Září 2013

BLÍŽ NEŽ SE ZDÁLO....

24. září 2013 v 15:11 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

www.airpano.com/360Degree-VirtualTour.php?3D=Paris-France

Vím, že ne každý zná můj blog a pamatuje si, jaké bláboly tu bleju pokaždé, když se naskytne příležitost. I tak věřím, že mám pár věrných čtenářů, kterým ze srdce děkuji za to, jací jsou a že se sem stále věrně vrací. I já miluji vaše blogy, bez kterých bych si to neuměla představit.
Ale i pro vás, co jste tu třeba zrovna v této chvíli poprvé, bych chtěla říct o události, o které jsem psala v srpnovém článku http://vickinky.blog.cz/1308/splnene-x-nesplnene-plany, konkrétně jedná se o položku číslo 5 ve zmiňovaném článečku... proč otevírám právě toto téma ?
Protože jak je zmíněno v titulku odkazu, jak je zmíněno v samotném textu, ale i v titulku tohoto článku, nesplněný letní sen, touha a hlavně to, co jsem myslela, že už by ani nemuselo přijít, je najednou blíž, než jsem si dokázala uvědomit a připustit. Nebudu už mluvit v hádankách, protože si to nezasloužíte.
Jednoduše, s kamarádkou už od začátku prázdnin plánujeme cestu do zahraničí konkrétně jsme se hned bavily o tom, že bychom rády do Francie, ale během léta se nám postupně objevovaly a otvíraly i nové dosud neobjevené možnosti. Jednak Londýn (ten jsme už sice jednou měli to štěstí navštívit, ale je to lákadlo, které nás nikdy neopustí, tvrdím si říct, ani po dvacáté návštěvě), a také jsme rozmýšlely nad Amsterodamem, protože kdo z vás tam někdy byl nebo o tom aspoň uvažoval ? Myslím, že vás moc není, a přitom to musí být krásné místo (alespoň co kamarád nadšeně říkal:)))
Nakonec po dlouhém rozmýšlení jsme se usmysleli a dohodly, že to přeci jen bude Francie (Pažíž) - protože nám to vyšlo s cestou ubytováním a se vším komlet asi nejlevněji, a normálně bych nějakou tu tisícovku dala navícero, ale myslím, že peníze se teď do budoucna budou spíš hodit i trošku pošetřit (nejen na blížící se Vánoce, ale i další třeba i nečekané výdaje, kdo ví...).
Musím se přiznat, že jsem už Paříž navštívila, byla to pohádka, ale ne zas taková, protože jsme tam byli s průvodkyní, která nás všude hnala, jen abychom toho stihli co nejvíce, a já si pořádně ani neužila Eiffelovku, a také jsem tam byla s babčou, a myslím, že samy na blind s kamarádkou ? No to je jiná písnička, těším se jak malá. Teď už je jen jedna důležitá věc před cestou ,nic nezakřiknout, doufat, že to klapne, neonemocnět a těšit se :)NORMAN THAVAUD.

15. září 2013 v 17:12 | PISTÁCIE |  -- RADY a TIPY --
Konečně jsem přišla na další, snad i pro vás celkem zajímavý článek, o kterém bych se zde s vámi chtěla podělit.
Už je to nějaký čas, co jsem na netu objevila kluka z Francie, který natáčí fakt vtipná videa pod názvem NORMAN FAIT DES VIDEOS. Jedná se o videa, která se týkají obyčejných a zcela prostých věcí kolem nás, ale on to dokáže tak skvěle podat, má vtipné hlášky, skvělé záběry a hlavně on sám mi přijde dost komický.
Na jednu stranu ma vtipný, zajímavý vzhled, ale i tím vzhledem se mi líbí a prostě svými videi si mě dokázal maximálně dostat. Na svém kontě už má skoro desítku videí, co jsem tak zpozorovala, a pořád natáčí nová.
Možná, ho někdo znáte, možná ne, ale rozhodně to stojí za shlédnutí. Úplně první video, které jsem shlédla, se týká lidí, kterým je 25 let a nese název "Krize pětadvacátníků".... toto je pouze v originální verzi (ve frj), česky to nalezenete kliknutím na odkaz pod videem...:

Jak jsem ale uvedla, videí má povícero. Na tomto odkazu http://www.videacesky.cz/tag/normanfaitdesvideos najdete všechna jeho videa a hlavně s českými titulky. :))) Jeho zatím nejnovější kousek se týká života a domácností lidí, kteří jí obývají s kočkou.... Já osobně se musím přiznat, že je super mít české titulky, ale zároveň poslouchat jeho rodnou řeč a výslovnost je něco skvělého, co k tomu všemu jednoduše patří a videům to dodává pravý šmrnc a vtip!!!!!!!
Tak co, líbí se vám ? Já se těch videí a jeho samotného nemůužu nabažit!!!:)


JO NESBO - SNĚHULÁK.

