Říjen 2012

SNĚHOVÉ PŘEPADENÍ.

28. října 2012 v 9:39 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

Nevím, jak je to u vás ostatních, ale fotka naší zahrady mluví za vše. Sněhu je opravdu dost. A přitom před pár dny mi o tom táta řikal, že v sobotu má začít sněžit, ale já jsem se tomu jen zasmála a nebrala jsem to vážně. Tohle mě neskutečně překvapilo. Opravdu bych nečekala že už 27.10. začne sněžit. Neříkám, že jsem nerada, sníh miluju, každý rok se na něj neuvěřitelně těším, ale zrovna letos nejsem úplně nadšená, že už je tu tak brzy. Přeci jen mám ještě hlavu plnou prázdnin. Vím, už je to pár týdnů, co skončily, ale stejně si občas na ně ještě vzpomenu a tohle je docela šok, že už tu máme sníh. Sice je to ten prvotní, který bude za pár dní roztátý, ale i tak se musím přiznat, že mě neskutečně překvapil.
Možná je to dobře, konečně je to důvod, jak se odpoutat od prázdnin, začít se věnovat už naplno realitě, a tomu co tu je teď a co bude třeba za pár týdnů. To znamená, škola, testy, zkoušky, úkoly a prezentace, které se mi nevyhnou, ale také blízké Vánoce, na které se bohužel letos tolik netěším, z důvodu nadměrného učení, nějak se s tím poperem a zvládneme to. Nenechám si Vánoce zkazit ani tunou učení.
Mějte se krásně. Kdo máte také sníh, tak se radujte a mějte krásnou neděli, kdo sníh nemáte, nezoufejte, jistě se dočkáte.:)


Á LA SUCHÝ ŠAMPÓN.

26. října 2012 v 15:28 | PISTÁCIE |  -- MÓDA --

Dnes jsem byla v drogerii a koupila jsem si suchý šampón od SYOSS. Už dlouho jsem si ho chtěla koupit. Konečně jsem se k tomu přinutila. Nedjříve jsem měla trochu obavy, co to bude a jestli to bude fungovat. Přeci jen suchý šampón, a zní to divně. Trochu váhání o kvalitě a funkčnosti výrobku tu bylo. Po SYOSS jsem sáhla proto, že mám s touto značkou jen ty nejlepší zkušenosti. Řekla jsem si, jestli suchý šampón, tak od této značky, protože ta jediná mě určitě nezklame, a taky jsem měla pravdu. Dnes už jsem měla opravdu trošku mastnější vlasy, akorát příležitost ho vyzkoušet. A opravdu, pár minut po nastříkání už jsem měla lepší pocit, jakoby mastnota ustoupila a vlasy byly takové čerstvější. :)Nevím, jak to mám popsat přesně, ale rozhodně mi přijde, že funguje :) takže, kdo váhá a přemýšlí, že si ho koupí, tak už neváhejte, a jděte do toho, a pokud můžu doporučit, a nevíte, kterou značku, tak u této značky rozhodně neuděláte špatně, když si jí vyberete.:)


Dále tu mám něco z jiného soudku. Už opravdu pár týdnů, či měsícúů, ani sama nevím, jak ej to dlouho, ale vím, že už opravdu dlouho, jsem si nelakovala vůbec nehty, a celkem už se mi zastesklo. Proto jsem se mrkla na novou kolekci essence nehtů v nových, vylepšených dózičkách, které se mi moc líbí, a navíc to obohatily novými odstíny barev. Hned mi padl do oka tento (viz.foto), samozřejmě fotka nedokáže tak pochytit barvu, ale je to taková tmavě červeno-oranžová, neboli měděná. Hledala jsem nějaké označení, podle kterého byste si tento odstín mohli najít, jediné, co jsem snad našla, je číslo 22 dole, vespod dózičky, tak kdyby se někomu tento odstín líbio, tak snad mu to číslo pomůže k dohledání. :)
Přeji co nejvydařenější víkend. Mějte se krásně.:) Zdraví vaše


OBLÍBENÉ CITÁTY.

