Únor 2013

ANNA KARENINA 2012.

23. února 2013 v 12:41 | PISTÁCIE |  -- FILMOVÉ RECENZE --
http://img.csfd.cz/photos/filmy/29/299792_12.jpg

Už je to sice nějaký ten týden, co jsem shlédla tento film, ale i tak bych se s Vámi ráda podělila o můj názor na něj. Myslím si, že ještě spousta z vás ho neviděla, někteří ho možná ani vůbec nezaznamenali dosud.Když si otevřete stránku csfd.cz, zjistíte, že filmů tohoto námětu bylo natočeno spousta a mnoho z nich má výborné hodnocení, podle mě je tedy vhodné položit si o tázku, proč tedy nové provedení, proč novodobá verze ?
Někdy podle mého skromného názoru není na škodu obnovit a připomenout si starší knihy, náměty, filmy. Jak se zdá, nejstarší provedení filmu pochází nejspíše někdy ze 70.let a samotná knižní předloha byla vydána v roce 1873. Já sama jsem do nedávné doby moc nebyla s tímto příběhem obeznámena nijak detailně, naopak spíše jen okrajově jsem věděla, o čem to asi je, ale přeci jen jsem konečně díky škole, jednomu předmětu, kde jsme toto dílo probírali a také díky nové filomové předloze zjistila a daleko lépe a více do hloubky poznala celý příběh týkající se Anny Kareniny.:) Sice jsem nečetla knihu, ale popravdě na to nemám nejmenší chuť. Jasně, studuju, co studuju a knihy jsou na mém oboru jsou mým každodenním kořením, ale knihu o 800 stranách teď fakt nedávám, asi bych se z toho zbláznila, než bych jí překonala, už mi mnohdy dělají problém i 400stránkové knihy, jak říkám, není toho málo, co musím číst, ale já se mileráda spokojím s filmovou předlohou, která podle mého vůbec není špatná.
Teď budu asi trošku spoilerovat, tudíž, kdo jste to neviděl a nechcete něco málo z filmu míti prozrazeno, radši dál nečtěte. Ze začátku se mi film moc nelíbil. Spíše to bylo takové rozvleklé, skoro žádná akce, nějak jsem to nejdříve nechápala, že se tam skoro nic nedělo, a přišlo mi to až místy nudné. (viz. přítel - který to chtěl po 10 minutách vypnout, tudíž jsem to pak musela dokoukat sama, ale nelituji). Ale postupem mi začalo docházet, že vlastně celý film se odehrává jakoby na divadelní scéně, a postavy se neustále jakoby přesunují dějem a scénami v divadle na různých mísgtech, akorát se mění herci a kulisy, a často jsme se dostávali na pódium divadla, i za pódium, to mi přišlo jako úžasný nápad, moc se mi to líbilo. I když mi to chvíli trvalo, než jsem to pochopila, protože jsem zpočátku myslela, že film začíná v divadle, ale opak byl pravdou. Jen ve zkratce: je o to matce a manželce, která má běžný, usedlý, ale přesto bohatý život, ale v životě jí neustále něc základní chybí, opravdová láska. Až se jednoho dne v jejím životě objeví mladý důstojník, který jí zamotá hlavu a oni se do sebe bláznivě zamilují. Zpočátku vše tají, ale po čase začíná okolí tušit,co se děje, a každý se jí začne vysmívat. Oba jsou rozhodnutí nakonec nic netajit, jenomže tehdejší ruská společnost žádné mimomanželské vztahy netoleruje, je velmi kritická a Anna je ve společnosti velmi nevítaná. Nakonec jí manžel dá jasně najevo, že by mohla přijít i o styky s jejich jediným synem, a nakonec je z toho začarovaný kruh. Anna najednou nedokáže vidět žádné východisko....
Omlouvám se za spoiler, ale jinak a lépe ani skrytěji to popsat nejde. Aspoň konec nechám utajný pro vás, kdo příběh neznáte. :) Podle mě velmi povedený film a jak jinak než opět vynikající herecký výkon předvedla Keira Knightley a Jude Law.

