Duben 2013

S JILLIAN A S CHUTÍ DO TOHO...

26. dubna 2013 v 17:03 | PISTÁCIE |  -- RADY a TIPY --
Musím přiznat, že jsem velká fanynka Jillian Michaels. Věřím, že pro většinu z vás je toto jméno známé a víte o koho se jedná. Kdo přeci jen nemá tušení, je to americká fitness trenérka, která se už se svými videi proslavila snad na celém světě. Na netu najdete tunu videí, která vám pomohou k vysněné postavě, ať už sníte o tom, že zhubnete, zpevníte postavu, nebo si jen chcete dát pořádně do těla, zpotit se a cítit se dobře. A že to není zrovna jednoduché vcičení, o tom se můžete jednoduše přesvědčit.Nejen to, ale po internetu koluje i mnoho videí a recenzí lidí, kteří Jillian a její videa vychvalují do nebes, dávají na net fotky před a po tom, co s nimi tato cvičená provedla. Toto cvičení se za poslední měsíce opravdu šířilo rychlostí blesku a dnes už je Jillian slavná, bohatá a úspěšná trenérka.

Já osobně jsem od ní zkusila už dost cviků, i když zdaleka nejsem ani v polovině toho, co nabízí. Nejříve jsem sáhla po 30 day shred level 1,2 a 3. Následně jsem šla do 6 week 6 pack level 1 a 2. No a nyní se snažím pravidelně cvičit a střídat 2 cvičení. Jedná se o No mo trouble zones a Banish fat boost Metabolism. Obě bych Vám chtěla trošku víc představit, protože já osobně jsem z nich nadšená... jsou udělané na stejný princip - cvičení na několik kol. Nevím, teď abych nekecala, dejme tomu, je tam 7 kol cvičení (v každém kole je třeba 4-5 cviků) a každé kolo cvičíte 2x. Tudíž cvičíte vždy 5 stejných cviků (zaměřené třeba na břicho), vždy těch 5 cviků zacvičíte 2x, pak přejdete na dalších 5 jiných cviků (třeba na stehna) a zase zopakujete... a takhle to jede celých 50 minut
Sice jsem je zatím cvičila jen párkrát, ale jelikož mám už dobré základy z předchozích videí s Jill, tudíž mi tato cvičení nedělají takový problém, jaký bych čekala a dokážu je celkem dobře docvičit do konce...sepíšu sem klady i zápory, protože tak je to přeci jen nejpřehlednější :)

+ KLADY +

  • rozvičení i protáhnutí -> nemusíte se bát, že byste rovnou skočili do cvičení naplno bez ničeho. Na začátku je skvělé, dobré a celkem dlouhé rozvičení a na konci Jill jako vždy nezapomene na protažení (mě osobně to protažení moc nebaví, protože do toho hrozně mluví svý moudra a trvá jí to, takže si spíš některé cviky na protažení pamatuju z hlavy a jedu to sama, ale rozhodně to nezanedbejte, ať se ráno neprobudíte celé rozbolavělé od odflinknutého protažení, stojí to za to, těch pár minut tomu věnovat).
  • Každé z těchto 2 má něco do sebe :
  • No more trouble zones - řekla bych, že je to zaměřené celkově na celé tělo a především velků důraz na problémové partie (zadek, stehna, boky, břicho). Já osobně jsem po tomto cvičení nejvíce cítila stehna, ruce a břicho. Není zde sice žádné kardio (jen asi ze začátku v rozcvičení), ale jinak je to dámy čistě a hlavně na partie, které nás nejvíce trápí. Spíše ideální cvičení pro zformování a zpevnění postavy.
  • Banish fat boost Metabolism je naopak kardio cvičení s prvky kick-boxu, ale také zde najdete různé posilovací cviky, i na zemi. Celou dobu jste v tepové frekvenci pro spalování, tudíž ideální cvičení pro zhubnutí.
  • začátečník i pokročilý -> jako vždy má Jill u sebe 2 asistentky, které cvičí s ní a jedna ukazuje, jak by měl(a) cvičit pokročilý(á) a druhá se snaží ukazovat lehčí a snadnější cviky pro začátečníky. Je to výhoda, a navíc, když máte pocit, že vám to jde, můžete přejít na pokročilejší verzi, pokud ne, nevadí, do ničeho se na začátku nenuťte, pokud to nejde, radši dělejte kliky na kolenou, pokud to jde, s chutí do těžší verze:) - já sama kolikrát radši volím jednodušší verzi :) alespoň to zacvičím celé, a nemusím pořád odpočívat!
  • skvělý pocit a zdravé tělo -> věřte mi, je sice skvělý pocit, jít se projít, nebo si zacvičit 30 minut, ale ještě daleko lepší pocit je zvládnout 50 minut cvičení :) stojí to za to, třebas se pak po tom budete cítit unaveně, ale úžasný pocit z toho, že jste zvládli toto, vám nikdo nevezme;) navíc se budete den o dne cítit lépe, fit a vaše postava bude pevnější a pružnější.
  • Pauzy -> nejsme stroje, nejsme na baterky, nejsme dokonalé, tím, že si dáte minutu či víc pauzy, se svět nezboří. Já se občas také musím občas na minutu nabrat dech a nebo si třeba po 30 minutách video na chvíli vypnu, vydýchám se, a pak těch 20 minut dojedu. Je to o každém zvlášť, jak se u toho cítíte. :)

