-- FILMOVÉ RECENZE --

♫♪♫♪ LALA

5. listopadu 2011 v 16:21 | PISTÁCIE
MALÁ OCHUTNÁVKA toho, co mě asi poslední dobou nejvíce oslovilo, ap oslouchám teďkons celkem každý den :)
Něco znáte, něco poznáte, a myslím, že i vám by se mohlo z toho něco zalíbit a aspoň vás na něco třebas i navnadím a zaščnete to toliko poslouchati jako já. !! A budu ráda, když i vy mi tu necháte nějaký odkaz na zajímavou muziku, ať už je to kapela, zpěvák či zpěvačka. A o žánr mi skutečně ani nejde, dokážu poslouchat skoro vše, když mě to zaujme. Dokonce i vážnou hudbu :) díky za vaše tipy ... a zde jsou ty mé :

♫♪♫♪


♫♪♫♪


♫♪♫♪


♫♪♫♪


♫♪♫♪

Co vy na to ? :) Snad se líbí a trošku jsem vás tím třebas navnadila a ukázala něco nového. Těšim se na vaše komenty a snad i nějaké ty tipy od vás na super muziku. Mějte se a užívejte pohodový i když trošku studený víkend.:)
Zdraví vaše

PISTÁCIE

GEJŠA

23. října 2011 v 21:21 | PISTÁCIE


NÁDHERNÝ FILM.
Konečně po delší době se televize včera vyšvihla a pustila nám něco, co jsem zaprvé ještě neviděla a za druhé jsem to shlédla celé, od začátku až do konce a vzalo mi to opravdu dech.
NÁDHERNÝ FILM.
Opravdu povedený, skvěle natočený, nádherné kostýmy, úžasní herci a prostředí. Nemám snad co vytknout. I dabing skvělý, a to ne vždy se mi líbí, ale tento se docela dobře povedl.GEJŠA


když se řekne toto slovo, každý si řekne, mno jo, Gejša, prostě každý si myslí, jak ví, co to znamená, ale opravdu víte co se pod tímto slovem skutečně skrývá, a jakou jde dívku, co ta dívka dělá, co prožívá, jak žije, kde žije, co se učí ???
Já vím, ne každého to zajímá, ale tento film mě dostal. Protože jsem si o něm četla, a je podle skutečné knihy, kdy autor psal o Gejšách pravých, kde s některými udělal rozhovory a zjistil jejich životní příběhy.
Je to tak silný film.
Opravdu stojí za to si ho pustit. Mě osobně to dosti vzalo. Což jste asi pochopili z tohoto článku :)
A kdo to viděl, těším se na vaše názory.

PISTÁCIE


MIDNIGHT in Paris

22. října 2011 v 13:50 | PISTÁCIE

Už delší dobu jsem tento film chtěla vidět a dnes jsem se konečně k němu dostala a konečně ho shlédla

MIDNIGHT IN PARIS


Možná jsem od toho čekala trošku víc, a hlavně jsem ze začátku myslela, že to je o něčem jiném, ale nakonec to není tak špatný film. Celkem super herecké obsazení, a konec nečekaný, ale nijak zvlášť šokující také ne. Je to takový odpočinkový film, u kterého se nemusí moc přemýšlet, spíše něco před spaním.
Třebas jste ho někdo už také viděl, a kdo ne, tak mrkněte a pak napište názory, budu se těšit.

PISTÁCIE

RODINA JE NEJVÍC. TO VÍ SNAD KAŽDÝ :)

17. října 2011 v 13:54 | PISTÁCIE

Pár týdnů uběhlo, a já jsem se opět dostala do kina s mým milovaným :)
Dlouho jsme to plánovali, ale pořád to nevycházelo. Tak včera konečně, vybrali jsme si tento film a navíc také jednou konečně nějaký český :)

RODINA JE ZÁKLAD STÁTU.

Prvně jsem viděla trailer, a řekla jsem si, že to nevypadá zas tak marně. Tak jsme na to včéra zašli. A jako mám z toho takové pocity spíše kladné, ale na druhou stranu to nebylo nic velkolepého, na co bych šla znova.
ALe příběh je to dosti zajímavý, to opravdu je.
Někdo z vás to třeba už viděl jako já, a tak jaký z toho máte pocity vy ?