1. září 2013 v 20:46 | PISTÁCIE |  -- KNIŽNÍ RECENZE --
https://itunes.apple.com/cz/book/snehulak/id564840977?mt=11

Už uplynulo pár týdnů od doby, kdy jsem dočetla tuto famózní četbu. A proč používám slovo famozní se dozvíte v mžiku. Nejdříve pár slov k samotnému autorovi, protože ho třeba někteří vůbec nemusíte znát.
Jo Nesbo je současný norský spisovatel, který se v literatuře vydal směrem ke kriminální tématice. Na svém kontě už má více jak 10 knih. Získal již řadu ocenění, přeložený už byl do více jak 35 jazyků a vydaný ve 140 zemích a v Norsku už se mu prodalo víc než 1,5 milionu výtisků. Řekla bych, že postupem času se dostává víc a víc i k nám, už pozoruju, jak lidé o něm začínají zjišťovat a velmi dobře i na něj reagovat.
Já osobně jsem jako první sáhla po knize s názvem Sněhulák, protože o ní jsem toho slýchala nejvíce. Jediné, co mě mrzí je to, když jsem se dozvěděla, že ne všechny knihy jsou už u nás od něj přeložené, což by mi normálně nevadilo, pokud by tyto jeho kriminální na sebe nějakým jistým způsobem nenavazovaly.
Nejde ani tak o návaznost příběhů, ale spíš o hlavního hrdinu, který je důležitý pro každou jeho kriminální knihu Jedná se o vyšetřovatele, kriminalistu, který v každém díle pátrá po zločinci či zločincích a který se údajně od první až po poslední knihu jistým způsobem vyvíjí (nejdřív je z něj alkoholik, pak se z toho dostává, a podobně). Ale co je horší, knihy, které už jsou u nás přeložené, nejsou přeložené postupně, od první Nesbo vyšlé knihy, ale překladatelé si to překládají a následně vydávají podle sebe (tudíž Sněhulák je tuším asi sedmá kniha v pořadí, a když jsem knihu četla, něco jsem se o tom hlavním hrdinovi se jménem Harry Hole dozvěděla, ale netušila jsem, jaký byl třeba v předchozích dílech.Ale to je asi jediná zásadní věc, která mě na tom všem mrzí, i tak je to parádní čtení.
Ale už k samotnému ději. Jak jsem řekla, jedná se o kriminální zápletky. Ve sněhulákovi hraje důležitou roli, co jiného, než sníh, sněhulák a zima. Co jiného by se tu řešilo, než vraždy, a zde se jedná o několik vražd od jednoho sériového vraha, kterého se Harry se svým týmem snaží dopátrat. Neustále se v celé knize mění hlavní podezřelý. Jen co někoho odhalí a jsou mu na stopě, v zápětí se ukáže, že není vrahem, a postupem času pátrají po dalším a po chvíli zas po někom jiném. Nakonec se ukáže, že vrahem je někdo, koho jsem hned na začátku vyloučila. Hodně šokující pro mě. Fantastické čtení. Někde se objevují opravdu detailní popisy vražd, a celkem mi z toho šel mráz po zádech, hlavně když jsem knihu četla jen s lampičkou v pokoji pod dekou a sama doma.... brrr
Neříkám, že se to každému bude zamlouvat a knihy od tohoto spisovatele jsou jeho šálkem kávy, ale mě tato moje první přečtená Nesbovka doslova nadchla a už se nemůužu dočkat, až sáhnu po další. Jen nevím, kterou další kriminálku si od něj mám vybrat. Pokud jste už někdo od něj cokoliv četl, dejte tip, po které další bych měla sáhnout. Díky a těším se i na vaše názory :)