Ráda bych vás také poprosila o doporučení nějakého filmu či seriálu, který jste v poslední době viděli a zaujal vás, protože nějak ztrácím dobré nápady. Děkuju :)

2 BROKE GIRLS.

17. února 2013 v 17:36 | PISTÁCIE |  -- FILMOVÉ RECENZE --
http://hellogiggles.com/2-broke-girls-episode-11-and-the-reality-check

Možná je můj názor docela drzý a troufalý, kdyžtak mi ho někdo vyvraťte, ale řekla bych, že většina z vás zná tento seriál - 2 BROKE GIRLS.
Doporučil mi ho můj nejlepší kamarád, ano je to divné, já osobně bych z mého pohledu spíše si dovolila tvrdit, že je to seriál pro holky, ale když se to líbí i klukům, jasně, proč ne, zas naopak, je tam hodně sexuálních narážek a podobně, takže asi na druhou stranu docela chápu, proč to sledují i někteří kluci.
Tento seriál mi doporučil cca. před týdnem a já už stačila shlédnout celou první řadu, která má 24. dílů a ve druhé řadě už jsem u 4.dílů, což vůbec není špatné, když nejnovější díl z této řady má číslo 16.
Kdo to neznáte, tak ve zkratce - je o 2 dívkách, které pracují v takovém levném, celkem normálním, zapadlém bistru, Max je chudá dívka, která se snaží každý den uspořiot každý dolar, a ta se hned v prvním díle seznamuje s novou servírkou Caroline, která bývala velmi bohatou, ale pak se přišlo na to, že její táta nějakýn způsobem získal bohatství nějakým nezákonným způsobem, a tak ze dne na den se otec dostane do vězení a jsou na mizině, a proto si nyní musí Caroline vydělávat na živobytí sama. Postupem času se s Max seznámí, nastěhuje se kní a my sledujeme velmi komické, 20minutové díly plné srandy, sexuálních narážek oplzlého kuchaře Olega, úžasné hlody malého majitele bistra číňana Hana, a dalších super postav:) rozhodně doporučuju.
Nemůžu se od toho seriálu odpoutat, každý den shlédnu minimálně 5 dílů. Kdo neznáte, a chcete vidět nějaký nový seriál, doporučuju právě tento, ano, i všem klukům, myslím, že si tam každý přijde na své, jak řikám, doporučil mi to kamarád, takže na tom něco musí skutečně být, že to kluci sledují:))JEAN-DOMINIQUE BAUBY - SKAFANDR A MOTÝL.

14. února 2013 v 18:16 | PISTÁCIE |  -- KNIŽNÍ RECENZE --
Pár dní jsem na tuto knihu netrpělivě čekala, včera se mi konečně dostala do rukou,a dnes jsem jí úspěšně zdolala a přečetla.
O této knize už padlo několik slov v tomto článku http://vickinky.blog.cz/1302/skafandr-a-motyl, který jsem zveřejnila 6.února. Zde jsem ale většinu času věnovala spíše filmu, který není natočen podle knihy, ale je natočen o životním příběhu spisovatele a o tom, jak kniha vznikala.
Pro ty, kdo jste tento článek nečetl, tak ve zkratce, Jean-Dominique Bauby byl francouzský spispvatel, kterého někdy kolem 40.roku postihla mozková příhoda a ocrhnul na celé tělo. Jediné, co mu fungovalo byla mysl a jeho levé oko, které jediné mu poskytovalo možnost komunikovat s okolním světem pomocí diktování abecedy a mrkání.
Jak jsem již řekla, film není kopií knihy, naopak film nám ukazuje jeho příběh, jak se mu to vlastně přihodilo, jeho život v nemocnici po mozkové příhodě a především zde můžeme částečně vidět, jak celá kniha vznikala.