Jasně, mohla bych vám tu převyprávět děj, jenže to já nechci. Prostě a jednoduše, je to o rodině, o tom, co rodina pro člověka znamená, a co je vůbec člověk vše pro rodinu obětovat.
Kdo to neviděl, tak doporučuji určo na to zajít. Rozhodně těch 90 kč za to stojí dát. Protože jsem se občas i fakt dost nasmála. Hlavně při pár opileckých scénách :) Rozhodně na to mrkněte, ať už si to stáhnete doma či kino :) Těším se na vaše názory.

PISTÁCIE

GLEE verze

9. října 2011 v 13:25 | PISTÁCIE

Nejsem zrovna fanda GLEE. I když je pravda, že jsem pár dílů tohoto seriálu viděla.
ALe musím uznat, že ty písně jsou super, i když to jsou už již dávno známé, jen přezpívané songy, stejně to ráda poslouchám.
Například jako tento MAD WORLD .)


PISTÁCIE

TREST SMRTI PRO MĚ NENÍ TRESTEM, ALE SPÍŠE VYSVOBOZENÍM.

1. října 2011 v 15:53 | PISTÁCIE
Nový měsíc, nový článek, ale já chci psát o jednom né moc veselém tématu.
Před chvíli jsem dokoukala tento film
ŽIVOT DAVIDA GALEA
Jedním slovem - vzalo mi to dech.
Opravdu skvěle natočený film. Od začátku až do toho samotného konce, fakt jsem netušila, jak to vlastně dopadne. Jde o to, že bývalý učitel je odsouzen k trestu smrti za znásilnění a vraždu své kamarádky.
Od začátku jsem napnutá a čekám, jak to dopadne, jestli bude nebo nebude popraven. Když novinářka Kate Winslet začne nejdříve rozhovor pár dní před jeho popravou, potom, ale zjistí, že tam něco nehraje a začne pátrat, jestli jí vůbec zabil, či nikoliv.
Ten konec je tedy dosti zajímavý.
Kdo jste to viděl, tak samozřejmě víte, jak to dopadne. A pro vás ostatní to neprozradím.

Rozhodně to stojí za to vidět film.

Ale teď bych chvíli se chtěla rozepsat o samotném tématu - trest smrti.
Co si o tom vůbec myslím. Mám na to takový názor, že nejsem pro trest smrti. Ne z toho důvodu, že by mi to bylo líto, těch lidé, kteří jsou popravováni, to ani omylem. I když je mi ajsné, že se mezi nimi najde hodně nevinných, kteří se mohli do vězení dostat takovou nesmírnou náhodou.
Ale teď mluvím jen o těch, kteří skutečně ten čin spáchali a jsou plní viníci.
Myslím si, že smrt, a tedy i trest smrti je pro ně i jakýmsi vysvobozením. Nemusí nikde tvrdnout ve vězení, něco spáchali a potom je popraví, ale podle mě by se neměli popravovat.
Jasně, někoho zabili, nezaslouží si třebas žít, ale dle mého názoru by právě naopak měli sedět ve vězení na doživotí, například v nějaké tmavé cele, bez oken, a myslím, že spíše doživotí v této cele je pro ně daleko větší trest, kde se třeba užítají do konce žiota výčitkami a vědí, že tu stráví celý život, kdežto smrt, ta je vysvobodí z jejich myšlenek, výčitek a všeho.
NENE, trest smrti není trest, je to vysvobození a každý, kdo zabije, měl by strávit doživotí ve vězení a užírat se tam !!!!
Toť můj názor. Tudíž - nejsem pro trest smrti, jsem jedině pro doživotí !!!! !

Jaký je váš názor ?!!??

PISTÁCIE

HARRY MÁNIE. U MĚ FAKT NE, ASPOŇ CO SE KNIH TÝČE.

22. září 2011 v 12:09 | PISTÁCIE
NEPATŘÍM k nijak velkým knihomolům, kteří přečtou několik knih za týden, ale rozhodně knihy ráda mám. Ještě naštěstí patřím k těm, kteří čtou.
Ráda si sama šáhnu v knihovně pro knihu, kterou chci a tu si přečtu.
Už jsem díky tomu měla možnost objevit opravdu pár knih, které mě tak vtáhly do děje, že jsem někdy opravdu skoro ani nemohla odtrhnout od čtení.
Jak někteří víte, pár recenzí na knihy jsem na svůj blog již přidala. Dávám to sem jednak pro vás, jako ispiraci, ale i pro sebe, abych si jednou mohla project a podívat se, co jsem to vlastně četla.
Je to tak trochu i pro mě jako čtenářský deník, mám-li to tak nazvat.

