Leden 2013

BANÁNOVÉ MUFFINY.

29. ledna 2013 v 17:12 | PISTÁCIE |  -- RADY a TIPY --

Po dlouhé době, stresu a učení, jsem si řekla, že je čas a konečně chvilka klidu něco upéci. Jelikož nám doma přebývalo celkem dost banánů, a vím, že by možná brzy shnily, rozhodla jsem se je pořádně využít.
Zde máte recept na BANÁNOVÉ MUFFINY.

SMÍCHÁME :

2 hrnky - polohrubá mouka
1 hrnek - cukr krystal
3 vejce
1 hrnek - mléko
1/2 hrnek - olej
1 prášek do pečiva

Těsto je jen takový základ, který je vhodný použít pro všechny typy muffinů, pak už to záleží čistě na vás, co se rozhodnete dále do těsta přidat, a čím to více ochutit.
Já jsem zvolila 3 banány, které jsem si umixovala spolu s troškou mléka a nakonec celé banánové pyré vmíchala do těsta a na závěr nastrouhala několik kostiček hořké čokolády.Vše jsem dala do trouby na 180 stupňů asi cca na 30 min.
Celkově mi to těsto vyšlo na 24 muffinů, které jsem nakonec ozdobila kolečkem banánu, který tomu dodal eleganci :D a navíc to ještě více posílilo banánovou chuť:)

Musím se přiznat, že to jsou asi nejlepší muffiny, co se mi kdy povedly. Rodiče mi je chválili až do stropu, dokonce se přidal i táta, který moc na sladké není. Dá se říct, že je to celkem jednoduché, ale jak chutné a ani to člověku nezabere moc času a práce.:) Tak s chutí do toho a přeju dobrou chuť!!
P.S. Omlouvám se hodně špatnou kvalitu fotky z mobilu, ve skutečnosti vypadají lépe a chutnají výborně.:) no co bych se nepochválila, moc často to stejně nedělám :D


SENZA BOX - EDICE LEDEN 2013.

27. ledna 2013 v 10:27 | PISTÁCIE |  -- RADY a TIPY --


Už na mnoha blozích jsem viděla články o tzv. SENZA BOXU. Pořádně jsem nechápala přesně o co se jedná, a tak jsem si o tom pátrala na netu něco více, a nakonec jsem se rozhodla, že do toho půjdu a jeden lednový si objednám i sama pro sebe. Pro ty, kdo stále nejsou zasvěcení do toho, o co se jedná, malý popisek:

SENZA BOX je krabice menšího vzrůstu, kterou když si objednáš na internetu (www.senzabox.cz), získáš překvapení v podobě pár kosmetických novinek, které jsou zrovna v tu danou dobu největším hitem a nejvíc frčí. Minimálně zde najdeš 5 vzorů nejrůznějších produktů a jeden plný produkt. Celý balík stojí 289 Kč a objednat si ho lze do ČR i na Slovensko. Pro více info jděte na odkaz viz výše:)

Samotná jsem byla zvědavá, co na mě v mém úplně prvním Senza boxu vykoukne a se vším jsem spokojená a líbí se mi to. A o co že jste přišli vy, kdo jste si ho neobjednali?1. Přírodní olivový krém (balení 50 ml za 54 Kč)

2. Invisible fixing powder-fixační pudr (plné balení za 229 Kč)

3. Elastic power Fix lak na vlasy (250 ml za 80 Kč)

4. Sprchová pěna Fujiyama/Yogi Flow (200 ml za 199 Kč)

5. Antiac Acne Clearing Spray-na akné (100 ml za 445 Kč)

6. Honey Nourishing Body Lotion (200 ml za 299 Kč)

Ještě jsem zapomněla vyfotit Pleťovou masku ananas, 150 ml za 159 Kč.

Já jsem zatím neměla možnost vyzkoušet vše, ale co nevidět se na to všechno pořádně vrhnu. Jsem z toho všeho nadšená, tak uvidím, jak dál, a minimálně když nic, líbí se mi ta úžasná modrá krabička :D :)
A co vy ? Znáte SENZA BOX ? Máte s ním někdo opravdu dobré zkušenosti ? Budu ráda za názory. Díky. A já se jdu vrhnout na tu ananasovou pleťovou masku:)

A hlavně by mě zajímalo, kdo máte zkušenosti, je lepší SENZA BOX nebo LADY BOX ??? Díky za odpovědi.


ZMĚNY.

