Červen 2013

SVĚT NENÍ JEN V TVÝCH KNIHÁCH A MAPÁCH, SVĚT JE VENKU.

28. června 2013 v 20:18 | PISTÁCIE |  -- KNIŽNÍ RECENZE --

Ve středu jsem měla tu čest dočíst tuto famózní četbu. Vskutku jsem ráda, že jsem skoro ani moc neváhala a pustila se do čtení. Z počátku mě sice trošku odradil Pán prstenů, jelikož jsem se už vícekrát pokoušela přečíst první díl, ale jak už mám asi na stotisíckrát shlédnutý film, nějak jsem se nemohla donutit dočíst knihu. Tady se nakonec ukázalo, že je to něco jiného, protože Hobbit už je sice částečně zfilmovaný, ale pořád jsem neznala celý příběh, a tak jsem se mohla s chutí začíst.
Myslím, že je ještě brzy srovnávat film s knihou, jelikož pořád čekáme na druhý a tetí díl filmu, ale možná se do toho časem pustím. V tomto článku se chci ale plně věnovat pouze a jenom knižní verzi tohoto příběhu.

Četbu jsem si stáhla do svého kindlu a mohla se v klidu a pohodlí svého domova začíst. Překvapilo mě, že na to, jak filmoví tvůrci slibují tři díly skvělého Hobbita, kniha oproti tomu tak rozsáhlé čtení nenabízí. Já ji měla v kindlu asi na nějakých 226 stran, plus minus ? To znamená, že kdo se skutečně začte, má ji během chvíle přečtenou.
Kdo jste viděl první díl, tak snad vám ani nemusím říkát, o čem Bilbův příběh pojednává, ale myslím, že i tak je to celkem profláklý příběh.

Nuže, stejně to vezmu trošku ve zkratce pro vás, kdo netušíte:
Hlavním hrdinou je mladý a malinký hobit Bilbo Pytlík z Kraje (kterého známe z Pána prstenů už jako starého hobita), který celý život neprožil nic zvláštního ani dobrodružného, dá se říct, že z Kraje a ze své hobití nory skoro nikdy pořádně nevystrčil paty. Jednoho dne se střetne s kouzelníkem Gandalfem, taktéž známý z Pána prstenů, který ho označí Bilba proti jeho vůli označí za vynikajícího lupiče a přivede mu do nory společenstvo trpaslíků, kteří plánují cestu k Osamělé hoře. Zde je bývalý hrad trpaslíků s velkýým pokladem, který ukradl a nyní obývá obávaný drak Šmak, který pobyl tucet trpaslíků a nyní si hoví na pokladu.
Trpaslíci v čele s trpaslíkem Thorinem Pavézou (bývalým majitelem pokladu) a dalšími trpaslíky se vydávají na dobrodružnou a strastiplnou cestu za pokladem (a také s naším malým a jak se ukáže později, celkem nebojácným hobitem). Jak to dopadne vám neřeknu, sama jsem byla celkem překvapená, co na mě jako na čtenáře na konci knihy čekalo.

Jedná se o literární dílo z roku 1937. Jak rok napovídá, není to nejmladší čtení, ale to bych řekla, že jí jedině dodává o to víc na kouzlu a atraktivitě. Když si pomyslíte, že čtete ještě meziválečnou literaturu, nemáte z toho nutkání roztáhnout koutky u pusy ? Já tedy ano, ale omluvte mé bláznové nadšení, hold tady se pozná skutečný knihomil a student literatury xD.
Jak asi celá recenze poukazuje z mého vyprávění, celé čtení mě velmi nadchlo a připravilo mi skvělý zážitek. U této kniy jsem se bavila od začátku až po samotný závěr.A i když se jedná o zcela smyšlený příběh, se smyšlenými postavami, prostředím i časem, ani trošku tomu nebírá na kráse a čtivosti. Doufám, že jsem někomu dala tip na dobré večery s knihou a kávou, a že z toho budete mít na závěr tak super pocit, jako já.:)

p.s. slibuji i článek o srovnání knihy s filmem, ale to až někdy v budoucnu!!!




OMBRE STYL.

