Červenec 2013

BOSU - BALANCE TRAINER.

25. července 2013 v 20:06 | PISTÁCIE |  -- RADY a TIPY --

Před pár měsíci jsem začala navštěvovat pro mě v té době úplně neznámé cvičení s názvem BOSU. Navedly mě na něho sousedky, které si ho nemohly vynachválit, a tak jsem si řekla, proč ne, zkusím a uvidím...
A DNES ? naprosto nadšená, chodím pokaždé, když se dostanu, jelikož je o to velký zájem a jelikož je to v malé tělocvičně, člověk se musí přihlašovat dopředu.
O čem je ve skutečnosti řeč ? BOSU:
Jedná se o jednu z nejmodernějších balančních podložek, vypadá jako půlmíč, celkem měkký (viz.foto). Je u toho důležitá dobrá rovnováha a balanc vašeho těla. Skvěle vám zpevní postavu. Ze začátku má sice človek pocit, že je nemotorný, neustále z bosu padá, a připadá si, že neumí udržet balanc (aspoň já si tak připadala při své první hodině). Ale postupem času se zlepšujete, lépe se soustředíte a udržujete rovnováhu a nakonec to jde skoro samo.
Zvládne to každý, bez ohledu na věk, na pohlaví i na zdatnost.
Chodí tam nejen dívky jako já, ale i starší ženy, které teda klobouk dolů, při tom tempu, co nám instruktorka dává, mazec, že jsou opravdu hbité a šikovné, i já sama mám chvílema co dělat, abych nepadla na hubu, obdivuju všechny, kteří tam chodí. Fakt, že jo!!!
Není to jednoduché, člověk se musí soustředit a když jen na chvíli vypadne z rytmu, musí pak co dělat, aby se vrátil zpět, protože někdy je ta naše instruktorka tak rychlá, kolikrát mám chuť utéct, ale vím, že to dělám pro sebe a dobrou postavu. Vždy jsem jak rajče, hotová, utahaná, ale odcházím domů s krásným a blaženým pocitem po dobře odvedené hodinové práci. Ale naše obě dvě instruktorky, které se zde u ná střídají, nikoliv. Obě jsou úžasné, skoro mám někdy pocit, že se ani nezapotí, a když vidim, jak jsou po cvičení obě čerstvé, hbité a usměvavé (narozdíl od nás ostastních, co tam sotva funíme a odcházíme jak po 3 hodinách cvičení), ony naopak jdou s úsměvem cvičit další lekci.... no nechápu

Souhrnem chci ale především říci, a dát tip vám, co přemýšlíte o novém cvičení, ne-li o tomto konkrétním, tak už nepřemýšlejte, a rozhodně jděte do toho. Jak jsem uvedla výše, možná poprvé či ještě podruhé budete trošku v rozpacích, budete si myslet, že je to složitější, ale po pár lekcích se budete cítit jako ryba ve vodě a půjde to samo. Věřte mi. :) Mě se také vše ne hned líbí,ale toto je skvělé, a ideální ať už pro zhubnutí, zpevnění postavy nebo jen pro dobrou náladu, kterou mám zaručeně po každé zvládnuté hodině .:)))


P.S. Pro lepší představu přikládám video, abyste spíše dokázali pochopit, o čem mluvím. Samozřejmě, moc neřešte tu atmosféru na videu, protože ve skutečnosti je to o dost lepší a zábavnější a navíc nám tam pouštějí 100x lepší hity, při kterých jde cvičení skoro samo... :P
Ale žádný chlapi, jako na videu, tam nejsou, škooda mno :D


SHOPAHOLIČKA - ZATROLENEJ EBAY.

21. července 2013 v 20:03 | PISTÁCIE |  -- RADY a TIPY --
Kdo znáte webovou stránku www.ebay.com, tak mi dáte za pravdu, že je to neskutečně lákavé a skoro nemožné na tuto stránku nechodit. Já jsem tam snad denně a pořád pozoruju, hledám a bádám, co nádherného tam ještě objevím a co mi nesmí doma v žádném případě chybět.
A navíc, od té doby, co mi kamarádka zprovoznila paypal a já si sama můužu kdykoliv, cokoliv a za kolik chci objednat, tak je to ztraceně neodolatelné a snad až závislost. Ráda bych vám ukázala pár drobností, co jsem si zde už objednala, a pár dalších "blbůstek", které asi brzy brzičko objednám také....
Doma už vlastním obal na mého kindla (viz. foto), který jsem na ebay sehnala za cca. 300 kč, a pozor, na českém e-shopu jsem ho našla nejlevněji, ouplně ten samý za 1000 kč s poštovným, no je toto možné ? Nekupte to přes ebay.
Dále mám už doma dvoje úžasné samolepky na ze´d, krásné drží, i když jsem je už jednou přelepovala, pořád kvalitní a neodlupují se a také mi nechybí 2 skvělé obaly na mobil...

nedávno jsem si k tomu objednala tyto dva páry náušnic v bílé a růžové barvě (každé za 20,- a poštovné zdarma), které už snad brzy dorazí:


a také tyto páry v červené a modré barvě (jedny také za 20,- a poštovné zdarma), bohužel jsem blbec za boha nemohla najít obrázek těch modrých, které jsou jinak velmi skvostné, škoda, musíte si je jen přdedstavit:ČETBA - ČERVEN 2013.

4. července 2013 v 21:06 | PISTÁCIE |  -- KNIŽNÍ RECENZE --
Po zkouškovém jsem získala konečně chuť a sílu vrhnout se a dočíst mnou rozečtené knihy, které se mi tu válely během zkoušek opravdu dlouho, pořád se mi na ně přášilo a já neměla náladu se na ně vrhnout, jen jsem je obloukem obcházela a vrhala na ně zlověstné pohledy. Nyní mě to konečně nakoplo a já se naplno opět věnuji čtení té fúry nedočtených, ale i některých nově objevených... tady máte některé z nich, které jsem měla možnost v červenu přečíst... :) pokud nějaké znáte, sem s vašimi názory, a pokud máte jiné tipy, budu jedině ráda :) prázdniny mám do října, takže času na četbu bude víc než dost, těším se na vaše literární tipy !!!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZUZANA BRABCOVÁ - ROK PEREL


Celkem zajímavá tématika - homosexualita, bisexualita. Knihu podobného tématu jsem nikdy nečetla, tohle je moje první a celkem mě překvapila.
Hlavní hrdinkou je zde čtyřicetiletá Lucie, která je matkou a manželkou od rodiny, ale ubíhajícím věkem zjišťuje, že pociťuje změnu v orientaci. Začne přemýšlet i o minulosti a zjiťuje, že i v dětství se projevovaly různé znaky toho, že se jí líbily dívky.
Je to kniha hodně psychologicky založená, dozvídáme se, že Lucie je v psychiatrické léčebně a v knize se nám zpovídá ze svých pocitů a myšlenek o homosexualitě i bisexualitě.
Často mi některé pasáže přišly až moc do hloubky pitvané a psychologické, mnohdy jsem úplně všemu nerozuměla. Občas jsem se v těch pocitech a popisech myšlenek ztrácela.
To je asi to zásadní, co mi tam vadilo.
Ale jinak musím říct, že to byla kniha se zajímavou a pro mě dost zatím knižně neprobádanou tématikou. Kdybyste po mě chtěli jiného autora se stejnou tématikou, tak vám snad nevymyslím z hlavy ani jednoho. Ale kdybyste měli nějaký tip na podobnou knihu, od jiného autora, tak sem s ní, ráda si přečtu něco podobného.