Srpen 2012

SUMMER (EX)PARADISE.

31. srpna 2012 v 20:15 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

ZDRAVÍM všechny čtenářky a čtenáře.!
Zrovna jsem si pustila tuto chytlavou písničku, která navíc ze sebe sálá tu energii, pohodu a krásu prázdnin, které jistojistě končí nám všem, jelikož už je 31. srpna, toto ale uteklo, tak bychom se měli chystat, mít rozvrh, klepat se, co nás zase čeká za hrůzy, předměty, testy, zkoušky, bláznovství, a hlavně to šílené ranní vstávání, které tak ze srdce nenávidím. Ale omyl.
Já ne, nic z toho nedělám, nemůužu říct, že jsem úplně v klidu. nejsem. Musím myslet na to, jaký ten druhý ročník na VŠ asi bude, zda to zvládnu, obstojím a nezklamu rodiče, nebo snad sama sebe, musím se nakopávat, podporovat svoje myšlenky a doufat jen v to nejlepší, ale hlavně krom zlých předtuch a myšlenek se u mě nic neděje. Nenastupuji totiž s vámi všemi toto ponděli, ale ještě mám září volné. Jakto?
Takto. Naše škola začíná trošku déle, ale ne, neříkejte si teď, jak mi závidíte, protože zas končím o něco déle než vy, a navíc mě čeká v lednu zkouškové období, takže nic moc k radování na tom není, jelikož mě toho ččeká nehezkého spoustu, tak jako vás. Ale na jednu stranu se musím přiznat, že se celkem těším. Přijde něco nového, a konečně vypadnu od takového malého stereotypu, co tu teď mám. Docela si to v hlavě předatavuju, a až na těch pár depresivních myšlenek o zkouškách a podobně, se celkem těším a říkám si, nebude to tak zlé.:)
To samé přeji i vám, kteří nastupujete příští týden. Hodně zdaru, štěstí, pohody a klidu, vykročte správnou nohou /ať už je to pro vás jakákoliv/ a mějte hlavně úsměv na tváři.:)
Užijte si zbytek víkendu, ať je co nejhezší a nejpovedenější a ať z něj v pondělí odcházíte do školy s úsměvem a klidu na duši.:) Mám vás ráda.


AMERICAN PANCAKES.

29. srpna 2012 v 20:26 | PISTÁCIE |  -- RADY a TIPY --

MOJE FOTO A MOJE PALAČINKY.

AUTORČINO FOTO A PALAČINKY.
http://www.toprecepty.cz/recept/21092-americke-palacinky/

AMERICKÉ PALAČINKY / AMERICAN PANCAKES.


INGREDIENCE

1 šálek - hladká mouka
1,5 ČL - prášek do pečiva
2 PL - cukr (hnědý, či krystalový, já použila krystalový)
špetka soli
300 ml - mléko
1 PL - olej (slunečnicový, či olivový, nezáleží)
1 vejce

POSTUP

Nejprve smíchat mouku, prášek, cukr a sůl, poté v druhé míse smíchat mléko, olej a vejce. V dalším kroku přesypat tekutou mísu do té suché, promíchat a nakonec rozmixovat ponorným mixérem.
Dále si rozehřát pánev, potřít olejem, a vlévat postupně část těsta, lepší je dělat menší kolečka, protože se to pak lépe otáčí. Po každé hotové palačince znova natřít pánev olejem, a můžete přidat na pánev naráz i více palačinek najednou, ale pro mě bylo složité ohlídat i tu jednu, jak to bylo rychlé a snadno se mi to připalovalo.
Nakonec doděláte vše těsto a výsledek vidíte na fotce.Moje vypadají všelijak, ale chutnaly výborně, navíc to těsto bylo skvělé, palačinky nebyly tak tenké, ale naopak, přišly mi takové tlustší, než normální a chutnaly výborně, podle mě i mého přítele:) Recept mám z odkazu pod fotkou, mohu doporučit.
DOBROU CHUŤ.!!!

STŘÍPKY.

28. srpna 2012 v 17:35 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

Láska mého života.