- ZÁPORY -

  • 50 minut nonstop cvičení -> jsem zvyklá, že předchozí videa s Jill měla kolem 30 minut, a tato 2 současná videa mají dohromady přes 50 minut (+ protahování na konci). Ze začátku jsem z toho měla strach, jestli to zvládnu a už po těch 30 minutách nebudu mít dost. Je to tak, vidina toho, že to má 20 minut navíc byla šílená, ale nakonec jsem to zvládla :) a musím říct, že po 50 minutách jsem se cítila božsky a daleko lépe než po nějakých 30 minutách. Dá se to zvládnout, člověk to musí zkousnout a říct si, že to není hrozný, že je to všecko jen v naší hlavě, která se brání, ale tělo to přece zvládně hravě.:)
  • Je potřeba náčiní - je to spíše zápor pro ty, které cvičení s činkami nebaví nebo jim to s nimi přijde těžké. Naooak, pokud s nimi cvičit chcete a nemáte je, tak to je jednoduché. Buď si skočíte do sportu a koupíte si činky, které nejsou drahé (já mám asi 1,5 kg za nějakých 200 kč) nebo si naplníte dvě 1,5 litrové pet lahve vodou a stačí vám to bohatě :) --> činky potřebujete jen u cvičení No more trouble zones. Dá se cvičit ale i bez činek, prostě cvičte podle videa, ale místo činek budete mít volné ruce (vůůůbec nevadí) :) i tak se pěkně zpotíte.


Zde krátká názorná ukázka z videa No more trouble zones.Snad jsem vás třeba nalákala na něco jiného, nového a možná i zajímavého právě pro vás :) Každopádně, já osobně neznám jiná videa než od Jill a nic kromě jí jsem doposud nezkusila. Pokud někdo znáte a cvičíte i videa od jiných trenérů, budu ráda za vaše názory a tipy a kdyžtak pište rovnou i konkrétní názvy trenéru a jejich videí, s kterými máte zkušenosti a které byste mi doporučili, budu se těšít. S podzravem vaše
HOTEL RWANDA.

14. dubna 2013 v 14:23 | PISTÁCIE |  -- FILMOVÉ RECENZE --
http://img.csfd.cz/photos/filmy/18/182289_2_ws.jpg