Samotná kniha je příběhem muže, který už je ochromen, sám sebe přirovnává ke člověku, který je vězněn ve svém vlastním těle, jako by byl ve skafandru, a jediné, v čem je svobodný, je jeho mysl, jeho vzpomínky a myšlenky, kterými se může rozletět, kam chce, jako motýlci.
Kniha mě přímo nadchla. O to fascinovanější a zabranější sem do ní byla, když jsem to četla, a věděla, že vlastnš čtu myšlenky a názory uvězněného muže ve svém těle, který celou knihu, každou větu, slovo, písmenko od písmene diktuje levým okem své asistentce. A o to smutnější jsem byla, když jsem věděla, jak chce všechno ze sebe dostat, říct celému světu, že žije, že uvnitř těla neumřel, jen jeho tělo nechce spolupracovat, a jak je to pro něho až doopravdy skoro nepopsatelně těžké.
V knize popisuje nejen událost, která mu změnila život, ale i ty krásné okamžiky a chvíle v životě, před touto příhodou, kdy byl skutečně šťastný, zdravý a plný života.
O to víc mě to celé ujistilo o tom, jak je život nevyzpytatelný, jak je člověk nechráněný a na každém rohu na něj číhá nebezpečí a život a zdraví je tak cenné. Někdo si to ani plně neuvědomuje a neváží si toho, co má. Podle mě není důležité, čím jsme, kdo jsme, ani kolik máme peněz, pro mě je největším bohatstvím zdraví, každý by si ho měl cenit nejvíce na světě a být šťastný za to, že ho má.Tento spisovatel ani sám nic neudělal, ničím se neprovinil, jednoduše jednoho dne jel autem, a najednou z ničeho nic mozková příhoda udeřila. Je to smutné, ale je to realita. Musíem s tím žít, jsme smrtelní, jsme jen lidé... ale to také znamená, abychom si užívali kaýd den naplno:) a měli ty nejlepší a nejkrásnější vzpomínky, hlavně na věci, které se už nikdy v životě nebudou opakovat!!!KINDLE TOUCH - PRO a PROTI.

11. února 2013 v 11:46 | PISTÁCIE |  -- KNIŽNÍ RECENZE --


V tomto prosincovém článku http://vickinky.blog.cz/1212/amazon-kindle-touch#komentare jsem Vám slíbila, že až se trošku rozkoukám a zjistím, jak můj vánoční dárek čtečka AMAZON KINDLE TOUCH funguje, jak se s ní pracuje, jak se v ní čte, že sem napíšu recenzi, tak tady to je :)