V poslední době jsem dočetla 1. díl Harryho Pottera. ANO. Nesmějte se. Nedivte se. Poprvé jsem přečetla tuto knihu a snad budu mít brzy možnost začít číst druhý díl.
Ani nevím, proč jsem to začala číst. Myslela jsem, že budu patřít k těm, kteří to nikdy nečetli, pouze viděli filmy.
ALe pak jsem si řekla, že to zkusím, jaké to je, jak se to liší od filmu, jestli jsou tam nějaké velké odlišnosti, nebo je to až moc stejné. CHtěla jsem to i tak docela srovnat.
Což se mi zatím s jedničkou dost podařilo.

Nemyslím si, že by to bylo špatné čtení. Pro mě akorát asi. Nijak tlustá kniha, spíš se děsím toho. zda někdy dokážu přečíst tu poslední nejtlustší. ALe zatím sem u druhé knihy, tak do té poslední je ještě dost daleko :)
Rozhodně je, aspoň co se první týče, dost podobná jako film, ale je tam i pár jiných momentů a věcí, co se ve filmu nestaly, ale to je asi u každé knihy a filmu podle ní natočené.
Těším se na dvojku a snad se mi bude líbit toliko, jako ta první a nezklame mě.

A co vy ? Patříte k těm nadšencům, co mají všechny díly HP přečtené, nebo jste na tom jako já, či nikdy nechcete tuto ságu ani jedinkrát čísti ? :))) Dřív jsem si to také říkala, ale pak jsem si řekla, proč ne :)

PISTÁCIE

DOPORUČENÍ NA DRUHOU.

15. září 2011 v 21:11 | PISTÁCIE
ZA POSLEDNÍCH pár dní jsem měla trochu toho času a možnost a hlavně super lidičky mi doporučili naprosto skvělé filmy, o které se tu chci s vámi podělit.
Nejvíc mě ted oslovily právě 2 filmy, které jsem viděla v průběhu tohoto týdne.
Každý je odlišný a přesto mě oba tolik nadchly. Nečekejte ale ani v jednom případě žádnou komedii, oba dva jsou celkem dramatické a naprosto mě ztrhly.
Oba vám tu tak trochu opět nakousnu, ale radši si je pusťte a udělejte si na ně názor sami. Já osobně jsem z obou paf ještě teď.

(www.csfd.cz)


Jako první bych chtěla zmínit film

AWAKE

(probuzení)
Jedná se o thriller v hlavní roli s Jessicou Albou a Haydenem CHristensenem.
Naprosto mě ztrhl děj, kdy celý film nějak probíhal, a někde za polovinou se to celé obrátilo a úplně jsem zůstala koukat, jak se to vyvrbilo jinak, než sem čekala. Z některých kladných herců na začátku se později vyklubali úplní záporáci, od kterých bych to absolutně nečekala.
Jde hlavně o to, že mladý a bohatý muž si najde slečnu, ale bojí se to říct doma. Tak spolu chodí potají. Asi po půl roce známosti se zasnoubí, a navíc on zjistí, že je vážně nemocný a musí čekat na dárce srdce. Což se mu později splní, jde na operaci a má ho operovat jeho výborný kamarád a doktor, ale ..... pak se něco zvrtne ... tož to už nechám na vašem zjištění, co to je .. :) fakt mrkněte na to, nebude litovat. !!!!

(www.csfd.cz)


A druhý mnou zmíněný film má název

PHONE BOOTH

(Telefoní budka)

Dokonalý film. Nečekaná každá sekunda filmu. Hlavní hrdina celého filmu je Collin Farrel. Který je známý a celkem i vážený novinář. Zná se z hodně celebritami. Má ženu, ale i milenku. A milence volá pravidelně ve stejný čas z telefonní budky, aby manželka na to nepřišla z jeho mobilu. Jenže jedno další zabolání z budky je mu osudné, když totiž u té budky stojí, budka zazvoní, on to zvedne, a ve sluchátku se dozví, že jakmile to položí, tak zemře... ale nejvíc mě opět dostal konec filmu. Mazec film od začátku až do samotného konce, kdy nevíte, jestli skutečně umře, nebo neumře, a kdo tam vůbec umře, a kdo mu to vůbec volá, což se na konci dozvíte, ale nakonec je to někdo úplně jiný, než jste si mysleli na začátku a pak i v průběhu filmu.... doporučuji na 1000% :)

SNAD jsem vás zas trochu navnadila na nějaký ten film. Doufám, že se na nějaký mrknete a pak třebas dáte vědět, zda vás ty filmy tak zaujaly jako mě. A možná jste to už někdo i viděl, těším se na vaše reakce. :))

PISTÁCIE

HÁDANKA ROZLUŠTĚNA.