25. června 2013 v 20:28 | PISTÁCIE |  -- RADY a TIPY --
Slibované překvapení z minulého článku je tu... snad aspoň některé z Vás potěší !!! :)

Asi už znáte reklamu z TV na WILD OMBRE od značky L'oreal. Ale jeden nikdy neví, proto tedy malé info o tomto produktu:
Jedná se o barvy na vlasy, díky nimž si postupně vlasy samy zesvětlíte. Dodá to vašim vlasům zajímavý vzhled, kdy vlasy volně přechází z jednoho odstínu do odstínu světlejšího a to vše si vytvoříte sama z pohodlí vašeho domova. U nás jsou v prodeji celkem 3 odstíny Wild Ombre od této značky. Jedná se o 3 stupně světlosti, podle toho, jak světlé či tmavé vlasy máte a samy si můžete vybrat, jaký odstín vyberete a tím zvýrazníte přechod změny barvy vašich vlasů.
Number 1 by vám měl vytvořit spíše tmavší ombre, do hnědé barvy, Number 2 je spíše do zrzava, či do světle hnědé barvy (tuto jsem si zvolila i já sama), a Number 3 vám vykouzlí spíše světlý až opravdu blonďatý ombre.

http://www.hotmode.cz/ombre-barvy-loreal-wild-ombres.aspx


Ráda bych Vám nyní krok za krokem popsala, jak na to, pro ty, které snad o tom uvažujete, není se čeho bát. Zvládla jsem to já, zvládnete to i vy. :) Mě s tím sice pomáhala kamarádka, (které tímto ještě jednou moc děkuji :-*), ale i já sama bych se s tím poprala určitě na výbornou a to samé vy. Navíc máte na netu plno návodů a videí, kde vám různé slečny ukazují, že na tom ve skutečnosti nic moc práce nehrozí a krásný přechod vlasů vytvoříte mrknutím oka. A nyní přejděme už k samotnému postupu:


MOMENTKA, CO SE MOC NEPOVEDLA...

25. června 2013 v 10:29 | PISTÁCIE |  -- OSTATNÍ --


+ Chystám pro Vás na blog překvapení - článek spíše pro dívky, který by vás mohl oslovit. :)
+ Včera jsem se dělala s novým designem, s mým oblíbeným tématem Paříže, snad se aspoň trošku líbí, když už jsem si s ním dala takovou práci xD
+ Momentálně už mám pár týdnů prázdniny a nemůžu se do ničeho moc dokopat, ale na čtení si najdu čas vždy, proto se těšte na začátku července na recenze knih, co jsem přečetla v červnu, bohužel jich nebude moc, jelikož čtu pomalu xD



NUMERO DVACET JEDNA...

21. června 2013 v 12:08 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

http://cafeshoppes.org/home/wp-content/uploads/2013/04/beach.jpg


Už i já patřím mezi ty, kterým už "dávno" není 20 let. Včerejším dnem jsem se stala opravdu dospělou, a to i ve světě, jak někteří třeba víte, v Anglii je člověk uznán za plnoletého až od 21 let, tudíž už mohu v klidu odjet do Británie a oddávat se slastnému nasávání bez obav... třebas někdy v budoucnu xD

Možná jsem to sem už psala, ani sama nevím, ale už mám cca 14 dní prázdniny. Hrozně to ale utíká, ale i tak musím říct, že si je snažím užívat tak, jak se dá a jak mi možnosti nabízí. Ráda bych sem sepsala pár mých plánů a tipů, kam se chystám v létě odjet.. :

 • chata ---> co by to bylo za prázdniny, kdybych pár dní nevěnovala oddávání se sladkého nic nedělání na chalupě. Už druhým rokem pojedeme na přítelovu chatu společně s jeho rodinkou, loni jsme si to tam užili, jen to počasí nám moc nevyšlo, a většinu dní jsme strávili uvnitř, ale to nám na náladě neubralo. Věřím, že letos počasí vyjde a my se tam třeba i opálíme.
 • festivaly ---> tady to vezmu postupně. Původně jsem měla v plánu jeden jediný, jako každý rok, ale jelikož teď mám brigádu jakou mám, o které jsem se zmiňovala v předchozím článku, tudíž se díky ní dostanu zadarmo, kam si vyberu. Šéf mi řekl, ať jedu na Rock for People, no neberte to. Tudíž strávím pár dní na Rock for People v Hradci s přítelem a pak jedu v srpnu na tradiční SÁZAVA fest s mojí nejmilejší kamarádkou :-*. Na RFP jsem nikdy nebyla, tudíž nemohu soudit, ale SF je bomba, jedu letos pošesté a mohu jen doporučit. Je to s kamarádkou už naše velká tradiční každoroční akce, na kterou se těšíme celoročně. Letos konaná ve Světlé n/Sázavou.
 • termální lázně ---> Už loni jsem s rodiči navšítvila proslulé termály v Mederu na Slovensku, letos jedeme opět i s přítelem. Když si na to v loňským roce vzpomenu, nemohu než jen velmi doporučovat dále. Byla jsem nadmíru spokojená. Nádherný areál, skvělé koupání, výborné jídlo, ubytování na jedničku.
 • Mácháč ---> Nikdy jsem nebyla, letos bude moje premiéra. Prý tam jsou super ubytovací chatky a nádherné písečné pláže, tudíž jsem na to moc zvědavá a natěšená už teď.
 • Paříž? ---> Nechci nic zakřiknout, ale pokud vše dopadne a vyjde, chystáme s kamarádkou, že bychom vyrazily nejspíše v září na pár dní na velkolepý trip do mojí milované Paříže. Sice jsem tam už byla, a je to tam skvostné, ale nebylo to ono. Přeci jen létat od památky k památce a mít na prohlédnutí jen pár minut, a pak utikat dále, abychom vše stihli, to nebylo to nej. Nyní bychom rády letěly, a samy, bez průvodce. Tak nám držte palce, ať se zadaří a my se vydáme na splněnou túru.
Napište mi i vaše tipy a plány na léto, ráda se inspiruji :) a pokochám tím, kam se chystáte vy !!!Pište, ať vím, o co přijdu a co vám mohu závidět. Mějte se krásně. PŘEJI NÁDHERNÉ SLUNEČNÉ DNY.


