Srpen 2013

LETÍME KE HVĚZDÁM A SVĚTLO SVÍTÍ...

30. srpna 2013 v 11:12 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
(foto vlevo: já v mém nádherném rodném městě).... (foto vpravo: sedím si tak jednou v nedalekém bistru, udělané na motivy pravých amerických bister, výzdobou i stravou).

Také máte pocit, že jste se jakoby najednou probrali ze sna a prázdniny jsou pryč? Jinak si neumim vysvětlit, že je skoro konec srpna. Nechápu to. Mě osobně přijde, že tyto prázdniny mi absolutně utekly nejvíce ze všech.
Ale je pravda, že jsem se nenudila. Rozhodně bylo pořád co dělat, tudíž jsem se ani nějak nestihla flákat (praxe, brigáda), ale ani jsem moc nestihla to, co jsem měla do školy...(bakalářka).
Jednoznačně jsem ráda, že jsem se nenudila, protože když to porovnám s loňskem, kdy jsem se často kopala do zadku, tyhle byly skoro bezchybné. Až na pár "detailů."
Ale abych tu nevířila vlny, a nedělala zmatky, mě osobně prázdniny úplně zdaleka nekončí, mám před sebou ještě celý měsíc, až do konce září, ale i tak mám pocit, že volno, které jsem měla od 7.června se vypařilo tak rychle, jako pára nad hrncem.. Jestli lituju toho, co jsem prožila nebo toho, co jsem už nestihla a třeba letos nestihnu ? Ne.
Užila jsem si dost, toho dobrého, i něčeho zlejšího, ale vše jsem ustála, někdy s úsměvem, někdy se slzami v očích, ale ustála... Teď to tu vypadá jako vyhodnocování prázdnin, které mi ještě ani neskončily, a částečně tomu tak je. Nemám nápad, o čem jiném psát, a tak se snažim vypsat se ze svých pocitů a dojmů, které dosud v sobě nosím... a prozatím jsem se je bála vyplavit na povrch.!
Abych tu jen nechodila kolem, a všichni pochopili o čem to tu vlastně plácám, a jaké téma neustále obcházím kolem a kolem... nejzásadnější rozhodování a ukončování mých prázdnin byl můj vztah s přítelem. Byli jsme spolu skoro 2 a 8 měsíců, což je pro mě zásadní. Prožili jsme tolik věcí, co nikdy s nikym dohromady za celý život. S kamarády a rodiči má člověk svoje zásadní vzpomínky a zážitky, ale s přítelem je to přeci jen o něčem jiném, o něčem, co s přáteli člověk prostě nezažije.. proto je těžké se loučit s člověkem, který pro vás tolik znamená a tolik jste s ním prožili. Ale o tom život také je. Umět se s tím poprat a rozloučit se v dobrím s někým, koho třeba i nadále milujete, ale víte, že to nemá budoucnost.... My se moc v dobrém nerozloučili, což je pravda, ale nyní máme po nějaké době skvělý vztah, stali se z nás kamarádi s výhodami, a jo, možná si někdo klepe na čelo, jaký to mělo smysl, mohli jsme nadále zůstat spolu, ale ne, to nešlo, je to těžké pochopit a na vysvětlování by mi nestačil ani celý blog, protože náš vztah je jeden velký román...
Ale co tímhle vším míním je jen to, že se z toho chci vypsat, a pořád jsem čekala, a doufala, že to nebudu muset, ale teď vím, že blog je pro mě důležitý a věděla jsem podvědomě celou dobu, že pokud se z toho nevypíšu i sem, nebude to dostačující, pro mě ani pro moje srdce, které si i takto částečně uleví, tím, že se sem vypíše.
Snad mě někdo chápete, někdo možná ne, ale nevadí. Hlavní je, že já vím, co jsem tímhle chtěla říct, že není na škodu, se vypsat ze svých pocitů, a ukázat i ostatním, že mám slabé stránky a bolí mě to, co prožívám.
Jedna část mého já tím třeba odešla, ale otevřela se další část, a třeba tímhle otevírám novou svou stránku, která se brzy projeví a začnu o sobě zjišťovat nové, dosud neobjevené věci, o své osobnosti.... myslím si osobně, že vztah, ale i rozchod dokáže člověka v mnohém změnit, ukázat jinou, snad lepší cestu životem!!!!