O tomto filmu jsem slyšela už před lety na střední škole vyprávět od učitele zeměpisu, ale pořád jsem váhala a v té době jsem si říkala, že se to na rozhodně nikdy nechci podívat. Už jednou jsem viděla velmi podobný film se stejnou tématikou Afrických genocid http://www.csfd.cz/film/198267-strelba-na-psy/. Shlédla jsem ho už asi 3x a dodnes nechápu, jak jsem se na to tolikrát mohla dívat, nejspíše proto, že je to skutečnost, není to žádný smyšlený příběh, který jednoho dne u někoho zvnikal v hlavě, ale skutečná, krutá a nefalšovaná pravda, o které jsme my třeba ještě před pár lety jako bezstarostné děti neměli ani potuchy, jasně, kdo by nám o tom také jako malým vyprávěl, to je nesmysl, ale na jednu stranu je smutné, zatímco my jsme se narodili a rodiče nás vychovávali v celkem klidném a bezproblémovém prostředí, někde v jiné části Země umírali lidé, ale především děti jako my.
Takhle na to samozřejmě nejde myslet. To prostě ne. Ale když si to tak člověk uvědomí, projede mu po rukou mráz.
My si to ani neumíme představit, ale oni tam tak prostě žili, rozděleni na dva kmeny Hutu a Tutsi, kteří se nenáviděli a bohužel až tak moc, že za to zaplatilo několik set tisíc nevinných lidí. Popravdě jsem moc jejich úplný zrod nenávisti v žádném filmu nepochopila, jedině snad to, že už spolu vedli spory několik let a ve filmu "hotel Rwanda" se snažili o podepsání mírové smlouvy, což se jednak nepovedlo a vymklo se to kontrole natolik, že začali doslova vraždící jatka.(omlouvám se, jinak to nazvat nejde).
Jejich spor jsem nechápala, dokud jsem se nepodívala na dokument s názvem "Poslední spravedlivý", kde jednak mluví lidé, kteří toto násilí zažili a přežili, ale také je tu více než skvěle vysvětleno, jak nenávist mezi oběma kmeny vznikla. Celé to začalo tím, když se Rwanda a další africké státy staly Belgickými koloniemi. Belgičané viděli v Tootsiech lepší, vyšší a silnější kmen, který měl velit, rozhodovat a nařizovat při práci Hutuum. Přesně tak to celé začalo. Dovedete si představit, že Hutuové se chtěli pomstít Tootsium, postupně vedli menší spory, ale v obou to pořád neskutečně vřelo a vše vyvrcholilo jednoho dne, když začala genocida roku 1994.
Je hrozné, co se tenkrát stalo a ještě horší je, že nikdo proti tomu pořádně nezakročil. Všichni přistěhovalci a běloši, kteří tam v té době žili utíkali pryč, jak jen se dalo, OSN se snažila dostat právě američany a všechny bílé do bezpečí,ale Rwanďanům tenkrát skoro nikdo nepomohl, jen jednotlivci, kteří se zde našli a těch bylo sakra málo. Doporučuju oba filmy i dokument, protože nic vám tento svět a tuto hrůzu nepřiblíží víc...


TRIO KNIH OD SOUKUPOVÉ.

10. dubna 2013 v 20:00 | PISTÁCIE |  -- KNIŽNÍ RECENZE --
Doufám, že teď potěším příznivce spisovatelky Petry Sokupové, viď Goov.:)
Včera jsem po dlouhém úsilí přečetla další knihu od této české prozaičky, a to knihu "Zmizet" (2009). Konečně jsem zdolala všechny její 3 prózy a rozhodla jsem se o všech třech pár krátkých slov napsat.:) Od této autorky rozhodně nečekejte žádná tenká díla...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.bookfan.eu/novinka/260800
MARTA V ROCE VETŘELCE (2011)Tuto knihu jsem četla jako první a už jsem se o ní prohodila pár slov v březnu, viz. http://vickinky.blog.cz/1303/marta-v-roce-vetrelce. Je to kniha asi o 320 stranách, což mě ale vůbec neodradilo, naopak jsem byla velmi zvědavá, co mě čeká. A musím se přiznat, že tuto knihu mám od ní nejraději. Jak jsem zmínila v březnovém článku, jedná se o jakousi vymyšlenou, fiktivní zpověď 19leté dívky, které končí prázdniny a nastupuje na VŠ, zažívá a poznává nové prostředí, lidi a její život se radikálně mění. Už není malou holčičkou, ale začíná dospívat a zjišťovat, jaký je život doopravdy.
O to víc se mi líbila, protiže jsem se sama do této dívky dokázala vžít, sama jsem před rokem a půl nastupovala na VŠ, a v hodně věcech jsem měla podobné pocity. Je to asi spíše pro nás vrstevnice, které se dokážeme vcítit do hlavní hrdinky a představit si tam každá sama sebe v její situaci a životních osudech, které prožívá.
Pokud nevíte, kterou knihu si od ní vybrat a nechce se vám číst všechny, toto je určitě jasná volba:) za mě asi její nejlepší kniha.


KLUB RADOSTI DNEŠNÍHO DNE.