26. ledna 2013 v 16:19 | PISTÁCIE |  -- TÉMA TÝDNE --
http://25.media.tumblr.com/tumblr_m2b74qjNlK1qcp94ro1_500.png

Myslím, že vím, kterým směrem je mířené téma týdne, ale já jsem se rozhodla, že o volbách nenapíšu ani jediný článeček, nechci se tím zaobírat. Myslím, že je víc než dost lidí, kteří to komentují, i když většina z nich se neposlouchá a melou hovadiny, nemá cenu se k tomu vyjadřovat. Je rozhodnuto. Takže následujících 5 let bude..... to se uvidí.!!! Popravdě nevím, jaké "lichotivé" dokončení bych doplnila..Máme dost času na to, to zjistit...

Téma týdne chci pojmout jinak. Podle sebe. ZMĚNY. ZMĚNY. ZMĚNY.
Změnami procházím v zásadě celý život. Prošla jsem tolik etapami svého života, a každá etapa mi radikálním způsobem změnila moje žití, chování, způsob života a především sebe samu.
Za největší změny považuji přechody mezi jednotlivými školami. Od základní školy na střední, kde jsem se stala daleko více samostanější, zodpovědnější, střední mě mnohému naučila, a to nejen učivu, ale i chování a zvládání lépe svého života. A do další etapy, mého života, na vysokou, bych mohla tvrdit, že mě připravila opravdzu dobře. Nelituji ani jediného dne, stráveného na SŠ, na našem místním gymnáziu. Neříkám, že každá zkouška tam byla lehká, ne vždy jsem proplouvala snadno. Často jsem si známky a úsilí musela opravdu vydřít. Nejednou jsem propadala z matiky, ale nevzdala jsem se, zvládla jsem to, a nakonec jsem se dostala až tam, kde jsem až dnes, jsem na sebe opravdu pyšná. Skoro mám za sebou hotový třetí semestr, druhý zimní, a zároveň první v mém druhém ročníku. Jsem na sebe opravdu hrdá, že jsem včera dokázala zdolat pro mě jednu z nejtěžších zkoušek celého oboru, a dokonce za jedna. :) Byla to souhra náhod, velkého štěstí, ale i přípravy a úsilí, kterou jsem do toho celý týden vkládala.
Pro mě není nic horšího, než samotný pocit před zkouškou. Jsem velmi stresující člověk, možná někdy věci prožívám daleko více, než bych měla. Ale na druhou stranu bych řekla, že takovéto chvilky mě dokáží hodně změnit, vyvolávají vě mě pocit touhy, pocit jistého odhodlání zkoušku zvládnout a ukázat, že na to mám, a že jí dám.

A to co mě změnilo nejvíc, není ani tak co, jako spíš kdo. Můj přítel, díky kterému jsem si uvědomila mnoho věcí. Otevřel mi oči, ukázal mnoho zajímavých a důležitých životních cest. A především mě velmi mnoho za naše 2 společné roky života naučil a nejen v dobrém slova smyslu, i v tom, jaké chyby on dělá, jak se třeba špatně projevuje, i tím mi otevře oči ve vztahu, a vím,co je potřeba zlepšit, kterou cestou vést náš vztah a jak na ném dále pracovat, aby byl co nejlepší a bez co nejvíc hádek.:)

Je toho více, co nejen můj život, ale i moji povahu změnilo. Ale na to by mi nestačil jeden článeček, spíše možná i kratší kniha. Věřím, že jdu správným směrem v životě, a jsem šťastná za sebe, jaká jsem i za své blízké a rodinu, kterou bych nikdy na světě nevyměnila a který mi dokáže vždy otevřít oči a dobře nasměrovat, když náhodou udělám nějakou pitomost.Člověk sám o sobě nedokáže změnit to, kým je, ani bych to nechtěla, ale lidé nás dokáží usměrnit, poučit, postrčit správným směrem a ukázat nám cestu, jak být třeba lepším člověkem.:)


10 "NEJTRAPNĚJŠÍCH" OTÁZEK PŘI SEXU - KTERÉ NENÁVIDÍME ???

21. ledna 2013 v 14:19 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
Tyto otázky jsem našla na serveru jenprozeny.cz, ale v některých otázkách nevidím nic trapného. Samozřejmě je to často individuální a záleží i dost na tom, o jaký typ ženy se jedná, každá na stejné věci reagujeme jinak, ale stejně si myslím, že některé z nich naopak nejsou trapné, za to spíše důležité, tak tedy ....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Neuvažovala jsi někdy o silikonech? - Nejsem sice žádný odborník na ženskou psychiku, ale dle mého názoru, každá z nás aspoň jednou jedinkrát v životě přemýšlela nad silikony, když už ne na to, že by si je nechala implantovat, tak minimálně ve smyslu praktických otázek, jaké to je, mít je implantované, nebo jestli to nebolí, jak se případně sžijí s ženským tělem nebo řešily finanční stránku věci.