SPLNĚNÉ x NESPLNĚNÉ LETNÍ SNY A TOUHY...

18. srpna 2013 v 21:03 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
Před nějakýma skoro už 2 měsícema jsem vám napsala článek zaměřující se jednak na moje narozeniny, ale především také na to, jaké plány a sny bych si chtěla o prázdninách splnit a kam se chci jet podívat a prozkoumat to tam. Kdo si to nepamatujete, viz zde (Já vim, nikdo nemá lepší věci na starost, než si pamatovat moje plány :D)
Každopádně, bych si zde teď ráda odškrtla to, co už je za mnou, co je přede mnou, ale také něco, co se asi neuskuteční....


1. CHATA- splněno !!!! -> vyšla, a dokonce jsme jí navštívili dvakrát, vím, že to na několikaměsíční prázky není moc, ale asi jsme lenoši líní, ale i tak to tam bylo krásné a počasí oproti loňsku vyšlo na jedničku.

2. FESTIVALY - Rock for people - nesplněno !!! -> neptejte se proč, asi jsem se příliš zalekla toho velkého davu, který tam každoročně jezdí, a že to je pěkný nával, a raději zvolila jiný, klidnější festival.
Sázava fest - splněno !!! -> už pošesté, padlo tu o tom dost slov ve třech článcích, pro mě nejlepší festival, ať si kdo chce na něj nadává, příští rok jedu znova.

3. TERMÁLNÍ LÁZNĚ - splněno !!! -> Konkrétně jsem byla ve Velkém Mederu na Slovensku, asi hodinku od Bratislavy. Byla jsem zde podruhé, a nemužu si to zde vynachválit. Jo, někdo si klepe na hlavu, v tropech jsem se jela cachtat do teplé vody, ale mě to vyhovovalo, navíc ta voda by měla mít pozitivní vliv na naše těla, naši regeneraci, naše klouby a svaly a hlavně bychom se měli všichni krásně vrátit odpočatí a zrelaxovaní. (Můj výsledek = přijela jsem celá pomlácená, s modřinama, naraženým krkem, rukama, ale to jen proto, že jsme celou dobu s kamarádkou blbly na tobogánech a klouzačce a naháněly plavčíky :D).

4. MÁCHÁČ - nesplněno !!!? -> Otazník je tam proto, že ještě není všem dnům konec, prázdniny nekončí, a já doufám, že když ne letos, aspoň někdy v budoucnu se tam podívám. Ale tento rok jsme tam měli jet s přítelem a partou přátel, ale jaksi se to neuskutečnilo, a už neuskuteční, a proč? To si domyslete.... :/

5. PAŘÍŽ - nesplněno, zatím !!!! -> Ale pracuje se na tom. Máme to v plánu, ale až na září, kdy už nebude sezóna a ceny last minitů snad klesnou. Nic není nikdy stoprocentní, i tak doufám, že tento skvělý, závěrečný zážitek před koncem prázdnin klapne. (Škola mi začíná až v říjnu, tudíž mám ještě celé září volné, tím nechci nikoho naštvat, budu chodit pořád na brigády, takže žádné velké úlevy nebudou).

Jak jste na tom vy???? Doufám, že jste si všichni splnili své sny, nebo máte přinejlepším teprve vše před sebou, to by bylo ještě hezčí, mít se pořád na co těšit, než jen na školu :) :D a doufám, že nesedíte někde doma, nebo se jen nedřete nonstop na brigádě, ale snad jste každý aspoň jednou navštívili místo, kam vás to v létě nejvíc táhne. !!! Každému to moc přeju, aby mu vyšel jeho největší letní sen!


SÁZAVA FEST 2013 - pokračování 2.část.

9. srpna 2013 v 13:33 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

Slibovala jsem vám fotky ze SÁZAVA FESTU, které jsem dodržela v minulém článku, ale také jsem slibovala videa, která vám dodávám teď a tady... v první řadě se musím předem omluvit, nečekejte kdoví jak velkou kvalitu nahraných videí, obraz ani zvuk neodpovídá ani zdaleka té skvělé kvalitě atmosféře na místě, ale myslím si, že jako taková malá ukázka toho, o co přišel každý, kdo tam nebyl, je to ideální :D ne, nehněvejte se, a kochejte se aspoň takto....