8. dubna 2013 v 11:41 | PISTÁCIE |  -- KNIŽNÍ RECENZE --
http://www.beletrie.eu/knihy/klub-radosti-dnesniho-dne.html
Velmi pravdivá kniha, ze které by si měl vzít příklad každý, kdo má v dnešní době založený jakýkoli účet ve virtuální síti přátel ať už mluvíme o Facebooku či jiné sociální síti.
Ze začátku příběhu nás vypravěč seznamuje s několika osobami a zjišťujeme, že na FB je nově založená skupina KLUB RADOSTI DNEŠNÍHO DNE. Kam se kdokoli může připojit a napsat, co ho ten den potěšilo. Ze začátku to může vypadat nevinně, jako vždy a vše, když se seznámíme na netu s novými, neznámými lidmi, o kterých ve skutečnosti nevíme, kdo je vlastně na druhé straně. Jsme třeba mladé 15leté Moniky Nové a chatujeme si s 18letým Patrikem Dvořákem, ale ve skutečnosti nevíme, že za tímto profilem se může skrývat třeba skutečný Patrik Dvořák, kterému je 50 let, na fotce je to třeba on, ale z dob studentských a ve skutečnosti je obtloustý a má plešku a perverzní myšlenky.To se člověk nedozví, dokud se s dotyčnou osobou nesjedná schůzku a myslí si, jak to bude dokonalé rande a jak spolu budeme chodit a vše bude super, dokud neodhalíme pravdu. Ale pak už může být pozdě...
Nejen na tohle, ale i na mnohem další upozorňuje toto dílo od Petry Braunové, které mě úplně vtáhlo a napjatě jsem četla, jak to vlastně skončí. Sice jsem vylíčila trošku jiný příběh než se ve skutečnosti odehrává v knize, ale nechci nic prozrazovat. Jen dodám, že se také jedná o jakousi falešnou identitu skrytého člověka na sociální síti, který si hraje na někoho, kým není a klame druhou osobu. V dnešní době bych řekla, že podobný zážitek má za sebou mnoho z nás dívek, které se nějací týpci snažili obelhat právě tímto nehezkým způsobem.
Jak to celé v knize začalo, kdo to byl, proč to dělal a s jakým úmyslem, a hlavně, jak se celá situace vyhrotila, přesně to vám neprozradím. Jen dodám, že je to velmi zajímavý psychothriller, který bohužel reaguje na to, co se v dnešním světě skutečně děje. Mnoho lidí si nedává pozor, často sděují i velmi soukromé informace přes chat lidem, které v životě neviděli, a mnohdy to nedopadne vůbec dobře. Dávejte si pozor, a především si určitě skočte do knihovny pro tuto knih, která stojí za přečtení.:)50 ODSTÍNŮ ČEHOSI.

5. dubna 2013 v 16:05 | PISTÁCIE |  -- KNIŽNÍ RECENZE --
http://goodereader.com/blog/uploads/images/fifty-shades-of-grey-review.jpg