PRO
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 • velmi lehká, malá, tenká čtečka, v pěkném stříbrném odstínu, cca 200 g, ani ne 1 cm do hloubky
 • důležité je si sehnat velmi dobrý a kvalitní obal, který ocrhání vaše čtečku, já si sehnala z ebay.com tento povedený pistáciový obal - http://www.ebay.com/itm/Tuff-Luv-Natural-Hemp-Case-Cover-for-Amazon-Kindle-Touch-Pistachio-Green-NEW-/271140425200?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&hash=item3f213a8df0
 • vnitřní paměť přes 3 GB - já osobně jsem si paměťovou kartu nedokupovala, a určitě to ani nemám v plánu, protože podle mě je to více než dostatečné místo na moje knihy, pro představu, mám tam zatím něco málo přes 30 knih a píše mi to že mám pořád volné 2,93 GB z 3,21 možných :) což je naprostá paráda.
 • dostupnost WIFI, MP3
 • Dotykový displej - pro mě největší plus, je to individuální, někomu by to nemuselo vyhovovat, já jsem zvyklá z mobilu, už neumím asi pracovat s normální klávesnicí, když nepočítám pc, ale je to opravdu super ovládání dotykem, vlastně dotykem se ovládá vše, krom jednoho, je tu jediné tlačítko - menu, jinak vše dotykem na obrazovce, a není s tím žádný problé, stránky ovládáš také posunutím na obrazovce, a nebojte se, vůbec se mi nestává, že bych na to omylem sáhla a otočila se mi stránka
 • celá čtečka je v Angličtině - pro někoho plus pro někoho mínus - mě se to celkem líbí, protože si tak procvičím jazyk a je to zajímavé, samozřejmě to neznamená, že i knihy jsou v angličtině, když si jí stáhnete v češtině a přetáhnete do kindlu v češtině, i celá kniha se vám tak zobrazuje :)
 • slovníky - do kindlu si můžete stáhnout i slovníky, které vám třeba anglickou knihu přeloží do češtiny, já osobně s tím zatím zkušenosti nemám, spíš celkově moc nemám zkušenosti se slovníky v kindlu, rozhodně to chci brzy zkusit, ale četla jsem na to dobré recenze, věřím, že i když je čtečka v angličtině, nějaký ten slovník tam mít, není na škodu :) aspoň třeba takhle na převody knih, pokud se teda nechystáte něco číst v angličtině, to je potom jiná :)
 • výborné je, že si můžete rozečíst i více knih najednou, protože i když jednu knihu rozečtete, pak jdete do menu a otevřete si jinou, kterou rozečtete, pokaždé, když se chcete vrátit k nějaké předchozí, otevře se vám přesně na té stránce, kde jste jí naposledy zavřeli :)
 • můžete si zde nastavit 8 velikostí písmem, od opravdu malinkého po veliké, a také 3 vzhledy písma, můžete si zde také podle vyhledáváače vyhledávat různá slova, jít třeba úplně na začátek knihy či úplně nakonec, a také si zde různá slova či věty můžete zvýrazňovat :)
 • nemusíte si sem dávat jen knihy, ale i třeba texty na učení :) a pak si tam libovolně něco zvýrazňovat dle potřeby
 • nemusíte tu mít volně dané knihy, ale udělat si dle vaší volby nejrůznější soubory, které si nazvete a tam dáváte knihy - např. tu mám soubor romantismus - a v tom mám různé knihy a spisovatele :) tím si do daleko zjednodušíte a zpřehledníte
 • to nejdůležitější nakonec je cena, já osobně jsem to dostala k Vánocům, a čtečka stála cca 3 800 Kč, což je podle mě úplně super cena, jasně, jsou dražší, ale i levnější, ale podle mě moc levnějších dotykových čteček není, naopak dotykové jsou spíš dražší, pokud chcete Kindla

PROTI - bohužel jsem našla i pár proti.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 • Amazon je typ čtečtky, která podporuje pouze formát knih mobi, tudíž je potřeba si do pc nainstalovat nějaký program, který vám bude převádět všechny formáty knih (pdf a další) do formátů mobi - já osobně mám nainstalovaný program calibre - E-book management a jsem s ním velmi spokojená :), je to sice pracnější, stáhnout knihu, pak jí dát do programu a z programu do kindlu převést přes program, ale většinu knih tam mám převedenou za pár sekund, takže to zas takové zdržení není, tudíž bych řekla, že je to tak na rozmezí pro a proti, každý by to bral jinak;)
 • je opradu důležité být v tom důsledný a převádět si formáty do mobi, protože pdf se ve čtečce vždy zobrazuje nehezky, nebo hodně malým písmem, nebo jako hodně malý obrázek, tudíž opravdu dodržujte formáty, pak by se vám to mělo zobrazovat v mobi velmi pěkně:)
 • stává se mi, že i když někdy převedu knihu z formátu pdf do mobi, tak se mi v kindlu zobrazuje nehezky, třeba hodně malým písmem, a nejde mi to zvětšit, leda prstem, ale pak je to velmi velké a musím to na té obrazovce sunout tu jednu stránku a piosunovaz zleva do prava a zase zpět, abych si to mohla přečíst, v tomto případě se pak snažím na netu najít tu samou knihu, ale stáhnout si ji jinde, a většinou se mi to povede :) musíte býti trpělivý, ne vše se vždy zobrazuje tak, jak bychom si přáli, je potřeba si s tím trochu i občas pohrát:)