KVĚT POUŠTĚ.

25. srpna 2012 v 20:04 | PISTÁCIE |  -- FILMOVÉ RECENZE --
http://dokina.tiscali.cz/clanek/kvet-pouste-10323

Když už jsem sem dala minulý článek a film, tak nejde se nezmínit ani o tomto. Viděla jsem ho už sice kdysi, ale už jsem si nevzpomínala na všechny detaily a na konec, tak jsem si ho včera pustila a zopakovala.
Jedná se o film KVĚT POUŠTĚ. Nečekejte žádnou komedii ani romantiku. Jedná se o snímek z hodně podobného prostředí jako ten z minulého článku. Ale zde je hlavním tématem žebnská obřízka v Africe. Velmi silný, emotivní příběh, který chytne za srdce, často se mi při filmu chtělo i brečet, nejhorší na tom je to, že si člověk uvědomí, že to není jen nějaký příběh, ale fakt. V Africe se toto a mnohé další hrůzné věci dějí každý den, jsou tam na denním pořádku. My o tom bohužel nemáme ani ponětí, čím vším možným si tito lidé musí projít, jaké hrůzy a bolesti je v životě potkají.
Proto bychom měli být šťastní tam, kde jsme a nenadávat. Být šťastní, že toto nemusíme zažít.Je mi těch žen líto, uřž hjen proto, že se s tím nedá nic dělat, protože ti lidé to berou jako tradici, jejich zvyk, je to pro ně součást života, kterou musí přijmout ať chtějí, či ne. A dělá se to malým dívkám, to je odporné, nemám k tomu slov. Chápu, že mají nějakou víru v něco, věří tomu tak moc, že nechají své dceři udělat takovou bolest, ale je to zvěrstvo. Já bych své dceři nikdy takovou bolest nenechala udělat. Tam to hold chodí jinak, jiná kultura, země, nedá se s tím nic dělat.Už jen to jak je to natočené, pravdivě, hodně detailně, že si člověk uvědomí, jaké jsou rozdíly tady a tam, už jen proto dávám 5 hvězd. Skvěle natočené, bohužel až moc skvěle.



BÍLÁ MASAJKA.

24. srpna 2012 v 0:15 | PISTÁCIE |  -- FILMOVÉ RECENZE --
http://www.bontonfilm.cz/bila-masajka.html

Přemýšlela jsem, jakou recenzi bych sem vám sem mohla dát. Poslední dobou jsem těch filmů viděla více, ale nakonec jsem se rozhodla pro tento. BÍLÁ MASAJKA. Jedná se o velmi zajímavý film z prostředí africké bushe, a především natočený podle skutečné události.
Myslím si, alespoň podle mě, je děj výborný i když ne vždy ideální, veselý, ale o tom to nemý vždy být.
Mladá žena se vydá s přítelem na dovolenou do Afriky, kde se ale bláznivě zamiluje do černocha, jeho zjevu, oděvu, všechno ji na něm učaruje. Opustí přítele a vydává se do africké bushe žít s mladým, krásným Lemalianem, členem kmene samburijců. Ale zde zjišťuje, že není takové, jaké si představovala. Žití v chatrči, zvyky kmene a jeho rodiny, které ona nechápe. Po pár letech soužití s ním a jejich dcerou ... :)
Nechci prozrazovat. Pusťte si to, věřím, že vás to bude bavit od začátku až do konce. Pokud se mýlím, omlouvám se, ale mě ten film uchvátil.
Čekám odezvy, snad kladné. Mě samotnou by docela takové dobrodružství lákalo, i když ten strach z cizí země, kultury, zvyků a tradic, asi bych se toho bála, a nejen toho, i těch nemocí, a vzdálenosti vesnice od nemocnice, je to veliké dobrodrusžtví, asi popravdě bych na to neměla, ale nikdy nevíme, jak naše cesty a kde skončí. .. :D :) no to už fantazíruji, vím.:)
Ale černoši se mi vždy líbily a líbí, mám pro ně dost slabost. :) Taky s jedním polovičním chodím :D
Moje hodnocení je jasné, 5 z pěti hvězd.