Nemohu si pomoct, ale na tuhle knihu nejde nezareagovat, bohužel v negativním slova smyslu. Přesvědčil mě k tomu hlavně fakt toho, že jsem si k této knize přečetla velmi výstižný článek v programu Mladé fronty DNES od Tomáše Poláčka. Já nemužu jinak, než s tímto článkem naprosto souhlasit. Kdo jste ho nečetl, rozhodně na to mrkněte, stojí to za to. Já se celkem nasmála, ale protože to bylo vtipné a výstižné. Velmi skvěle a dokonale shrnul celou knihu.
Musím se přiznat, že jsem "Fifty shades of grey" přečetla, ale o to víc mi tento článek v novinách přinesl a o to víc jsem chápala, co v něm chce čtenářům sdělit a o čem tam psal, se mi z knihy přesně vybavovalo.
V podstatě knihu zavrhuje a nás čtenáře seznamuje s tím, že nechápe, jak to může být bestseller. Já osobně také ne. Nedala bych za to ani korunu a přitom si to ženy a ba co víc i muži kupují. Navíc je to prodávanější než Harry Potter a Šifra Mistra Leonarda ? No tak k tomu už není co dodat. A přitom, co na tom lidi tak láká ? Překlad knihy je naprosto příšerný. Velmi rychlý, nekvalitní, jen aby to šup šup bylo na pultech obdchodů a lidi mohli číst jak zběsíli a hltat každé příšerné slovo ??? V dnešní uspěchané době se není co divit, ale i přesto se divím, sakra, když už se něco stane bestsellerem, a člověk za to má dát 900 kč nebo kolik, aby to taky za něco stálo, překladatel by si s tím měl dát obzvlášť práci. Mnohem radši jsem si nedávno zašla do levných knih a utratila velké peníze tam, sice za levné a přesto daleko lepší a pro mě kvalitnější knihy než je toto, koupila jsem si Patrika Ouředníka, Květu Legátovou a Radka Johna ("Memento"). O dost lepší čtení, které se nestydím mít doma v knihovničce.
Jak se Poláček v článku dále zmiňuje, neustále opakování slov a slovních spojení nemá konce. Vesměs musím říct, že celý prostředek knihy se skoro nic nedělo a já tu knihu prozívala a trvalo mi asi měsíc, než jsem se donutila to dočíst do konce.Kdo čeká nějakou velkou erotiku a při čtení to, že bude mít větší chuť na sex, ten bude nejspíše velmi zklamaný. Na to, kolik jsem na začátku myslela, že tam bude žhavých a vzrušujících scén, tak celkově tam bylo spíš více té omáčky kolem toho, než samotného činu.
Jediné plus bych k tomu řekla, je to, že od toho neočekávejte nic zvláštního ani světového. Jako čtení na relax, u kterého nemusíte přemýšlet je to ideální, ale rozhodně bych to nepovažovala knihou roku nebo nějakým podobným blábolem, to už je "trošku" přehnané. Nemyslíte? Kdo to četl, jak se Vám to (ne) líbilo ? :) Těším se na Vaše názory.


P.s. píšu sem hlavně proto, že mi to nedalo nevyjádřit se k tomu a ráda bych znala i názory Vaše. :) A dodala bych, že jsem nedávno četla, že od roku 2014 se můžeme těšit na filmovou podobu této knihy, v hlavní roli nejspíše Emma Watson, o čemž asi všichni víte, tak snad aspoň něco dobrého do budoucna ? :) nechme se překvapit, musíme doufat, že to knihu v mnohém předčí, ale kdo ví...


TEN KLUK.

1. dubna 2013 v 20:04 | PISTÁCIE |  -- FILMOVÉ RECENZE --
http://img.csfd.cz/photos/filmy/24/242690_1_ws.jpg

Tento film ve mě zanechal velmi silný dojem. Film vybíral přítel a musím se přiznat, že jsem absolutně nevěděla, jaká je v něm hlavní pointa a příběh. Ani jsem neodhadovala, o jaký žánr půjde. A nakonec mě celý děj vtáhl přímo a hned po pár minutách, pohltil mě, a já hltala každou sekundu toho, co se odehrávalo na obrazovce.
Musím se přiznat, že to bylo ze začátku celkem normální a nijak zvlášť dramatické, ale postupem času to více houstlo a my se o celé pravdě a o tom, co se vlastně stalo, dozvídali až ke konci filmu.
Nechci mo prozrazovat samotný děj, ale aspoň trošku nakousnu, abych Vás nakalákala a vy si to chtěli pustit.:)
Hlavní postavou je Eric, který se dostává z vězení pro mladistvé a začíná nový život, v jiném městě, i pod jiným jménem a v nové práci. Poznává nové přátelé a postupem času získává holku. Je sice velmi plachý a občas se chová zvláštně, ale i tak se brzy se všemi spřátelí. Vypadá to idylicky, jako nový začátek pro něj. Ale... to by to nemělo být drama, aby se zde nějaké to ale neobjevilo. To, proč se vůbec dostal do vězení, co provedl a jak to s ním vlastně dopadlo, to si pište, že to Vám ani omylem neprozradím. Ale rozhodně Vám řeknu to, že je to skvělý film, který stojí za to si ho pustit. Sice ve Vás zanechá spoustu myšlenek, možná občas děsivějších pocitů, ale i tak, není to tak hrozné, jak by se mohlo zdát. Jedná se o drama, a zde nějaké to napětí a chvilkové vstávání chlupů na rukou prostě musí proběhnout. :)
Pokud nemáte co dělat, nebo si říkáte, jaký film si stáhnout, tak už nepřemýšlejte, tady máte tip ode mě:)