Jak vidíte, pár záporů se našlo, ale neřekla bych, že je to něco převratného, a hrozného, s čím, by se člověk nedokázal vypořádat, a někomu by to ani tolik nemuselo vadit:) já osobně jsem se čtečkou maximálně spokojená na 100% a neměnila bych.Doufám, že jsem třeba někomu pomohla a poradila, kdo se rozhodujete si čtečku pořídit :) rozhodně nelituju a radím jediné, jděte do toho;)

já za sebe osobně dávám plný počet hodnocení:)))

Pokud na čtečku máte ještě nějaké dotazy, klidně se ptejte, budu ráda, a zároveň bych ráda znala i vaše názory a rady ohledně čteček, ať už máte tuto či jakoukoliv jinou.:)


SKAFANDR A MOTÝL.

6. února 2013 v 20:47 | PISTÁCIE |  -- FILMOVÉ RECENZE --
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10183022171-skafandr-a-motyl/

Je tomu pár hodin, co jsem s přítelem shlédla tento film - SKAFANDR A MOTÝL.

Co k tomu říct ? Jsem z tohoto filmu nadšená. Už dlouhou dobu mě žádný film tolik nenadchnul a neoslovil, jako právě tento. Jen okrajově vám nastíním, co o ve filmu jde, protože věřím, že by vás to mohlo chytnout, tak jako mě.
Hlavním hrdinou je francouzský novinář, spisovatel a zároveň i šéfredaktor časopisu ELLE Jean-Dominique Bauby, kterého jednoho dne postihne mozková příhoda a ochrne na celé tělo, vyjma jedné jediné části těla, jeho levého oka, které je plně funkční, mrká, slzí, hýbe s ním, jinak je naprosto neschopný cokoliv dělat či mluvit. Celý film je zachycován z pohledu právě tohoto spisovatele, a většina filmu je právě točena jakoby z pohledu jeho jediného schopného funkčního oka. Dostáváme se i do povědomí hlavního hrdiny, protože se zde často setkáváme s jeho myšlenkami, co se mu honí hlavou, jelikož on sám nemůže mluvit.
Dostáváme se od začátku filmu do prostředí nemocnice, kam se po mozkové příhodě dostane. On z počátku enchápe, co se děje, i když jeho slyšíme mluvit, tak doktoři a sestry kolem to neslyší, protože slyšíme ve filmu pouze jeho myšlenky. Postupem času se dozvídá, co se s ním stalo, a je z toho na dně, je uvězněn ve svém těle. Nevidí v tom žádný smysl života, ale sestry i doktoři se mu snaží dávat veliké naděje a denně s ním stráví mnoho času terapií. Nakonec jedna z terapeutek příjde s nápadem komunikace s ním přes jeho jedno oko. Pokaždé mu diktuje abecedu, a když je to to správné písmeno, které má na mysli, jednou mrkne, takhle spolu začnou komunikovat a pomocí diktování abecedy a mrkání jí nejdříve nadiktuje pár prvních slov a pak i dlouhé souvětí.
Dále už mlčím, a nechci vám říkat, jak to pokračuje nebo končí, protože je to velmi zajímavý film, který vás naprosto vtáhne do děje a pohltí.
Jediné, co ještě dodám je to, že tento film je natočen podle skutečné události, a jistý spisovatel Jean-Dominique Bauby není vymyšlené jméno hlavního hrdiny, ale skutečné jméno muže, který žil ve 20.století.A ještě jedna veliká zajímavost, tento muž, spisovatel, díky objevení komunikace pomocí mrkání, své asistence nadiktoval knihu, které má stejnojmený název jako zmíněný film. A přesně to samé uvidíte i ve filmu, snaha o nadiktování knihy pomocí jednoho oka a mrkání.


