Říjen 2011

DRUHÁ TVÁŘ ALIAS PŘETVÁŘKA

30. října 2011 v 23:58 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

Občas to dělá každý. Nesnažte se mi to vyvrátit.
Hlavním důvodem naší přetvářky, neboli druhé tváře, je to, že chceme na někoho zapůsobit, okouzlit ho, ukázat, jací skutečně nejsme, prostě se mu zalíbit za každou cenu, i kdybychom se třebas měli naprosto přetvařovat a dělat to, co ve skutečnosti neděláme, chovat se naprosto jinak, naprosto bláznivě někdy až trapně.
A proč to děláme ? Proč tolik musíme být občas někým jiným, proč občas zvolíme roli jiného člověka, než jakým ve skutečnosti jsme ? Opravdu nám tolik dělá dobře se skrývat za naší druhou tváří, nebo je to spíše tím, že se bojíme někdy odkrýt naše pravé, nefalšované já ?
Otázek je spousta, jen odpovědí se mi už tolik moc nedostává.
Já sama nejsem jiná, někdy, i když se mi to i příčí, taky se občas přetvařuju. Jsem potom ta špatná ? Měla bych se radši profackovat a probudit se, začít se chovat normálně, být svá a žádná jiná ?
Jistě, že ano. Ale ne vždy je to tak jednoduché.
Jak jsem již řekla, někdy je to třeba obrana. Úkryt před něčím, před nějakým strachem, před něčím těžkým, něčím, čeho se opravdu bojíme, bojíme si to naprosto přiznat...
Je to těžké, ale opravdu asi občas nedokážeme zapudit naše druhé já, naši druhou tvář.
Jen je asi u hodně lidí opravdu těžké zjistit, která je ta jejich pravá a dobrá tvář. Hlavně u těch, které neznáme.

Možná je někdy na čase se probudit a říct si, dnes ne, dnes to bude jinak, dnes už konečně budu sám/sama sebou.
A prostě to tak udělat.

PISTÁCIE


MOJE MALÁ SOUKROMÁ SBÍRKA

28. října 2011 v 15:08 | PISTÁCIE |  -- MÓDA --Za prvé se omlouvám, všechny fotky, co jsou v tomto článku jsou focené narychlo skoro vybitým foťákem (ta lenost něco stčit na chvíli do zásuvky a nabít to je strašlivá) a tudíž vypadají i celkem hrozně a no uvidíte sami.
Za druhé vám chci ukázat i něco z mé malé skromné a soukromé sbírky a třebas ukázat nějakou mojí kosmetiku a doporučit, co by se vám mohlo líbit či hodit.
První dvě fotky jsou fotky mých pár voňavek, které vlastním a mám. Jsou tu všechny, ty co jsem dostala i ty, co jsem si koupila sama a hlavně ty, co používám, ty nejoblíbenější, ale i ty, které třebas nepoužívám vůbec.
Ty úplně nej jsou vlevo, a ty které už skoro nebo vůbec nepoužívám jsou napravo.

klik na c.č.

NATÁČENÍ Z VYSOKOŠKOLSKÉHO PROSTŘEDÍ ? CO VY NA TO ... !!

26. října 2011 v 21:02 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zdravím vás blogoví přátelé

Mám tu pro vás takové oznámení, nebo spíše dotaz na vás.
Moje přítelkyně, Gooverka, se kterou to už naše kamarádství táhneme od základky, a kdo nás zná, tak asi ví, že jsme skoro nerozlučné.
Takže Gooverka přišla s nápadem, že bychom my dvě příští týden natočily video z našeho studentského života a prostředí. Ano, kdo to neví, tak jsme spolu na už na VŠ. Bydlíme spolu, prakticky jsme spolu furt, krom víkendů :D .)
Tak se chci hlavně zeptat za nás za obě, zda by to někoho zajímalo a naše video by také rád shlédl. Kdyby jsme to měly natočit a sotva by na to mrkli 2 lidé, tak by nás to celkem mrzelo, protože si s tím přeci jen asi dáme trošku práce to nejen natočit, ale i upravit, sestříhat a podobně.

Asi bychom natáčely každý den, vždy ale jen pár úseků, sem tam bychom natočili jak vypadají některé učebny, mohli byste i spatřit nějaké kousky z našeho bytečku, cestu do školy, ze školy, možná i zavítáme někam do obchodu, prostě náš studentský život a z něho jen to nejzajímavější, co za to stojí :)

A právě proto chceme vědět vaše názory, zda by vás to zajímalo a bylo by vás aspoň trošku více :)
Podobný článek s tím samým dotazem najdete i na blogu Gooverky.
Těšim se na vaše snad kladné odpovědi.
Zdraví vás vaše (skoro) vždy optimistická ...