ZBĚŽNĚ, ODFLÁKNUTĚ. ALE JE TO TU.

21. srpna 2012 v 20:36 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
7

Poslední dobou je toho moc. Nechci si stěžovat, naopak jsem ráda, že se za žádnou cenu nenudím. Naopak, od SÁZAVA festu uběhl skoro měsíc, a já mezitím stihla dalších plno věcí.
S rodiči jsem strávila pěkný týden v termálních lázních na Slovensku, které jsem se snažila naplno si užít. Viz. foto-nové plavky, které jsem tam sehnala:) a foto s panem kuchařem :D:)
Dále se snažím cvičit a zdravě jíst. Začala jsem chodit do místní městské posilovny, cvičím doma a snažím se jíst co nejvíce zdravě to jen jde a jsem schopná a přitom se nerozčilovat :D silná vůle je základ a ta moje je všelijak pochroumaná, ale nevzdávám se. Co dále chystám ?
Jelikož mám před sebou ještě celý měsíc prázdnin, snad tím nikoho nenaštvu, je to tak :D, věřím, že za ten měsíc toho stihnu ještě dost a moc se na to těším, hold naše VŠ začíná 1. října, s tím nic nenadělám a vůbec mi to nevadí, naopak, jsem s tím dosti spokojená, jak to máte vy ? a co vůbec, chystáte, připravujete se už nějak do školy, či užíváte posledních pár dní volna ? :)
Jen užívejte, mějte se krásně, omlouvám se, ale fakt nemám čas, ani chuť psát nějaký lepší, smysluplnější článek, tak teď zatím aspoň takhle, ať víte, že se mám dobře a jsem v pohodě:)
Mějte se a užívejte ještě, co to jen jde. Zdravím... a brzy vymyslím něco zajímavějšího.. Pa


OTÁZKA ???

14. srpna 2012 v 16:22 | PISTÁCIE |  -- OSTATNÍ --


Nepracujete někdo náhodou s hmotou FIMO či s BUŽÍRKOU ? :)
Mám to doma obojí, nevím, co s tím, ani jedno už nepoužívám, je to škoda, že mi to tu leží nevyužité, určitě by to někdo místo mě pořádně využil. :)
Kdyžtak se ozvěte. Budu moooc ráda. !!!!!
pro bližší info napište sem do komentářů, mail : HajkovaVeronika@email.cz nebo na ICQ: 341 653 414.


SÁZAVA FEST 2012 - část 2.

9. srpna 2012 v 17:00 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
Ahojte lidi. Tady navazuji na předchozí článek. Je to tolik informací, fotek videí, do jednoho čláku by se mi to sice vešlo, ale bylo by to asi rozsáhlejší, a je mi jasné, že by to nikoho nebavilo číst, prohlížet až do konce.:)
Nyní navážu nejen na kapely, program a podobně, ale ze začátku bych chtěla napsat něco o stravování na samotném festivalu. Pro nás s kamarádkou je to hodně řešené téma každý rok, ani letos to nebyla vyjímka. Samotný festival pobsahuje mnoho a mnoho stánků s občerstvením, pitím, všude na každém rohu spousta pochutin, na které si člověk vzpomene. Láká to víc než dost a když má člověk dlouhou chvíli, není nic jednoduššího, než si to zkrátit jídlem.
Jenže, snad ani jedno jídlo mi tam nepříjde zdravé, většina jídel smažená, takže každým rokem jsme tam přibrali několik kilo :D letos to ale bylo jiné, smaženého jídla jsme měly všehovšudy tak 2 max. pokud si to dobře pamatuju. Hodně jsme se snažily hlídat, jíst zdravě a já myslím, že se nám to celkem povedlo. Ne vždy to šlo, člověk chce ochutnat aspoň něco z toho, co nabízejí. Viz nějaké fotky ... např. naprosto dokonale ledové karamelové frappé, asi jedno z nejlepších, co jsem pila.
Na další fotce jsme se s kamarádkou rozhodly objednat halušky a langoše. Moje halušky, viz foto, ale kamarádka čekala dobrých 20 min. na langoš :D tak jí zpříjemnily čekání a daly jí zatím zadarmo chroupat nachos, což mi přišlo úsměvné:D
Jak jsem už psala v minulém článku, horko bylo opravdu veliké, skoro nikde stín, kam se schovat, snažily jsme se co nejvíce chladit, jak to jen šlo. Limonáda, ledová tříšť.....a hlavně jsme narazily na bezvadný stánek s nanuky s příchutí alkoholu. např. jahodový nanuk s vodkou, nebo viz foto - mochitto nanuk, který mě upřímně chuťově zklamal, ale barevně byl boží:D .... Nyní už ale přejdu opět k samotnému programu....