5. září 2011 v 16:17 | PISTÁCIE
Zdravíčko přátelé moji :)
Konečně vím, o čem novém psát. Už v minulém článku jsem zmínila jeden film, a tak mu tu chci věnovat jeden celý článek, protože to je jeden z mých nejoblíbenějších filmů a ráda bych o něm napsala více.

V minulém článku jste mě překvapili, kolik docela dost z vás uhodlo, když jsem dávala malou anketu o jaký film jde :)
Je vidět, že i vy jste se někdo dívali před pár dny na TV nebo prostě také máte tento film rádi jako já.
Mno každopádně konec hádání, jedná se o film

NA ÚZEMÍ ŽENI když pro někoho třebas absolutně neznámý film, myslím že 3 hlavní herci vás osloví a budete hned vědět o koho jde.
Mag Ryan, Kristen Stewart a můj oblíbenec Adam Brody. Perfektní trio herců. Fakt myslím, že výborné obsazení.
Určitě jse to některí z vás viděli, a doufám, že se vám ten film líbil. Mě teda moc. A mohla bych ho snad vidět furt :D

O čem, že to vlastně je ?
Jen tak letmo to nakousnu a vy si to hlavně pak pusťte, ať víte, jak to vůbec celé dopadne a tak podobně :)

Jde o to, že Adam chodí s herečkou, která se s ním později rozejde, a on chce zapomenout a odjede na čas k babičce, a tam s ní chvíli žije. V protějším domě pozná zvláštní rodinu, která má mezi sebou dosti závažné a složité vztahy. Dcera úplně nesnáší svojí matku, a vlastně ani popravdě neví proč, už celé roky jí nesnáší a v podstatě už za cokoliv. A matka později zjistí, že má rakovinu, ......
A tak nějak se to ceké zamotá, a na konci zasejc rozmotá. Ale to už je na vás. Opravdu jsem to nakousla málo, ale rozhodně stojí za to si ten film pustit. A pak třeba napište vaše názory. Budu se těšit.

PISTÁCIE

VTÁHNE VÁS DO DĚJE A UŽ VÁS NEPUSTÍ.

26. srpna 2011 v 9:48 | PISTÁCIE

Dokonalé čtení.
Musím říct, že mě už dlouho neoslovil žádný spisovatel tak hodně, jako tento.
Guillaume Musso je naprosto výborný. Fakt ty jeho knihy mě baví natolik, že mě skoro až vtáhnou do děje. Opravdu se tak začtu, že nevnímám nic, jen ten příběh a jsem nejvíc nedočkavá, jak to bude pokračovat
Nejdříve jsem si v knihovně půjčila knihu - PROTOŽE TĚ MILUJI. - Vůbec jsem neznala ani knihu, ani autora, ale řekla jem si, že to zkusim. Vlastně se dá říct, že jsem na ni narazila náhodou. Asi mě oslovil název, ale i popis knihy, které jsem si přečetla na začátku. A přečetla jsem ji skoro hned, dá se říct.


A pak před nějakým měsícem jsem byla v Praze v levných knihách a náhodou jsem narazila na tohoto autora a jeho další knihu - BUDEŠ TAM ? - která mě naprosto dostává také. Ještě jí sice nemám dočtenou. Blížím se ke konci, ale vlastně ani to nechci dočíst, baví mě natolik, že by mi ani u této knihy nevadilo, kdyby byla o pár stránek tlustší.
Ale tak nevadí, pokusim se sehnat další knihy od tohoto autora, a znova se začíst do dosti zajímavého děje.
On to dokáže všechno tak zamotat,. a pak na konci zas propojit ty děje :-) neuvěřitelný.
Miluju prostě. a nejvíc vám doporučuju právě toto, pokud chcete se opravdu pořádně a zajímavě začíst jako já.
Nechci vám vůbec naznačit o čem ty knihy jsou, to by to nemělo potom to kouzlo a efekt, lepší je si to půjčit a začíst se prostě, a pak zjistíte, o čem to je, a třebas z toho budete tak nadšení jako já.

Mějte se a přeji krásný víkend. Ahoj.
Vaše

PISTÁCIE

 
 

Reklama