PISTÁCIE


GEJŠA

23. října 2011 v 21:21 | PISTÁCIE |  -- FILMOVÉ RECENZE --


NÁDHERNÝ FILM.
Konečně po delší době se televize včera vyšvihla a pustila nám něco, co jsem zaprvé ještě neviděla a za druhé jsem to shlédla celé, od začátku až do konce a vzalo mi to opravdu dech.
NÁDHERNÝ FILM.
Opravdu povedený, skvěle natočený, nádherné kostýmy, úžasní herci a prostředí. Nemám snad co vytknout. I dabing skvělý, a to ne vždy se mi líbí, ale tento se docela dobře povedl.GEJŠA


když se řekne toto slovo, každý si řekne, mno jo, Gejša, prostě každý si myslí, jak ví, co to znamená, ale opravdu víte co se pod tímto slovem skutečně skrývá, a jakou jde dívku, co ta dívka dělá, co prožívá, jak žije, kde žije, co se učí ???
Já vím, ne každého to zajímá, ale tento film mě dostal. Protože jsem si o něm četla, a je podle skutečné knihy, kdy autor psal o Gejšách pravých, kde s některými udělal rozhovory a zjistil jejich životní příběhy.
Je to tak silný film.
Opravdu stojí za to si ho pustit. Mě osobně to dosti vzalo. Což jste asi pochopili z tohoto článku :)
A kdo to viděl, těším se na vaše názory.

PISTÁCIES LÁSKOU A PÍLÍ K CÍLI SE DEJ...

23. října 2011 v 12:55 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

Každý máme svůj velký sen, kam bychom se alespoň jednou za život chtěli podívat. I já jich mám více než dost. Ale musím říct, že pár velkých se mi již splnilo.
A to hlavně Anglie, Londýn a Paříž.
To byly moje dva veliké životní cíle. Ano, oba dva jsou sice v Evropě, ale řekněme si, bohužel, ne každému to v životě vyjde se podívat i sem, a tak jsem šťastná, že mi to vyšlo.
Zážitky a vzpomínky k nezaplacení. Kéř bych měla někdy opět možnost vycestovat zrovna do těchto míst a tentokrát snad již sama, bez školy, bez zbytečného naplánovaného programu, prostě jen já, někdo nejbližší srdci mému a jedno z těchto dokonalých míst v jakkýkoliv čas a obdbobí života.
Jednou se určitě vrátím na obě místa, to vím...

Ale jak to tak bývá, jakmile si člověk splní jeden sen, hned je na obzoru další. Mým dalším snem, kam jsem se ještě neměla tu možnost podívat, ale věřím, že někdy snad aspoň jedno vyjde, jsou Amerika, Egypt, Turecko, Island, Nový Zéland, Čína, a podobně. VÍM, že na věšinu nedosáhnu a nemám šanci se tam podívat, ale kdo ví, s Amerikou to není tak horké, a myslím, že snad za rok či za dva bych mohla mít šanci, nechám to osudu.
Každopádně mě zajímají vaše sny a velké cíle :))

PISTÁCIE


MIDNIGHT in Paris

22. října 2011 v 13:50 | PISTÁCIE |  -- FILMOVÉ RECENZE --

Už delší dobu jsem tento film chtěla vidět a dnes jsem se konečně k němu dostala a konečně ho shlédla

MIDNIGHT IN PARIS


Možná jsem od toho čekala trošku víc, a hlavně jsem ze začátku myslela, že to je o něčem jiném, ale nakonec to není tak špatný film. Celkem super herecké obsazení, a konec nečekaný, ale nijak zvlášť šokující také ne. Je to takový odpočinkový film, u kterého se nemusí moc přemýšlet, spíše něco před spaním.
Třebas jste ho někdo už také viděl, a kdo ne, tak mrkněte a pak napište názory, budu se těšit.

PISTÁCIE


TONING

21. října 2011 v 11:45 | PISTÁCIE |  -- OSTATNÍ --

Vím, že pro někoho se může zdát slovo ZUMBA už jako nějaké nejvíce ohrané a pro někoho naprosto zapomenuté a nudné slovo.
Já sama jsem byla dříve do zumby celkem udělaná. Nebo takhle, Chodila jsem celkem pravidelně, písničky ze zumby jsem furt doma sjížděla dokola a občas jsem si i cvičila na různá videa z youtube. Jenže později mě to začalo víc a víc nudit a ty písničky jsem začínala mít natolik ohrané, že jsem už pomalu začínala s tou energií do zumby upadat a bylo to pro mě takové, jako pro dítě, které má už nějaké ohrané hračky, které ho nebaví.
Po pár měsících si teď říkam proč to vše.
Přeci jen mě ta zumba opět chytla. Možná je to tím, že jsem objevila nový druh zumby - ZUMBA TONING. Což je na jednu stranu hodně podobné, na druhou stranu je to něco naprosto jiného a tak strašně se přitom zapotim, jako na normální hodině ne. Ale ani mi nejde o ten pot, jako spíš o to, že si dost rapidně zaposiluji a nejen na ruce, ale i na hohy, břicho, a prostě dá se říct, celé tělo současně.
Jedná se o druh zumby, kdy skoro celou hodinu jedete s činkami v ruce.
Jasně, někdo to třebas znáte, a říkáte se, proboha proč to sem píšu. Já to spíše píšu pro ty, kdo to nezají a třebas by chtěli zkusit něco nového, nebo aspoň staré a pro někoho nudné hodiny zumby vyměnit za nové hodiny s posilováním. :)))
Já jsem docela nadšená z toho zatím :)
Chodím sice jednou týdně, ale věřte mi, mě to celkem stačí, protože v tom týdnu ještě občas dám nějakou normální hodinu zumby nebo něco úplně jiného aj sem spokojená.
Písničky ze zumby doma už reaději nepoouštím, ale každý týden se na tuto zumbu těším a odcházím sice naprosto vyčerpaná, ale usnu hned a nadherně se vyspím a ráno jsem svěží a odpočinutá.