25. října 2012 v 19:53 | PISTÁCIE |  -- OSTATNÍ --

Oheň lásky se rozněcuje křesáním srdce o srdce. (Jiří Žáček)

-*-

Dáš-li člověku rybu, nakrmíš ho na jeden den, naučíš-li ho lovit, nakrmíš ho na celý život. (bohužel neznám autora)

-*-

Žena je kořenem, muž stromem. Strom vyroste vysoko jen tehdy, má-li silné kořeny.(Pearl Buck)

-*-

Mít sex je jako hrát bridž. Buď máš vynikajícího partnera, anebo proklatě dobrou ruku. (Allen Woody)

-*-

První láska je los, který nevyhrává, ale celý život si pomatuješ jeho číslo. (Emile Zola)

-*-

Dívá-li se některá žena často do zrcadla, není to ješitnost, ale statečnost. (Mark Twain)

-*-

Spolehlivější než kondom je česnek, natáčky a legíny. (Jim Carrey)ZIMOMŘENÍ ZAČÍNÁ.

19. října 2012 v 19:27 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
Momentálně je moje nálada kdo ví kde, protože jsem pěkně nastydlá. Sice si na dojíždění do školy busem a vlakem každý den už celkem zvykám, ale jaksi si moje tělo nezvyklo na to, že začíná být víc a víc zima, a tak nějak jsem pěkně prochladla na tom nádraží při tom urputném čekání. Mám za sebou 3 týdny školy. Vlaky jezdí celkem, jak chtějí, úterky mám školu do půl 7 večer, to znamená, že jedu domů vlakem v 7, a toto úterý to byl celkem osvěžující zážitek, jelikož jsem přišla na nádraží před sedmou, v sedm to sice odjíždělo, ale jela jsem vlakem, co měl odjíždět už v 5, takže 120 minut spoždění, úplná krása, chudáci ti lidi, co tam čekali celé ty 2 hodiny. Bláznovství...
Popravdě ani nemám žádné pořádné, smysluplné téma, jaké bych tu chtěla zmínit. Škola mi opět začíná brát skoro celé volno, už ani nevím, kam dřív skočit, a do vánoc se určitě nudit nebudu, a bohužel během vánoc budu mít učení nad hlavu, to už vím jaksi takto dopředu a vůbec se na to netěším. Za to už si ale v hlavě pomalu začínat sesumírovávat dárky, některé už mám promyšlené a těším se, až je zrealizuji a nakoupím:))
P.S. A JAK SE MÁTE VY VŠICHNI ? :)) Poslední dobou pořád přemýšlím o nějakém fakt dobrém filmu, ale nemám vůbec nápady, prosím o vaše rady a tipy. Moc díky.
Mějte se krásně, užijte si víkend, a kdo jste nemocní jako já, tak přeji brzké uzdravení a hodně síly, jelikož ji budeme na tu krutou zimu, co nás jistě čeká, potřebovat:)))SHOPAHOLIK = NĚMECKO.