2. Bereš antikoncepci? - Tohle je podle mě jedna z nejnormálnějších a nejdůležitějších věcí, a hlavně by se na to muž neměl ptát při samotném sexu, ale už před. Žádnou z nás nezabije pár strávených minut u gynekologa, když pak můžeme mít daleko lepší, chráněnější a bezstrarostnější sex.

3. Vzrušují tě černoši? - Zase je to dost individuální, ale pro mě by tato otázka byla jako dělaná, jelikož černochy a tmavší typy mužů úplně zbožňuju, možná proto není vůbec divné, že můj přítel je tmavší typ, prý francouzského původu, úplně ho žeruuu:P

4. Nechtěla bys zkusit trojku? - Není nic důležitějšího, než v posteli vyjadřovat svoje názory a postoje k určitým věcem. Něco se ti nelíbí, tak se ozvi. Muži mají spíše rádi ženy s názorem, které se nebojí ozvat. Pokud se ti nelíbí trojka, navrhni něco jiného ty, co by bavilo tebe samotnou, uvidíš, jak ho překvapíš.

5. Máš ráda anální sex? - viz otázka výše, řekla bych, že vesměs ten samý příklad. Nenech se hlavně uvést do rozpaků podobnými otázkami, a hlavně nedělej něco, co se ti nelíbí, jen proto, že on na to má chuť. Ty ne, tak se ozvi a najděte něco společného, co se líbí oběma.

6. Tohle bylo moc krátké, viď? - Pokud ano, svěř se mu. A zkuste to znova. Podruhé nebo potřetí už to bude jiné, lepší a třeba i delší:)

7. Není pro tebe moc malý? - Je to individuální jak u mužů i u žen, každá ženě stačí jinak velký penis. Na to snad ani moc nemám co říct. Ae pokud se tvému partnerovi zdá jeho přirození menšího vzrůstu, zkus ho nějak pdopořit, dělat mu komplimenty a zvednout mu sebevědomí, pak určitě tahle otázka po čase z jeho úst opadne.

8. Uděláš se ještě jednou? - Záleží na tom, pokud chceš či ne. Pokud ano, tak je to jasné, ale pokud ne, tak se neboj říct pravdu, že už máš dost. Nejsme stroje, co to musí dělat pořád a neustále, stačí si dát i jen malou pauzu.:)

9. Mělas orgasmus? - Můj názor je ten, že pokud máš partnera, se kterým se znáte, víte, co od sebe očekáváte, kde jemu to dělá dobře a kde zas tobě, a víte, jak se navzájem uspokojit, tak zde je tato otázka zcela zbytečná.

10. Líbilo se ti to se mnou? - Jednoduše se nebraň svým názorům. Jestli se ti to nelíbilo, tak to na rovinu přiznej. On se tě zeptá v čem, ty mu to řekneš a na příště se zlepšíte jeden nebo oba a bude to hned o mnoho lepší.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Já mám své názory a postoje jasné. Co vy ? Nejdůležitější je komunikace, bez ní to všude vázne, ve všem, i v sexu.


MOJE HUDEBNÍ SRDCOVKY ROKU 2012.

18. ledna 2013 v 0:26 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

Můj seznam top songů za rok 2012.Kelly Clarkson - Stronger (leden)

***Train - Drive by (únor)

***

TYPOLOGIE STUDENTA VŠ.

9. ledna 2013 v 18:52 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
Jak už to u mě bývá zvykem, než abych se učila na zítřejší zkoušku, tak se radši snažim dělat cokoliv jiného. Sedim si tu u pc a napadlo mě, že sepišu typologie studentů VŠ, podle toho, jak na nás působí zkouškové období, a jak se v tomto období každý z nás chová, jak to přožíváme ... . sice jsem to pojala z pohledu mého osobního, čili studentky VŠ, ale určitě to není jen pro nás vysokoškoláky, každý si v tom podle mě najde svoje, bez ohledu na to, jakou školu zrovna momentálně navštěvuje. . .

http://browse.deviantart.com/?q=student&offset=96#/d5l4n6r

1. student pohodář -> z ničeho si nedělá těžkou hlavu, nestresuje se, je naprosto v klidu, učit se začíná třeba pár hodin předem nebo si to před zkouškou přečte, pak dojde pořád v klidu na zkoušku, složí ji, a jde domů.

2. student nervák -> člověk, který se stresuje, i když se snaží přemlouvat, že to bude dobré, a že je v klidu, přesto ví, že má určitý strach a stres ho donutí se učit aspoň pár hodin nebo dní předem. většinou dá všechno napoprvé, ale i před samotmou zkouškou je celkem vystresovaný, ale nakonec třeba připustí, že to bylo lepší, než očekával.