A co vy ? Nezkoušel jste to někdo už ? A jaký na to máte názor ???? :))))
Podle mě je to něco nového, skvělého a navíc účinného.
Prostě zumba, ale z jiného a lepšího soudku.

PISTÁCIE


RODINA JE NEJVÍC. TO VÍ SNAD KAŽDÝ :)

17. října 2011 v 13:54 | PISTÁCIE |  -- FILMOVÉ RECENZE --

Pár týdnů uběhlo, a já jsem se opět dostala do kina s mým milovaným :)
Dlouho jsme to plánovali, ale pořád to nevycházelo. Tak včera konečně, vybrali jsme si tento film a navíc také jednou konečně nějaký český :)

RODINA JE ZÁKLAD STÁTU.

Prvně jsem viděla trailer, a řekla jsem si, že to nevypadá zas tak marně. Tak jsme na to včéra zašli. A jako mám z toho takové pocity spíše kladné, ale na druhou stranu to nebylo nic velkolepého, na co bych šla znova.
ALe příběh je to dosti zajímavý, to opravdu je.
Někdo z vás to třeba už viděl jako já, a tak jaký z toho máte pocity vy ?

Jasně, mohla bych vám tu převyprávět děj, jenže to já nechci. Prostě a jednoduše, je to o rodině, o tom, co rodina pro člověka znamená, a co je vůbec člověk vše pro rodinu obětovat.
Kdo to neviděl, tak doporučuji určo na to zajít. Rozhodně těch 90 kč za to stojí dát. Protože jsem se občas i fakt dost nasmála. Hlavně při pár opileckých scénách :) Rozhodně na to mrkněte, ať už si to stáhnete doma či kino :) Těším se na vaše názory.

PISTÁCIE


VÍKENDOVÁNÍ.

16. října 2011 v 14:50 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

JAK SE DAŘÍ , DRAHOUŠOVÉ ??? :)))
Já jsem opět po dalším týdnu ve škole konečně doma. Byl to celkem víkend náročný, ale nemoc mě opustila a snad se nevrátí. Já se teď válím doma, a večír budu se svým milovaným.
A zítra sice opět do PCE, ale věřím, že další týden uteče opět velmi rychle.
COPAK je u vás nového ? Pochlubte se, jsem zvědavá.
Já už pomalu, ale jistě začínám myslet na Vánoce. Už začínám vybírat dárky. Asi jsem praštěná. Vždy dárky vybírám až spíše na začátku prosince. Teď jsem nějak napřed, ale neděste se, jen vybírám. Dárek koupený zatím nemám ani jeden. Ale kdo ví, třebas už brzy něco koupím, pokud se mi to bude líbit :)
Mějte se hezky. Já se opět brzy ozvu.

Ahoj
Vaše bláhová

PISTÁCIE


NEMOCENSKEJ.

11. října 2011 v 19:13 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

Tomu se říká pech, pech, pech.
Do školy chodím teprve druhým týdnem, ale už jsem totálně vyšťavená. Ani nejde o to, jak jsem už utahaná, a to to teprve začíná, i když úkolů, čtení a psaní už mám víc než dost, ale ještě navíc mi začala chřipka, bo co to je ? :/
Fakt pech na druhou.
Snad to brzy přejde, a do pátka, až pojedu zasejc dom, budu fit, abych si mohla užít klidný víkend se svými blízkými, a neskončit doma celý víkend v posteli, to by bylo víc než nemilé, ještě navíc, když se domů tak těšim, ale pokud to tak nakonec dopadne, tak to bude naprosto úžasně strávený víkend, jen já a čaj, a čaj, a prášky, a čaj ://

Nejvíc vtipné je, jak si takhle sedím třebas na přednášce, kde je třebas i 100 a více lidí, a minimálně půlka z nich kašle a smrká.. :D a pak se divte, že jsme nemocní, a navíc to počasí, a přitom ve škole topěj jak diví :D jako jestli do tý nemoci nespadnu úplně, bych se hodně divila ..
co vy ? taky někdo marodíte ? :) :/
mějte se, hodně pijte, berte vitamíny. já se zasejc ozvu, a snad už jako zdravá. Ahojte.

PISTÁCIE