NIKONEK.

16. června 2013 v 17:29 | PISTÁCIE |  -- RADY a TIPY --

Nechci se chlubit, ale dát tip Vám, kteří se rozhodujete o nějakém suprovém fotoaparátu.
Já osobně jsem dostala tento víkend k narozeninám toto nadupané dělo Nikon D3100. Narozky mám sice až příští týden, ale jelikož se mi rodinka rozprskne na můj narozeninový den všude po světě, oslavili jsme to už nyní.

Nemyslete si, že jsem si ho pořídila, abych se najednou začala postupně věnovat a učit velkému fotografování lidí, svateb a různých akcí za peníze. Mám ho proto, protože nyní pracuji jako reportérka pro jedny místní regionální webovky, pro které je zásadní chodit po nejrůznějších akcích a událostech v regionu, psát o tom články, ale hlavně fotit lidi, tváře, emoce, nálady, důležité je, abychom fotili něco, co si lidi rádi potom na stránkách prohlédnou.
Já osobně si často sama vybírám kam chci chodit a co fotit. Nejčastěji chodím po výstavách, různých společenských událostech, akcích s dětmi, koncertech, fotbalových utkáních a podobně :) moc mě to baví. Sice se v tom zatím pohybuji jen pár měsíců, ale mohu říci, že se už v tom všem začínám líp cítit a orientovat. Dříve jsem fotila s fotoaparátem, se kterým to opravdu nešlo. Pokud člověk chce fotit akce, musí mít co nejlepší foťák.

VE STÍNU.

12. června 2013 v 10:21 | PISTÁCIE |  -- FILMOVÉ RECENZE --
http://dokina.tiscali.cz/clanek/ceske-lvy-s-prehledem-vyhral-film-ve-stinu-rezisera-ondricka-209713

Na tenhle film jsem si brousila zuby už delší dobu, ale vždy jsem na něj tak nějak zapoměla.
Musím říct, že je to konečně opět český film s velkým F. Překvapil mě. Popravdě jsem ani moc netušila o čem pojednává. Ale vzhledem k tomu, že má fakt dobré obsazení a hodnocení, rozhodla jsem se, že do něj půjdu. Musím říct, že mě konec opravdu překvapil.
Film začíná krádeží šperků, ale zvrtne se to, a zjišťujeme, že o tu krádež už ani tolik nejde, do celé kauzy se začíná plést STB, a to vše navíc prolnuto politickými procesi z 50.let.
Malý spoiler: Nejdůležitější je zde kapitán Hakl (Trojan), který vyšetřuje loupež, ale záhy se do toho zamotá a objevuje šokující informace. Vyklube se nám tu tajná politická kauza, kterou vede jeden z nejbližších Haklových lidí, kterému Hakl od začátku věří a netuší, že je do toho tolik zapletený.
Jak jsem již zmínila výše, je to opravdu povedený film, a navíc šokující odhalení na konci. Jedná se o drama, které vás nadchne skvěle natočenou a reálnou atmosférou 50.let. Dost často a ráda si čtu zajímavosti na csfd.cz u každého filmu. Mnohdy se tam dozvíte i dost nečekané informace třeba ohledně natáčení.
Tady mě celkem dost překvapilo, že v zajímavostech o tomto filmu píšou, že pro natáčení této doby se skoro nevyužila Praha, protože pro tuto dobu a prostředí je prý Praha už moc moderní a barevná, maopak zmiňují, že nejvíce se točilo v Polsku. Ale samotný příběh se naopak v Praze odvíjí, i když natáčení se zde moc neuskutečnilo :) jak úsměvné.
Také mě pobavila zajímavost, že hlavní hrdina si ve filmu celkem 10x zapaluje cigaretu. Ale skutečně, o cigaretové scény tam vůůůbec nebyla nouze :D skoro jsem měla chuť to i počítat. :)
Jak říkám, povedený, ale smutný film o tom, co se skutečně před více jak 50 lety odehrávalo a co naši předkové prožili. Rozhodně stojí za zhlédnutí, už jen proto, že je to část naší historie.



