Září 2012

CHAMPAGNE...

27. září 2012 v 9:18 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --


... Pár dní jsem tu nebyla. Nebyla jsem vlastně ani v ČR, chtěla jsem původně napsat článek o tom, kam se chystám, ale nakonec jsem si řekla, že napíšu souhrnný až po příjezdu, se všemi zážitky, fotkami a dojmy:)
Před více jak týdnem jsem odjela s přítelem a pár dalšími lidmi do Francie, do oblasti Champagne, kde jsme se zúčastnili brigády sběru hroznového vína.
Bylo to jedním slovem šílené. Nikdo z nás si ze začátku neuvědomoval, že to nebude takové lehárko, ale opravdu tvrdá dřina, každopádně nejtěžší brigáda, co jsem zažila nejen co se týče fyzičky, ale i psychičky. Makat 10, někdy i 11 hodin denně, opravdu to vysilovalo záda, ruce, nohy, ale také člověk kolikrát chtěl se vším praštit, utéct, vykašlat se na všecko, myslím si, že jsme to vydrželi a zvládli naprosto skvěle.
Podmínky to byly skoro nelidské, bydlení ve stanech, vraceli jsme se večer do kempu unavení, špinaví, mokří a uléhali do vlhkého prostředí, mazec, mazec, ale říkám, kdo tohle nezažil, nezná pořádnou dřinu :D byly to vybojované peníze a ještě teď ani pořádně nemůužu ohnout záda a ruce mám pořád špinavé a ta špína nejde smýt :D
Když si to tak shrnu, opravdu jsem na začátku myslela, že to bude trochu jiné, překvapilo mě to, jak jsme se tam sedřeli, ale měli jsme s tím počítat, nejeli jsme tam odpočívat, žádné prázdniny to skutečně nebyly. Na druhou stranu rozhodně nelituji, že jsem jela, protože mám plno zkušeností, zážitků a dojmů do života, viděla jsem nádherná místa, kraje, vinice, města, úžasné, to už nikdy vidět nemusím. :) Přidávám pár fotek, abyste aspoň trochu mohli vidět tu krásu vinic a samotného Champagne. :)
p.s. vinice všude, ale opravdu všude, široko, daleko, kam jen lidské oko dohlédlo, nejkrásnější krajina, co jsem kdy zatím měla možnost vidět na vlastní oči!!!


EBAY.COM

11. září 2012 v 20:37 | PISTÁCIE |  -- OSTATNÍ --

Připadám si jako taková ještě nezkušená hodně, co se týče nakupování přes internet, hlavně ze zahraničí se musím přiznat, že teď před pár dny jsem nakupovala poprvé. Nemám s tím fakt žádnou zkušenost, naprosto minimální. Všechno to vlastně objednávala kamarádka, já si jen vybrala a zaplatila. V těchto věcech jsem taková hodně skeptická, nevěřící a bojím se, že to nějak nevyjde a dojde mi něco, co vůbec neodpovídá popisu.
V ČR to člověk může reklamovat, nebo, když je to nedaleko, tak si tam i dojet, ale pokud jde o zahraničí, to bude asi složitější cesta.Nakonec musím říct, že jsem nadmíru spokojená. Rozhodla jsem se pro ebay.com, určitě s tím mnozí z vás máte velké zkušenosti. Objednala jsem si ochranný obal na mobil a samolepku na zeď. Obojí překvapivě za slušnou cenu, navíc to přišlo o dost dřív, než jsen předpokládala.


Obal na mobil (viz. horní foto) má skvělé, barevné provedení, padne na můj HTC jak ulitý, je to příjemný materiál a snad ten můj mobil aspoň trochu ochrání proti pádu.:) Bohužel jsem nemehlo a už se mi párkrát povedlo ho upustit.
Samolepka, kterou jsem si nalepila nad rám postele, (viz. dolní foto) je ze super materálu také, skvěle lepí, jednou jsem to dokonce musela i přelepovat, abych to posunula, a i tak nadále stejně drží, neodlepují se rohy, je to kvalita, za suprovou cenu.Jsem s nákupem spokojená a těším se brzký další nákup na ebay :)
Co vy ? :) co jste už kupovali ze zahraničí, snad z eaby a jak jste byli spokojení a co to vůbec bylo ? :)


EUROPA JAGELLONICA - GASK.

