ČÍČA V KLECI

26. června 2017 v 17:06 | PISTÁCIE |  Rozhovory

Číča v kleci je známá nejen pro nápadité slogany, trička a obrazy na zeď. Pokud e-shop neznáte, nechte se inspirovat rozhovorem, kde spoluzakladatelky prozradily více.


Číča v kleci

5 otázek pro Číču v kleci. Co na sebe prozradí?

Pět otázek pro sympatické spoluzakladatelky, kde se dozvíte podstatné informace nejen o vzniku a názvu, ale třeba i další zajímavé podrobnosti o jejich fungování.

Jak se spojily Nat a Lucie, spoluzakladatelky tohoto originálního e-shopu? Znaly jste se už z dřívějška, nebo vás svedl dohromady až tento společný nápad?
Podívejte se na blog Nat a Lucie, kde sdílí své zážitky z cest, a vůbec spoustu věcí ze svého soukromého života.

No jéje, že se známe z dřívějška! Zaznamenaly jsme se už na dětském serveru Alík.cz, kdy Nat bylo 13 a Lucii 10. Potom jsme začaly psát každá svůj osobní blog (píšeme je dodnes, takže ty archivy jsou fakt hodně hustý - kdybyste neměli třeba celej víkend co dělat, skočte tam do roku 2004 a začněte číst…) a díky nim jsme se občas i sešly třeba na sáňky, na lyže a na výlety, až se z nás stala nerozlučná dvojka. (úsměv)

Proč zrovna název Číča v kleci?
Už kdysi, když se TO stalo, jsme si říkaly, achjo, až to budeme někde vysvětlovat. Ale řekneme vám pravdu, jo? Pár přátel obléhalo obývák, kvůli něčemu jsme se dohadovali, kočka zrovna v tu sekundu skočila na gauč, když kamarád zvolal větu: "Kecy v kleci, (všiml si té kočky) viď, ty číčo pí*o!" a všichni se začali strašně smát. Za půl roku, když jsme vymýšlely název pro náš e-shop, byly "Kecy v kleci" úplně jasná volba, jenže doména byla obsazená a nám se nedařilo kontaktovat paní, která ji měla koupenou. Máme rády kočky a kvůli alergii nikdy žádné mít nebudeme, ze srandy tam padlo i "Číča pí*a", ale kde to chcete prezentovat, žejo… (úsměv) A navíc, i když se to nemusí na první pohled vůbec zdát, my jsme slušný holky. Takže nakonec vzniklo jméno i logo s dvojsmyslem a všichni byli šťastní a veselí. Jak Vánoce.

Kde berete inspirace při vytváření motivačních plakátů?
Občas někdo něco prohlásí, ani to neví. Občas potřebujeme někoho konkrétního "nakopnout", jindy to jsme my dvě, kdo si potřebuje něco připomínat každý den plakátem na zdi u sebe doma. Plakát s bouřkou vznikl z našeho oblíbeného životního motta, které v podobném vizuálu v angličtině koluje na internetu. Vytáhly jsme tedy z archivu kvetoucí třešeň vyfocenou na Pražském hradě a přihodily naši krásnou češtinu. Princezna vznikla omylem a Nefňukej a makej, které celou číčotvorbu odstartovalo, vlastně na vyžádání.

Jak se vyrovnáváte s falešnými produkty vaší originální princezní hlášky "Jsem princezna! Vole.", které kolují na různých internetových e-shopech?
Číča v kleci - Jsem princezna! Vole.
Originál je jen jeden!
To by bylo asi na delší debatu, ale pokusíme se to nějak zkrátit. To máte podobný, jako výše zmíněný plakát s bouřkou. Austin Kleon ve své knize Kraď jako umělec prohlašuje, že všichni umělci kradou, inspirují se, že to není nic nového pod sluncem. A to my bereme. Možná díky tomu vznikl ten plakát. Krásný a takový, aby ho lidé opěvovali. Dobrý nápady se prostě kradou, nicméně Austin chce, aby někdo, když už ukradne nápad, ho vylepšil. Dovedl jinam. Takže když vidíme naši hlášku napsanou kapitálkama ukradeným Disney fontem, nebo tak velkou, že vlastně ani nejde přečíst, kroutíme nad tím hlavou.
A ještě o trošku víc kroutíme hlavou nad tím, když napíšeme nějaké společnosti, jestli by mohla "jejich" trička napsaná podobným nebo stejným fontem s úplně naprosto stejným rozložením a interpunkcí přestat prodávat, že jsou naše a oni nám odepíší, že naše nikdy neviděli a že to je jen náhoda.

Máte nějaké nové plány a nápady do budoucna, na co se můžeme těšit?
Plány jsou vždycky. Momentálně pracujeme na něčem úplně stejně velkým, jako je cicavkleci.cz! Tak se nechte překvapit. Protože už tento týden uvidíte, co to bude, až to bude.
Mezi novinky patří například do zelena vedené, minimalistické a zároveň velmi originální obrazy s mottem Prožít další skvělý den. Ty se budou na zdi vyjímat a vytvoří skvělou dekoraci a inspiraci pro lepší den.
444
Jednoduchý, inspirativní obraz dokáže rozzářit bílou a nenápadnou stěnu.
457
"Prožít další skvělý den" je motto, které chceme zažívat naplno snad všichni. Mějte ho na očích každý den.
Holky natočily video nejen o tom, jak to všechno vzniklo. Podívejte se na jejich životní sny a cíle.


zdroje všech fotografií: Archiv Číča v kleci (www.cicavkleci.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Papája Papája | Web | 12. července 2017 v 19:13 | Reagovat

slyším o nich poprvé, ale je super, jak jsou kreativní a šikovné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama