Červen 2012

ŠŤASTLIVKYNĚ.

29. června 2012 v 11:42 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

KONEČNĚ. KONEČNĚ. KONEČNĚ. !!!!!
Myslela jsem si, že se ani nedočkám, ale s chutí a radostí si mohu oddechnout. Spadl mi obří balvan z hrudi. Středečním polednem mi začínají 3měsíční prázdniny :) Mám takovou radost. Zvládla jsem poslední, pro mě nejtěžší zkoušku, prvák hotový a já si mohu s chutí sednout na zadnici a dělat NIC :D :)
Hrozně jsem se těšila, až se tohle stane skutečností a je to tu. Popravdě se musím přiznat, že jsem si ještě pořádně nenstihla ani odpočinout ani se prospat. Dnes jsem sice mohla strávit celý dopoledne spaním a lenošením v posteli, ale vybrala jsem si lepší aktivity, sport. Letošní prázdniny chci pořádně zamakat, zlepšit kondičku a cítit se lépe a proto za chvíli vyražím s kamarádkou běhat, venčení se psem mi taky zajístí lepší pocit a nějaký ten pohyb a navíc jsem včera po delší odmlce vyrazila na zumbu, která mě přesvědčila, že opravdu jsem se nehýbala déle, než jsem měla. Protože mě ráno čekalo nemilé probuzení v podobě bolesti celého těla, ale to zvládnu, jen co se do toho zase pořádn dostanu a obuju, bude to všechno, jak má b ýt. Navíc občas chci zajít do naší městské vyhlášené posilovny a ještě bonus, posilovna menší, ale pro mě dostačující, u nás doma :)
Takže plán na prázdniny mám jasný, přítel, kamarádi, sport, válení, filmy, seriály, knížky, co nebyl čas přečíst, voda, koupání, opalování a možná, i moře s přítelem, když vše klapne, jak má:)
Těším se moc. Rozhodně nehodlám trávit dny zde u pc. Občas se tu stavím, mrknu, co je uvás nového, popíšu své aktivitky, a nálady :) a pomažu zas někam, kde mi bude moc a moc dobře.
Přeji všem jen ty nejkrásnější, nejvyvedenější a nejpohodvější prázdniny, jaké můžete zažít :) Ať se vám splní vše, co chcete splnit a podniknout. Zdraví vás nejvíce optimistická, skvěle naladěná
a navíc už 20letá :D

p.s. na fotce jsem já a vedle mě můj nejvěrnější přítel :-*


DVACET ?!!!

20. června 2012 v 13:23 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
Rok se s rokem sešel, uběhlo pár let, z malé holčičky se stala mladá dáma s občankou, která vystudovala základní, poté i gymnázium a dostala se celá nadšená a nevěřícná na VŠ. A nyní tu sedí a píše vám článek, ale už to není taková malá, a vůbec ne naivní dívka, v životě si prožila celkem dost, zažila i mnoho bolesti, nečekaných, složitých rozhodnutí, ale i mnoho radosti, nádherných chvil, které se už nevrátí a navíc je teď ohodlaná dále do života, snad ještě více než kdy jindy.

20, toto číslo na ní dnes zaklepalo a řeklo, že se přichází zabydlet. Dnes je ten den, kdy slavím své 20. narozeniny. Pořádně ani nevím, co si o tom myslet. Můj život utekl tak rychle, celých 20 let proplulo jako voda z hrnce. Pořádně jsem se ani nerozkoukala a je to tu. Pamatuji si moc dobře, jak jsem před 2 lety slavila své 18. narozeniny a připadala jsem si velká a důležitá, ale to není nic oproti dnešku. Cítím, že už jsem opustila tu pubertu, svět teen a svět bláznivin a třesků. Připadám si, že s tímto rokem na mě padá zodpovědnost, kterou ode mě každý bude tak nějak ve skrytu očekávat, že přestanu být už navždy tou malou, rozvernou uberťačkou, ale plnýma nogama se odrazím a skočím do světa dosplěých, světa odpovědnosti, starostlivosti a naplno budu žít svůj dospělý život.
Přesně si to tak představuju, ale kdo ví, jakých budou nastávající dny. Určitě se ozvu za pár dní, zda se cítím jiná, více dospělácká :D možná to jen trochu zveličuju a vše zůstane tak, jak má. Ale to už asi není možné. Ale pořád jsem ještě ta tatínkova holčička, malá ustrašená holka, která se bojí velkého světa a co mě kde potká. Jenom jsem už trochu dospělejší a mnoho věcí pohlížim z větší vzdálenosti a snad i s daleko větším rozumem a odstupem :)
Co si přeji do budoucích let ?
Snad jen to nezaplatitelné zdraví, mnoho lásky a úspěchů, abych život neprožívala, ale žila naplno s těmi nejlepšími, s rodinou, přáteli, úžasným přítelem. Ať je život plný radosti, optimismu a neskutečného štěstí a hlavně, ať nejen já, ale všichni okolo jsou zdraví a šťastní.
Mám vás ráda lidi,
vaše cetka


MŮJ NOVÝ "CHLAPÁK"

12. června 2012 v 20:59 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

Tento článek je spíš chlubivý. Zrovna dnes mi přišel mobil, který jsem si objednávala přesně před týdnem. Myslela jsem si, že příjde daleko dříve, ale jelikož je to jeden z nejnovějších, který byl testovaný a vyšel teprve někdy v květnu 2012, tudíž ani není na něho žádná recenze, ani skoro žádné hodnocení, vybírala jsem spíše podle svého uvážení a rad od mých blízkých. Dlouho jsem nad tím přemýšlela, protože už kolikrát jsem udělala chybu a mobil vybírala spíše jen podle vzhledu, proto mě později zklamaly funkce a kvalita mobilu.
Neměla jsem s minulým mobilem žádné velké problémy. (viz. foto vpravo), ale prostě asi jsem už náročnější na to, co chci, aby mobil měl. Neříkám, že každou funkci budu plně a pokaždé využívat, ale rozhodně nelze odolat androidu, který nabízí velkou škálu vyžití a úžasných aplikaček:)
Market shop, který zde najdu, a nejsou v něm jen hry, ale mohu si zde stáhnout skoro cokoli, od kuchařek, po čtečky, až někam k praktickým, až kýčovitým aplikačkám, jak vázat kravaty a podobně. Na druhou stranu mě jistě ovlivnil přítel a jeho mobil, který jsem mu bezppochyby brala pokaždé, co jsme byli spolu, abych se na něm pořádně vyblbla. Asi také proto jsem volila stejnou značku, jako má on, HTC.
Tímto článkem nechci nikoho přesvědčovat, že hned se musí sebrat a jít vybírat nový mobil, spíše jen to, že i taková malá věcička dokáže nabízet takové super vyžití, vybavení a aplikace. Moje volba, že si vyberu HTC, byla celkem jasná, šlo už jen o to, jaké to bude. Jelikož ceny nejsou zrovna nejúsměvnější, ale spíše by u nich člověk zaplakal, hledala jsem ve vodách levnějších, ale přesto není to kalná voda, i zde se dá chybit zlatá rybka. Zatím moc nemohu soudit, mobil mám ani ne den, ale i tak, za těch pár hodin, s tím mým malým neřádem HTC desire C (viz foto vlevo) jsem spokojená, protože i tento malý drobeček toho dokáže pojmout, zachytit a zpracovat více než dost. Původně jsem chtěla větší a dražší rybku v moři mobilů, nakonec mám tento, jsem ráda, že jsem do toho šla, nelituju a už si ani nemyslím, že jeho drobnost a maličkost je jeho záporná vlastnost, naopak, já jsem nenáročná na toto, a zatím u něho nenacházím žádné zklamání. :) Snad jsem vás v něčem trochu inspirovala, doufám.
Budu ráda, když se se mnou podělíte o vaše názory a zkušenosti s vašimi mobily a různými značkami, které prošli vašimi rukami. Moje zkušenosti jsou veliké, ale spíše vnegativním slova smyslu, protože podle minulosti mi přijde, že jsem si nikdy moc neuměla vybrat dobrý mobil. Tentokrát si jsem ale jistá, že jsem vybrala moc dobře, a co vy ?:)VERONIKA DECIDES TO DIE.

11. června 2012 v 10:37 | PISTÁCIE |  -- FILMOVÉ RECENZE --
http://www.csfd.cz/film/32869-veronika-se-rozhodla-zemrit/

O tomto filmu jsem věděla už delší dobu, nebo jsem spíš znala ten název. Jenže poté jsem na ten film nějak zapomněla, a až díky blogu P€ŤULKy, která na tento film měla recenzi, jsem si znovu vzpomněla, že něco takové existuje, jsem se rozhodla, že to musím zkouknout. Samozřejmě znám i knižní zpracování, sic jsem nečetla, ale kamarádka mi o tom vyprávěla, a poslední tečkou, která mě přesvědčila pustit si film byla ta, že hlavní hrdinka je moje jmenovkyně, ale to je jen takový nedůležitý bod.:)
Od samotného filmu jsem nečekala nic moc, jen to, co poodhaluje název, že jakási Veronika chce zemřít a že pravděpodobně spáchá sebevraždu. Ale samotný příběh je mnohem hlubší a smysluplnější, než se na první pohled zdá. Úplně mě nadchnul. I konec byl jiný, než by se mohlo čekat od první chvíle, i když jsem to tak trochu od začátku čekala, pořád jsem tomu úplně nevěřila na 100%, dokud se mi to v závěru nepotvrdilo. Nejde mi o to, že bych snad čekala konec, ale o to, že jsem se při filmu bavila, líbil se mi děj, také hlavní hrdinka, protože tuto herečku mám ráda.
Mohu tento film doporučit, a dokonce i klukům, protože jsem to sledovala spolu s přítelem a i on mě pochválil, že jsem vybrala prý po dlouhé době zajímavý film. Proto neváhejte, neodrazujte se názvem nebo čímkoli jiným a poté třeba napište váš názor sem do komentářů, budu ráda, i když bude záporný, na tom nesejde:)