8. září 2012 v 16:12 | PISTÁCIE |  -- RADY a TIPY --


Dnes jsem se trochu vydala po stopách historie a snažila jsem se trošku kulturně zapojit do dění:)
Navštívila jsem GASK - EUROPA JAGELLONICA. O co se jedná ?
Je to Galerie středočeského kraje, která se nachází v Kutné Hoře a už nějaký ten měsíc zde můžete navštívit výstavu obrazů, soch, nádobí, různých náboženských knih, mincí a všeho dalšího, co se týká rodů Jagellonců, jejich života, rodu, politiky, země, všeho, co je s nimi spojeno.
Pro mě o to navíc to bylo lepší, že v Kutné Hoře žiji a neměla jsem to tak daleko, ale i tak myslím, že když se člověk kousek projede, aby viděl tuto výstavu, tak to v žádném případě neudělá chybu.:) výstava probíhá ještě snad do konce září, takže máte pořád skoro necelý měsíc na to, zavítat sem :)
Mě osobně to dalo celkem dost, jelikož studuji historicko-literární studia a tudíž historii hodně potřebuji. Navíc jsem měla některé předměty teď v prváku, kde jsme se právě část výuky zabývali i Jagellonci, tudíž musím být na sebe pyšná, že některé věci z té výstavy mi hodně připomínali různé věci z přednášek a oněch absolvovaných předmětů.
Je to zajímavé a výhodné nejen pro studium, ale také pro ty, co prostě mají rádi historii, chtějí se dozvědět něco nového, či jen prostě vidět, jaký to byl národ, jak žili, a podobně.:) Třeba jste to už někdo z vás navštívil, třeba ne. Ale tady vám dávám malý tip na nějaké to kulturní vyžití, pokud máte někdo čas a chuť, tak to stojí za to:)

p.s. chtěla jsem dnes pro vás udělat i nějaké fotky, ale jelikož byl v celém GASKU přísný zákaz focení a opravdu se to hlídalo pečlivě, řekla bych až moc :D, tak bohužel fotky nemám, a po tom, co jsem nemohla fotit vevnitř, mě přešla chuť vytahovat foťák i na extreriér. Tudíž sem přihodím aspoň něco málo, co jsem našla na netu.:) tak se nezlobte.


: odkazy fotek :

  • http://img.ihned.cz/attachment.php/970/31358970/aios458DE7GHIJKLOl6PQdexz01Sw2mn/GASK_interier_5.jpg
  • http://www.sensen.cz/SenSen/media/Aktuality/Vystava-Europa-Jagellonica-1386-1572.png?width=820&height=581&ext=.png?width=237
  • http://www.turistika.cz/foto/38986/75005/mid_0120120721dsc08665.jpg

MATURITNÍ SPECIÁL.

4. září 2012 v 11:55 | PISTÁCIE |  -- RADY a TIPY --

Jedna z mých velmi oblíbených blogerek, se kterou se už znám pár let, PAPÁJA, mě požádala, abych jí poradila, napsala něco ohledně maturity, tak jsem se rozhodla, že bych z toho sepsala takovej, ne moc dlouhej, rozkecávácí, článek, pro ty z vás, kteří se letos, v novém školním roce chystáte maturovat.
Spíš by to měl být uklidňující článek, chci to napsat pozitivně, pár bodů, rad a tipů, které vám třeba i pomohou.:) Doufám, a pokud ne, tak jsem se o to alespoň snažila.
Za prvé bych chtěla říct, že já jsem byla první ročník, zkušební, který si prošel státní maturitu, takže o to to bude snažší, že budu psát o té, co čeká i vás, a né o té starší, kterou měli ročníky přede mnou.:)