HADOUKEN - LEVITATE

Co k tomu videu dodat, nezapomentulný zážitek, skvělá atmosféra, nadupaná hudba úžasné anglické kapely.... užila jsem si to na maximum, kdo nezažil, tak je to těžko popsatelné, ale video snad vystihuje atmosféru dostatečně za mě :) pro mě jednoznačně nejlepší zážitek celého festivalu!!!SÁZAVA FEST 2013 - pokračování 1.část.

7. srpna 2013 v 11:15 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
Slibovala jsem vám fotky a videa z úžasného hudebního festivalu, který proběhl tento víkend od 1. do 4. srpna.Fotek mám z celého víkendu víc než dost, ale chci vám sem dát jen ty nejlepší, a hlavně ty nejpovedenější fotky, protože ne každá kapela se mi podařila za chytit tak, jak bych si přála, vždy šlo o to, jaké jsme zrovna s kamarádkou stihly zabrat místo v té tisícové tlačenici lidí .... jdeme na to....

*** UDG ***SÁZAVA FEST 2013.

4. srpna 2013 v 19:40 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

Již tradičně sem každý rok přidávám článek s fotkami, zážitky a loni i vícero článků, do kterých sem přidala pár videí z hudebního festivalu SÁZAVA FEST. Ani letošní rok nebude nijak zaostávat od těch předchozích.
Letos jsme s mojí drahou kamarádskou polovičkou Gooverkou tento hudební maratonek absolvovaly již pošesté. Jsem na nás patřičně hrdá.
Když jsme před 6 lety stály před jakýmsi neznámým modře zbarveným plakátem s kapelami a se jménem tohoto festivalu, ani ve snu by nás tenkrát nenapadlo, že se to stane naší tradiční, ale především společnou srdeční záležitostí.
A teď tu sedím, píšu tento článek, trošku mi teče slza, a vzpomínám na to, co vše jsme již za ty společně strávené roky a chvíle při této hudební fantastice zažily. Kolik jsme toho viděly, společně si prožily, jak mnoho a mnoho jsme se už nasmály, zazpívaly, zatrsaly si, samozřejmě se to neobešlo ani bez potu, slz, bez nervů, občas i smutku, nad kapelou, která nedorazila nebo nad některými strastiplnějšími nocmi ve stanu, a tak dále, mohla bych se tu o toho rozepisovat celkem obsáhle, ale na to není čas ani si nemyslím, že by to některé z vás kdoví jak zaujímalo.
Myslím si, že tohle je jedna z věcí, kterou si člověk musí projít, aby jí patřičně pochopil a ocenil. Někdo popravdě ani nemusí tušit, o čem to tu rozprávám.
Jsem ale velmi vděčná, že jsme se tenkrát rozhodly a šly do toho, teď už si ani jedno léto bez festivalu nedokážu představit. Je to skvělá událost, kterou bych přála zažít vám všem, kdo jste ještě neměl možnost žádný větší hudební festival těchto rozměrů navštívit. A popravdě, my jsme si zažily 5x festival s přenocováním ve stanu a letos poprvé premiéra, kdy jsme přespávaly doma a vždy večer, či nad ránem jezdily domů autem, unavené, ale spokojené atmosférou, kapelami a úžasnými zážitky. :)
Abyste neřekli, neochudím vás o nic, dodám vám sem postupně vícero fotek i nějaké to video, které vám přeci jen líp vystihne atmosféru toho, co se tam odehrávalo před našima očima... ale všechno pěkně popořadě, zítra odjíždím na týden do termálů, a proto vám nějaké články přednastavím, videjka a fotky kapel přijdou později, během týdne, určitě se tedy máte opravdu na co těšit, ale nejdříve pár fotek našich, které jsme si odsud odnesly a na kterých jsme vyfocené my dvě čubiny ..... jasný, je to tak, jsou to trošku fotky spíš pro zasmání :D