KÓNICKÁ KULMA.

8. června 2013 v 21:58 | PISTÁCIE |  -- RADY a TIPY --

Už delší dobu Vám chci napsat recenzi a tip na supr věcičku pro vaše vlasy.
Já jsem typ člověka, co má od jakživa problém s tím, udělat si vlasy vlnité. Zkoušela jsem tolik věcí, tolik triků a tipů. A když už se mi něco povedlo, tak to do 5 minut splihlo. Testovala jsem třeba spaní v pěnových natáčkách, a moře dalších nejrůznějších jiných typů natáček, až jsem se odhodlala jít i ke kadeřnici, která jediná mi dokázala udělat opravdu neskutečně trvanlivé vlny, které ale byly na mě až moc. Vypadala jsem jak pudl.A navíc, chodit neustále ke kadeřnici pro pár vln mi přijde hrozný, když bych si chtěla někdy sama v klidu domova vyrobit super účes a za pár minut.Byla jsem fakt už zoufalá ze všech těch marných pokusů. Měla jsem pocit, že jsem udělala vše, co se jen dalo, co mě napadlo a co pro moje možnosti bylo dosažitelné. Myslela jsem si, že rovné vlasy jsou mým osudem a už jsem ani nedoufala, že někdy budu moct nosit vlny, kdykoliv a jak budu chtít... až doteď.
Na tuto věcičku mě vlastně navedla moje švagrová, která si najednou začala nosit na hlavě nádherné vlny, a já hned chtěla vědět, jak toho docílila. Ukázala mi kónickou kulmu a řekla, že si to mám nejdříve vyzkoušet u ní, zda mi to vůbec půjde a co mi to udělá s vlasy. Otestovala jsem a světě div se... vlny to dělalo vskutku boží a navíc držely a nesplihly ani po nějaké té hodině. :) Byla jsem tak unešená, že jsem neváhala, a doma to hned objednala.:)

Mám přesně tento typ -> BaByliss Kónická kulma C20E 25 - 13 mm

Tady pro Vás pár rad a tipů v podobě + a -

+ klady kulmy
 • rychlé nahřátí kulmy do 2 minut
 • snadná manipulace
 • nastavitelná volba teploty (až 10 možných nastavení teploty)
 • vypínač on/off
 • podpěra kulmy, když ji potřebujete na chvíli odložit
 • v balení - možnost zakoupit s kosmetickou taštičkou nebo bez, která je v ceně, dále jsou v balení rukavičky na prsty proti popálení
 • chladná černá špička na konci kulmy (výhoda, když nahříváte natočené vlasy a potřebujete se něčeho přidržet)
- zápory kulmy
 • občas se vám může stát, když spěcháte, že omylem zavadíte o kolečko nastavitelnosti teploty, ale to jen když jste zbrklí a chvátáte.
v c.č. najdete bonus ...fotku mých vlasů před a po aplikaci. Omlouvám se za kvalitu, ale lepší fotku vlnitých vlasů jsem nesehnala, kulmu mám opravdu jen chvilku a navíc jsem zatím neměla moc možností ji vyzkoušet. Ale i tak doufám, že to na ukázku celkem dobře stačí :)


ČISTÁ A JASNÁ MYSL... KONEČNĚ.

7. června 2013 v 19:57 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
http://dailyaddiction.tumblr.com/post/39863881708/chickenshit

Momentálně se moje nálada nedá popsat jinak než jako čistá euforie, čistá mysl. Konečně je to za mnou. Zvládla jsem zkoušky a musím přiznat, že v docela slušném čase. Kdyby mi někdo řekl před měsícem, jak to půjde skvěle a rychle, ťukala bych mu na hlavu, ale dnes už věřím všemu.
Včera touhle dobou jsem ležela a byla v naprostém stresu z toho, jak neumím látku na poslední zkoušku, ale světě div se, paní profesorka, alias přezdívaná babí, byla naprostý zlatíčko, neslutečně hodná a udělala mi šílenou radost poslední jedničkou a posledním důležitým krokem do léta, který mám za sebou.:)
Doufám, že i vy máte podobnou náladu, jako já /viz. foto / :D ne- li lepší :) A kdo ještě zápasíte s nějakou zkouškou, nebojte, i na vás brzo dojde a budete moct vše na pár měsíců konečně hodit za hlavu. Moc vám to přeju a držím palce.
Tím chci také jednak říci, že mám koněčně po dloouhé době náladu a chuť opět psát a přispívat. Nejdříve se vrhnu na malou změnu v podobě designu, a pak se můžete těšit na kupu článků, recenzí, mých srdečních výlevů, plno fotek a všeho možného, co mě o nadcházejících prázdninách čeká... takže teď už jedině můžu říct, s chutí do toho... :) letním krokem kupředu!!!!