to, jak je to. Mě se to líbilo. :))

PISTÁCIE

 
 

Reklama