14. října 2012 v 20:18 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --


Tento víkend byl pro mě ve znamení nákupů, a ne hned ledajakých. Po domluvě s mamkou a její kamarádkou sjme se rozhodly a vydaly se nakupovat zímní věci rovnou za hranice ČR, do Německa. Myslím si, že to za to opravdu stálo. Ceny tam jsou vskutku dobré, potěšilo mě to, a i když zrovna si člověk není jistý, zda je to dobrá cena, nebo ne, tak pokud něco zrovna chci, tak si to prostě na ty český peníze z eur nepřepočítám :D a řeknu si, prostě si to koupim a basta, jednu dražší věc unesu. I tak si myslím, že hodně věcí je tam o dost lepší, veliké obchoďáky, jeden vedle druhého, člověk nemá šanci to za den vševhno projít. Každý obchod byl veliký, nebo dokonce některé i dvoupatrové. Skvostné dvoupatrové HM, Tally Weijl, úžasná ZARA, a další obchody, každopádně je to tam ráj a sen pro každou shopaholičku :)
Také mě překvapil sortiment, výběr neskutečný, přijde mi, že výběr se snad ani s našimi obchody nedá srovnat, jen ve 4patrovém CA jsme strávily víc jak 3 hodiny, než jsme to prošly, vyzkoušely vše, co jsme chtěly a zaplatily a pak jsme se tam na konci ještě vracely pro něco, co jsme nebyly rozhodnuté, že skutečně vememe :D ne nejsme magoři, fakt to tam je veliké, užasné a prostě výběr neskutečný, říkám si, že strašně moc oblečení bych v našich obchodech vůbec nenešla, ale tak endivím se, v Praze je CA dvoupatrové, a tady je 4patrové, to je trochu rozdíl.
Takže dámy, ale i páni, kdo má neskonalou chuť ukojit svoji nákupáckou touhu, tak rozhodně vyražte do Německa do Drážďan, které se nacházejí hned za hranicemi, kde podle mě nemůžete být nespokojení.
Já si přivezla úžasnou modro-tyrkysovou vestu, krásný hnědý rolák, tyrkysové džíny, červené pouzdro na netbook, krásný červený pletený kulíšek :) akorát boty jsem tam nějak nemohla sehnat, jsem na to moc náročná, všude je teď módní mít v obchodech jen boty na podpatcích nebo na klíncích, což mě nevyhovuje. Takže jsem si boty pořídila nakonec až cestou domů v pražském vlakovém nádraží v CCC, ale spokojenost nakonec s nimi.:)
Doufám, že jsem vás nějak inspirovala a dala tip na super nákupáky, a třebas někdo z vás vyrazí, je to třebas pro někoho trochu z ruky do Německa, ale dá se to zvládnout, když se to dobře naplánuje. :))


TO "NEJ" Z FRANCIE.

4. října 2012 v 18:37 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

Neustále a pořád jsem plná dojmů a vzpomínek na Francii. (viz. předminulý článek). Nemůžu říct, že mi to úplně chybí, ale jak mi začala toto pondělí škola, je to všechno úplně jiné, než před odjezdem, a samozřejmě pár věcí tam bylo super, a aspoň na to dobré myslím a ráda bych to vrátila.
Tento článek bych chtěla věnovat takovému malému infu o Francii. Během těch 8 dní jsem si sepisovala to nejzajímavější, co mě tam překvapilo a skoro jsem málem zapomněla na to, že jsem si vlastně něco podobného psala. Hlavně jsem s i to psala proto, že už jsem si tak trochu v hlavě sumírovala článek na blog, a nějaký takový článek bych tu teď chtěla splodit.Sepíšu sem tedy pár těch nej bodů, které bych chtěla z Francie zvýraznit(nebo některé konkrétně z oblasti Champagne, kde jsme byli, pracovali).

