Květen 2013

HANSEL AND GRETEL....

29. května 2013 v 16:13 | PISTÁCIE |  -- FILMOVÉ RECENZE --
http://www.mix.cz/clanky/2013/17270-jenicek-a-marenka-lovci-carodejnic-v-kinech/

Když mi včera přítel řekl, že pustí film "Jeníček a Mařenka", absolutně jsem neměla potuchy, do čeho se to pouštím. Předpokládala jsem, že jde o nějakou novou, moderní a trošku přepracovanou verzi původní pohádky.
Ale tahle myšlenka mě po pár minutách filmu opustila. Sice vám ze začátku tak nějak přehrají v rychlosti o čem je původní pohádka, ale potom už rozhodně nečekejte klasiku, romantiku, erotiku ani nic podobného.
Jde o čistý sci-fi, plné masakru, zabíjení, krve a dalších ohavností.
Občas jsem se musela smát, jakou z původní pohádky udělali frašku, ale v jistých místech to bylo zajímavý a nakonec musím říct, že se mi ten nápad i zamlouval. Je to něco jiného, něco, co rozhodně bude bavit holky i kluky.
Jeníček a Mařenka jako lovci a zabijáci zlých čarodějnic, které unáší děti. Také mě dostalo, jak vytahujou jednu lepší větší a modernější zbraň za druhou, a navíc se ocitají ve středověku, kde se lidé vyžívali v upalování ženských (jako údajných čarodějek). A tito sourozenci zde jako ti dva, kteří nastolují pořádek.
Nic ale není lepší, než naše česká jména obou postav, Jeníčka a Mařenky, která v překladu zní Hansel a Gretel, a jelikož jsem se na to dívala s titulkama a ta jména tam padala celkem často, vždy jsem se musela pousmát, jak jsou ta jména úúplně odlišná od našich,třeba scény, když Mařenka volala: "Hansel" a v titulkách stálo Jeníčku xD to mě vždy dostalo.
Je to skvělá oddechovka, když nechcete na nic myslet a prostě si užít velký večerní krvák se vším všudy. :)
P.S. Proboha jen vás prosím, nepouštějte to dětem. Myslím, že by z toho jednak měli špatné spaní, ale hlavně to pro ně není zrovna dobrý příklad "pohádky".Název občas klame, i když zde to je řečeno naplno a jasně - Jeníček a Mařenka: lovci čarodějnic.:)


WHITE COLLAR.

11. května 2013 v 23:09 | PISTÁCIE |  -- FILMOVÉ RECENZE --


Na tento seriál jsem narazila úplnou náhodou, když jsem si jen tak z nudy brouzdala internetem a zjistila, že existuje seriál, kde hraje tento naprosto k sežrání úžasný herec (viz. foto). Musela jsem si hned seriál vygooglit a zjistit oč tam vlastně běží, a když jsem dopátrala, že Matt Bomer hraje jednu z hlavních rolí, neváhala jsem ani sekundu a stáhla si pilotní díl, který mě také, včetně herce, přesvědčil, že bude stát za to shlédnout další díly...
Je to paráda, hltám každý díl víc a víc.. i kdyby Matt neuměl hrát sebevíc, i kdyby ten děj byl o ničem, budu na to koukat už jen kvůli jeho nádhernému svůdnému pohledu a neodolatelným očím.Jsem prdlá, ale on je božský.. :D nemůžu si pomoci.
Ale abych z toho nedělala takové sexy drama, samotný příběh mě také dost oslovil. Je to zas něco jiného, než jsem doposud zvyklá. Odehrává se to v kriminálním a zločineckém prostředí. Ač jsem tomu nejdřív nevěřila, Matt hraje zločince, který je ve vězení a velmi lišáckým způsobem uteče, bohužel ho po chvíli opět dopadnou, ale on je nejen božskej, ale i dokonale chytrej, takže vymyslí plán, jak se dostat opět ven, a nyní legálně. :) A začíná jeho dobrodružství, když začne spolupracovat s policií, ale ve skutečnosti to dělá kvůli milované ženě, která záhadně zmizela... je to celé zamotané a každým dílem se to samozřejmě komplikuje ještě o něco víc, aby nám nemálo zamotali hlavy, ale o to víc to baštim. :)
Kdo to znáte, tak doufám, že na to máte podobný názor :) a kdo netuší, o jaký seriál se jedná, rozhodně si o tom zjistěte více, nebo ještě líp, pusťtě si pilotní díl, který vám prozradí nejlépe, jaký ten seriál je. :)když už ne kvůli ději, aspoň kvůli tomu herci :)

P.S. nepřijdou vám někdy ty české překlady filmů z angličtiny celkém vtipné ? :D jasně, nemůže se úplně vše překládat jasně a doslova, ale u některých filmů si vážně lámu hlavu, co má společného anglický název filmu s naším českým překladem :D :) tady je to také odlišné ("white collar" - a český překlad je "ve službách FBI").