Nikoho asi nepřekvapí, když řeknu, že si na tuto knihu už brousím zuby,jsem celá nedočkává až se mi dostne do rukou a budu se do ní moct naplno začíst.Snad jsem vás touto recenzí zaujala, já osobně jsem z toho filmu nadšená ještě teď, možná je to i kapku vidět z mého článku. Věřím, že jsem někoho oslovila, možná jste už někdo film viděl, každopádně se těším na vaše názory... :)
2TÝDENNÍ "PARADAJS"

1. února 2013 v 15:51 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
http://dailyaddiction.tumblr.com/post/14974018133

Jak by řekl jeden můj kamarád, "to je paradise". :D A to teda upřímně opravdu je. Dnes jsem finišovala ve škole a završila 10.předmět zimního semestru. KONEČNĚ. KONEČNĚ. KONEČNĚ.
Kdo ještě nejste na VŠ, tak mojí radost a nadšení asi nechápete, ale je to naprosto něco dokonalého, protože zkouškové období, které trvá celý měsíc, celý jeden lednový měsíc, to je zlo vám povím, člověk opravdu skoro celý měsíc pořádně nic nedělá a nevěnuje se ničemu tak, jak by chtěl, protože mu myšlenky pořád poletují všude možně a vždy se stejně zaseknou u zkoušek, neuvěřitelmý stres, nervy, nepohoda, a někdy až hrůza a děs, třeba z učitelů :D

Nyní se mohu zhluboka nadechnout a začít si naplno užívat to, co je přede mnou, celých 14 dní naprostého relaxu.
Určitě se nechystám to celé prospat, proležet a proflákat.Moje plány na únor jsou jasné...
Mám už nachystáno snad tucet knih, které projdou mýma rukama a doufám, že je všechny stihnu přečíst, dále se chystám na 2 plesy, které se doufám naplno vydaří a já si je užiju se svými nejbližšími.
Určitě bych neměla zapomenout na to, na co se těším ze všeho nejvíc. Pokud vše klapne, tak strávíme s přítelem jeden únorový den na horách. Zatím je to jen možnost, a není to jistý, ale pokud nám do toho nic zásadního nevleze, bude pořád dost sněhu a hlavně na onen den vyjde skvělé počasí, tak to vyjde všemi deseti:) i když bych se měla krotit a spíš tak trochu vzít v úvahu i možnost, že to neklapne a připravovat se na možné zklamání, tak neeee, to nedělám a naplno se těším, až na hory vyjedeme a užijeme si to, bylo by to naše ouplně první lyžování v našem vztahu, pro mě je to něco neskutečného plus navíc jsem na lyžích pár let nestála, a tak si to chci znovu oživit, protože lyžuju od mala, a celkem dost mi to už začíná chybět. Uvidíme, jak se to vyvine.
A neodpustím si okomentovat Valentýn. Já osobně nejsem 100% romantická duše, která by chystala úžasnou oslavu, se vším všudy, srdíčka, dortíčky, sexy šatečky a podobně, mě bohatě stačí ke spokojenosti můj přítel, dobré jídlo a skvělý film a jsem v ráji:) i když takhle probíhá skoro každý nás polečný večer, tak Valentýn pro mě bude jeden z mnoha dalších nádherných strávených dní s přítelem. Ale mezi námi děvčaty, kdyby přítel přišel na Valentýna s kytičkou, čokoládou nebo něčím, určitě by mě to potěšilo a věděla bych, že si dokáže vzpomenout a zpříjemnit mi den, a nepohrdla bych tím ani náhodou :D:) jsem přece romantická, křehká duše, něžného pohlaví ;)

Co vaše plány na únor ? :)