  • řidič smí ve Francii nadýchat do 0,2 promile. (asi 2 sklenice vína) - nejdříve mě to překvapilo, na druhou stranu, pár dní jsem se motala kolem vinic, a pro Francouze je víno, šampus velmi důležitý, takže se vlastně nedivím:)
  • Ve Francii auta nemusí přes den svítit. - to mě překvapilo, protože u nás už je to hodně let naopak, a proto jsem z toho byla trochu vyjukaná, že pořád proti nám jezdila nerozsvícená auta, samozřejmě jen přes den :D:) samozřejmě to byl pro mě spíše takový nezvyk.
  • Všude, kde jsme ve Francii jeli, tak byla nádherná, upravená města, vesnice, silnice, okolí, všude to bylo čisté, vyzdobené, okouzlily mě kruhové objezdy, hlavně ve městech v oblasti Champagne, která byla typická vínem a vinařstvím, takže na kruhácích byly třeba zvětšeniny špuntů od vína a podobné :) nádherné květinov= výzdoby. - tohle se prostě u nás neuvidí.
  • Champagne je neskutečně obrovské, několik desítek kilometrů vinic. Všude, kam až člověk dohlédne, jen vinice, i na těch nejstrmějších kopcích, řádky vinic tak dlouhé, že až není vidět na jejich konec. - bohužel i tak dlouhý řádek jsme dostali k otrhání, že jsem si kolikrát říkala, že je snad nekonečný, na konec jsem viděla snad až v půlce samotného řádku.
  • Francouzi ve velké většině neumí anglicky nebo s vámi nechtějí anglicky mluvit, nejraději mluví francouzsky, a pokud tu řeč neovládáte, tak se s vámi kolikrát ani bavit nechtějí. - toto mě samozřejmě nepřekvapilo, vím o tom, ale docela mě zamrzelo, když jsme byli na benzině a potřebovali jsme natankovat a nějak nám to nešlo, ptali jsme se tam pár francouzů o radu a nemluvili anglicky, nebo nechtěli pomoct v angličtině, netuším, ale zamrzí to.
  • Kdo máte rád sůl a chleba, tak bohužel to ve Francii nečekejte. Chleba nemají, za to milují a to dost bagety, sladké pečivo a sůl, to je ztracený případ. - alespoň tam, kde jsme byli my, tam nám řekli, že sůl není, leda v brambůrkách :D :)
  • To mi připomělo, že Francouzi asi hodně milují chipsy, protože jsme je v obědovém balíčku dostávali každý den. - člověk má hlad, když od rána od 7 maká, pak má ve 12 jednu pauzu na oběd, a tam chipsy, takže je sním, ale asi tak 5. den už mi lezly krkem i ušima :D :D
To jsou tak nějak sepsané moje nej poznatky k Francii, či k oblasti Champagne. Pokud si na něco ještě vzpomenu, a to asi jo, protože hodně věcí mi naskočí určitě ještě za nějaký čas, tak to sem dopíšu. Někdo z vás má také jistě své zkušenosti s Francií, dopravou, jídlem a vším možným dalším, třeba máte i nějaké podobné zkušenosti, tak sem s tím, a pokud jiné, tak o to víc si je ráda přečtu. :)


VŠ příběh pokračuje.

2. října 2012 v 12:31 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
http://i.idnes.cz/07/101/maxi/BAR1e27db_O_071_0359.jpg

Už i já jsem se stala školou povinnou, přesně včerejším dnem jsem započala 2. ročník na VŠ na FF v Pardubicích. Je to na jednu stranu takový skvělý pocit, že už nejsem prvák, pískle, ale druhák, který zná okolí, budovy, učebny, vím, kde, co je, na druhou stranu se trochu děsím toho, co mi nový rok, nové dva semestry přinesou. Věřím, že to zvládnu, mám skvělé spolužáky, kamarády, přítele, který mě podrží, rodinu, která mi neskutečně pomáhá a podporuje mě, ale stejně je tu malý hlodání ve mě, i když každý ví, že to dám, drží mě a snaží se mi pomáhat, když to potřebuju, stejně ve mě hlodá to, že zvládnout to musím já a u zkoušek budu stejně jen já a sama za sebe a nikdo mi tam nepomůže a nechci pohořet. Chci vše zvládnout v pohodě, na poprvé a hlavně žádné velké stresy, ale znám se, bude to jistě naopak, stejně se nesmím nechat stáhnout tím nesmrtelným stresem a nervozitou. Zvládneme to všichni :) tak úspěchu zdar :) ať se nám všem daří a zase ať to s tím učením nepřeháníme tolik moc :) nechme si také nějaké to volno na ty nové seriály, co teď díkybohu začínají opět vycházet, jupí !!!!
Mějte se