SÁZAVA FEST 2012 - část 1.

6. srpna 2012 v 17:00 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

Letošní, pro mě již velmi očekávaný 5. ročník tohoto festivalu byl náročný, jako každý z předchozích. Počasí nám dalo opravdu zabrat. Docela by se dalo říct, jakoby si s námi zahrávalo. Povětšinou bylo 30, občas bylo pod mrakem, ale to jen velmi zřídka. Kupříkladu spálená ramena se mi nevyhla, a nejen to. Tento rok ale přinesl také mnoho nového, zajímavého, i třeba nečekaného. Nebylo vždy vše příjemné, plánované, ale i tak jsme se s tím popraly bych řekla dobře. Celý festival bych zhodnotila jako velmi zdařený a mohla bych mu dát nálepku jako jeden z nejlepších ročníků, který jsem absolvovala.
Nepříjeli 2 plánované kapely, Kaiser Chiefs a Skindred, ale i tak byla škála účinkujících více než pestrá.
Zažila a viděla jsem mnoho. Byla jsem natěšená a zvědavá především na české interprety, kterých se mi dostalo více než dost. Zahraniční hosté už byli jen takovou malou třešničkou, kterou jsem si vychutnala dosyta.
Spaní ve stanu v připraveném stanovém městečku není a nebylo pro mě žádnou novinkou. Zvládnu spát skoro kdekoliv, pokud to není opravdový extrém. První noc s pořádnou bouřkou byla sice náročná a strašidelná, ale poté už to šlo hladce, bez větších problémů.:) Chce to hlavně dobrý, bytelný stan, pevné nervy, zkousnout a zmáknout případné hrboly pod karimatkou a lezoucí hmyz a zmákne to každý.:)
Celý areál se nachází v Benešově u Prahy. Akce zde proběhla už 2. rokem. Z Kácova to muselo být přesunuto kvůli předloňké vylité řece Sázavě do areálu. V samotném areálu najdete 5 stagí. Hlavní stage Sázava festu, Óčko stage, Jam stage, ProMoPro Dance Hall a Balbínka. Každá z nich nabízí nejrůznější žánry muziky, nejrůznější inteprety. Podle mě si každý příjde na svůj styl hudby bez problému:)


MALÁ SÁZAVSKOFESTIVALOVSKÁ OCHUTNÁVKA.

5. srpna 2012 v 12:08 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

ZDRAVÍM.
Bohužel teď nemám tolik času, kolik bych chtěla a potřebovala. Potřebuju udělat doma dost věcí, přivítat se a být s přítelem nějaký čas, jelikož odjíždím pozítří opět na dovolenou do termálů.
Jinak ano, jsem zpět. Jedním slovem SÁZAVA fest = bomba. Snažila jsem si to užít naplno, i když počasí nám dalo zabrat. Ale o tom chci podrobněji napsat 2 články snad dnes večer ještě, nebo zítra nejpozději. Jeden aktualizuji zítra a druhý přednastavím:) máte se na co těšít, udělala jsem opravdu dost fotek a videí.
Jednu malou ochutnávku máte zde a pro lepší obraz a kvalitku si radši přepněte na HD kvalitu a uvidíte to lépe:) Snad se líbí a těšte se na další články, zážitky, fotky a další zajímavosti. Držte mi palce, ať to všecko zavčas stihnu.