Plný počet nedám, protože znám určitě lepší, zábavnější filmy, s poutavějšími příběhy, ale 4 hvězdičky si podle mě tento film skutečně zaslouží, sami posuďte shlédnutím a poté třeba i souhlasem či nesouhlasem na moje hodnocení.:)
AŽ DO DNA.

9. června 2012 v 20:55 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
http://browse.deviantart.com/?order=9&q=sunset&offset=24#/d32m8pv

POSLEDNÍ DOBOU ?
Připadá mi, že si tak v hlavě říkám, co vše bych chtěla dělat, co by mě zabavilo a přitom není čas, jakmile si na 2 hoďky sednu k nějakému seriálu a shlédnu 2 díly, tak mám pocit, že uběhlo tolik času, který jsem snad i promarnila a mohla jsem strávit nad učením. Nejsem v tom divná ?
Dnes jsem prpo změnu neudělala nic. Prostě jsem měla jen chuť se flákat. Je sobota a já byla s přítelem, pak jsem se válela doma a pak jsem jela fandit na fotbal. A teď ? Jen ležím, opět shlédnutý další díl a nyní civím do pc a říkám si, že to vše zvládnu zítra. Jsem v tomhle sama ? Jediná ? Podpořte mě někdo, utěšte a řekněte, že to máte podobné :)
Ne, že bych vám to přála, ale opravdu bych chtěla vědět, že v tom nejsem sama. A vůbec v celém tom učícím procesu, v tom zkouškovém chaosu, který mi ještě pár týdnů bude dělat společnost.
Vy, co jste už se zkouškami hotovi, jste šťastlivci, prosím, podpořte mě nějakým milým komentářem :D :) neboť si posledních pár dní přeju jen, aby to už bylo za mnou a já si mohla v klidu užívat, ale opravdu se ještě hodlám pár dní/týdnů trápit na dvěma zkouškama. Jsem to ale "klikař", že ? :)
I přes můj více méně optimistický článek vám všem přeji krásně strávný víkend, plný pohodových chvil a nádherného počasí. Mějte se co nejlépe to jde. Zdraví vaše snažně se moc býti optimistická


NOVÉ OBJEVY.

3. června 2012 v 13:29 | PISTÁCIE |  -- FILMOVÉ RECENZE --
Mnozí fanoušci seriálů mi dají za pravdu, že mnoho skvělých a oblíbených seriálů teď na prázdniny končí a rozjedou ze opět až v září, ne-li déle. A tak jsem si řekla, že musím objevit nějaké nové, neznámé, a na takové jsem narazila.
Zatím bych vám ráda dala tip na dva nové, které mi doporučila moje švagrová.
Ano, popravdě se přiznávám, jsou to spíše holčičí seriály, žádného kluka by to opravdu moc nenadchlo.

JANE BY DESIGN.


O dívce, ktera si jde za svým snem, chce se stát módní návrhářkou, přeze všecky překážky a potíže s klukama , školou a starostmi, že nemá rodiče, ale bydlí pouze s bratrem. Bohužel jsem dokoukala prvních deset dílů a teď je chvíli pauza, ale tak za 3 dny by se měly začít vysílat v Americe nové a pak se to snad i dostane sem, tak jsem na to zvědavá. :)


THE LYING GAME.


Dívka zjistí, že má sestru (identické dvojče), zkontaktuje jí a snaží se s ní sblížit a zjisti, co se stalo, a proč spolu nejsou a neznají se, když jsou sestry, jedna z nich žije u bohaté rodiny, ta druhá u chudé, zlé pěstounky. Bohatá sestra se rozhodne, že na čas odjede pátrat po matce, která je odložila a své chudé sestře řekne, ať jí na čas zastoupí u bohaté rodiny, aby nepoznali, že je pryč a pátrá. Vše se vymkne kontrole...
Není to typický seriál, mě se líbí, je hodne akční, pořád se tam něco děje. Líbí se mi.


Doporučuji oba dva, možná se zdají hodnocení u obou 2 hvězdičkami malá, ale je to jen proto, že nepatří k nejlepším seriálům vůbec, spíš jsem to dala proto, že jsou dobré na oddech, na zahnání nudy, ale velké nadšence seriálů asi nenadchnou. Spíše bych to doporučila holkám, jako já, které se učí na zkoušky a mezitím chtěji zabít něčím čas, na to jsou tyto seriály určitě jako dělané. :)