3. psycho student -> tento typ studenta je opravdu velmi vystresovaný ze všeho, bojí se opravdu čehokoliv, co ho čeká, učí se nejlépe týden i víc dopředu, často má zmatek v tom, co se učí, neorientuje se v tom, má pocit, že nic neumí i po týdnu učení, na zkoušku jde úplně vyklepaný, nakonec jí udolá, i když třeba někdy je to o vlásek, nebo si jí zopakuje.

4. neviditelný student -> typ studenta, který snad ani nechodí na přednášky, semináře, možná se tam objeví někdy, ale skoro ho nezaregistrujete, protože tam nemá potřebu chodit, pak v klidu nakráčí na zkoušku, splněno, hotovo.

5. pasivní student -> člověk, který je vystresovaný nebo lhostejný ke škole, na některou zkoušku nejde, buď se mu tam jednoduše nechce, nebo se bojí a neodváží se tam jít, nechá si jí zapsat na další rok.

6. znalý student -> Je to velmi znalý a učený člověk, který hodně čte, nebo má výbornou paměť, může i nemusí chodit na přednášky, ale vždy přijde suverénně na zkoušku a je si jistý, že to zmákne, pak v klidu odkráčí domů.

7. přelétavý student -> Ten, který je ze začátku v klidu, dělá všechno možné, než aby se šel učit, sedí u pc, kouká na filmy, a když už mu opravdu hoří koudel u zadnice, tak teprve začne na poslední chvíli něco dohánět, ale má pocit, že šeredně nestíhá, hodně plaší, nakonec to dá, i když třeba s odřenýma ušima.

Nějak už jsem se do toho zamotala, a teď mě nikdo další nenapadá, vás třeba ano. Budu ráda, když mě něčím doplníte, a hlavně mi sem napíšete, ve kterém studentovi se nejvíce vidíte, samozřejmě mnoho z nás nemusí být jedním konkrétním, ale můžete se vidět ve více typech. Já osobně bych se řadila nejčastěji k číslu 2. A co vy ???2 ROKY S M.

2. ledna 2013 v 15:37 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
http://browse.deviantart.com/?q=couple#/d1kwoup


Včerejší den byl významný z více důvodů. Nový rok, který sebou přinese nový začátky, nový cíle a sny, ale jsou tu i věci lepší, ty stálé, které přetrvávají - včerejšek byl přesně ten den, kdy jsme s přítelem měli 2. výročí našeho vztahu. Někdy si říkám, jak ten čas šíleně plyne, jak ty roky a krásné chvilky s ním tak utíkají a mizí. Než se naděju, budeme někde v chalupě na venkově, na klině nám budou sedět vnoučata a my budeme přemýšlet o našem mládí a o všem, co jsme za ta léta nestihli a už ani nestihneme... ale :D to hodně předbíhám.
Jsem neuvěřitelně šťastná za náš vztah. Ze začátku by mě ani nenapadlo, že spolu vydržíme tak dlouho. Nebylo to zrovna na dobré cestě, a když už se to po nějaké době začalo vyvíjet lepším směrem, začali jsme více poznávat jeden druhého, přišli různé krize, hádky a neshody, zjišťovali jsme o tom druhéhm, jaký doopravdy je, i s jeho chybami a zlozvyky. Kolikrát jsem myslela, že náš vztah nepřežije. Ale poslední dobou si spíše myslím, že nejen hádky, ale i ty horší chvilky a vše, co nás poslední dobou potkalo, náš vztah zoceluje.
Řekla bych, že největší zkouškou a zocelením našeho vztahu byla 8denní brigáda ve Francii. Kde jsme se museli spoléhat jeden na druhého, ale i sám na sebe, starat se o sebe, pomáhat si, nenechat se vy štychu a myslím, že tady jsme se hodně projevili, sice nebylo vše růžové, ale řekla bych, že jsme se tam hodně podporovali a v té těžké chvíli jsme stáli při sobě a neopustili se, především při nejhorší 15hodinnové cestě domů z Francie, kdy se nám rozbilo auto, byl to horor, ale zvládli jsme to, a jsem šťastná, opravdu šťastná, že jsem měla šanci tohoto kluka před 2 rokama poznat, těším, co nám přinese tento rok. Jsem přesvědčená, že to bude pořád skvělé, jako dosud, protože poslední dobou je to úžasný být s ním.:) Momentálně nevím, neumím si představit, co bych bez něj dělala.
Protože ho prostě miluju..