Září 2011

NEMYSLET NA NIC, PROSTĚ SE VZNÁŠET.

30. září 2011 v 20:57 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

Někdy bych se chtěla cítit, jako ten vítr, jako ten vzduch.
Vznášet se, nic neřešit, prostě jen tak si poletovat, odletět od všeho zlého, od všech problémů a starostí.
Zapomenout na všechno špatné, co se kdy stalo, nebo co jsem provedla.
Být prostě a jednoduše volná a nezávazná, spíše odvázaná a od všeho naprosto nespoutaná a vzdálená.
Cítit vítr ve vlasech, proudit vzduchem. Létat, poletovat.


Mít tak takovou možnost, schopnost.
Mít tak křídla, nebo alespoň se nebát výšek a prostě jednoduše naskočit na letadlo, či nějaké podobné rogalo a létat v oblacích. Nemyslet na nic. Jen se dívat na tu krásu světa zeshora.
Nebo mít alespoň ten pocit, že i když jsem na zemi, tak se vznáším.
To bych teď brala ze všeho nejvíc. Ale přání je daleko více než samotných skutků, které pak nakonec provedeme.

PISTÁCIEZMĚNA JE ŽIVOT ??? - ŽIVOT CHCE ZMĚNU.

29. září 2011 v 22:19 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
Poslední měsíc prázdnin utekl tak rychle, jako bych ho ani neměla.
Bylo toho tolik na zařizování bydlení v novém městě, moc stresu, potu a nervů.
Zítra konečně dovezu poslední oblečení a nábytek a v neděli můžeme konečně začít bydlet.
Zatím si v Pardubicícbh připadám jak někde v naprostém bludišti, skoro nic tam neznám, a jsem ráda, že vůbec trefím k nám do bytu :) Ale snad se to brzy změni a co nejrychleji se tam rozkoukám a najdu ty nejlepší hospůdky, nejlevnější obchůdky ...
ještě mi ale pár dní zbývá a já tp chci jak jinak, než proflákat v klidu a s odpočinkem doma, s dobrou knížkou a mojí postelí, která mi bude po celý týden pobytu v novém bytě nejvíc chyběti. :)Myslíte, že by mi slušela blond hříva ? :) :D
Ne, že bych o tom přemýšlela, já sama miluju svoje vlasy, svojí brunet hlavu :)
Nikdy bych si na to stejně netroufla, měla jsem maximálně blond melíry, a neřikám, že to nebylo dobré, naopak, moc se mi to líbilo, ale neměla bych odvahu na to, obarvit si celou hlavu blond hřívicí.
Už jsem měla na sobě dost barev, a divim se, že jsem se odvážila dát si barvu podobnou červené a vínové :)
Dočervena jsem byla tolikrát, a tak chci teď delší dobu zůstat pěkně u své hnědé :)
Ale kdo ví, jednou se třebas odvážím a stanu se blond lady :D

Ale nyní stále, a snad na dlouho budu věrnou mé hřívě a barvě :-*
zdravím, vaše blázniváPISTÁCIE


UPÍŘI TAK TROCHU V JINÉM SVĚTLE.

29. září 2011 v 9:58 | PISTÁCIE |  -- KNIŽNÍ RECENZE --
UŽ dlouho jsem se připravovala, až sem konečně budu moct dát tento článek. A JE TO TU.
Dnes se po delší době čtení mohu pochlubit vám všem, že jsem dočetla pro mě dosti obtížnou, ale za to skvělou knihu. Ano, když ta kniha vlastní přes 500 stránek, skoro se to blížilo k 600 stránkám. Ale opravdu jen skoro.
Jsem na sebe pyšná, že jsem to dokázala přelouskat.
Vlastně se musím přiznat, že jsem to ze začátku nehltala tolik, jako na konci. Říkala jsem si, kdoví co to nakonec bude, a jestli to vůbec dočtu, když je to taková bichle.
Ale joo. Pak nastal nějaký zlom, asi ve čtvrt knihy, a najednou jsem četla jak divá. Hrozně mě to chytlo a četla jsem každý den minimálně 50 stran.
O jakou knihu se vůbec jedná ?????

NENASYTNÁ - od Meg Cabot
A o čem to vlastně je ?
Až vám to řeknu, tak asi většina z vás se začne smát. Je to o upírech. Jasně zase ti upíři, jako bychom jich neměli dost od Stephanie Meyer, ale tohle je stejně trochu něco jiného. Říkala jsem si, že by to mohlo být zajímavé a zase si aspoň přečtu o upírech od nějaké jiné spisovatelky, která nám ty upíry podá trochu v jiné podobě třebas, nebo vysvětlení.
A také že jo. Dost mě ta kniha překvapila. Opravdu tenhle děj jsem nečekala. Bylo to hodně zamotané, ale nakonec se to všechno vyvrbilo a bylo to více než dobrodružné.
Neříkám, že jsem z té knihy nadšená, ale rozhodně mi to stálo za to, strávit nad tím tolik času a dočíst to dokonce.
Když vlastní hrdinka píše scénáře pro seriál, a později se dozví, že tam do seriálu chtějí zapojit upíry, docela se zhrozí, dokud nezjistí, že vlastně upíři opravdu(alespoň v té knize) existují. A že ona sama s jedním upírem randí.
Teď si říkáte, co to je za blbost, ale já jsem to napsala trochu komicky, ve skutečnosti je to hodně zajímavý příběh.
Ať je to, jak je to. Mě se to líbilo. :))

PISTÁCIE


PANNA

27. září 2011 v 16:08 | PISTÁCIE |  -- MÓDA --

DLOUHOU dobu jsem si lámala hlavu s tím, co se šperky. Hlavně s přívěsky a náhrdelníky. Mám jich nějak víc a víc a každou chvíli se rozmnožují. Hodně se mi jich válí v šupliku a další mi visely na lampičce. Ale bylo jich tam už tolik, až to vypadalo hrozně. Opravdu už jsem nevěděla co s tím, a pak mě do nosu v jednom obchůdku ťukla do nosu tato krásná panna šikovná, která mi drří přívěsky u sebe, pohromadě a přitom je to tak super praktické a navíc i jako krásný doplněk a design v pokoji :)
Jsem spokojená víc než dost. Tak jako nekup to za 100 kč. Nemůžu si to teď vynachválit, vypadá to fakt skvěle.
Nafotila jsem to tedy bez těch přívěsků a ještě bez hlavních ramen, která drží přívěsky, takhle se mi to nafocené líbí víc, vypadá to jak nějaká panna a na ní šaty, které se brzy obléknou na modni molo :)
Paráda.
Mě se ty fotky líbí.


CINKRLÁTKA.

27. září 2011 v 9:46 | PISTÁCIE |  -- MÓDA --

PŘÍVĚSKY.


Miluju je. Jsem asi docela blázen do Eiffelovky. Mám toho s ní už spoustu.
Velký obraz na zdi, polštář, hrnek :) a navíc když jsem viděla tyto krásné přívěsky v mém nejoblíbenějším obchodě, te´d udělám mega reklamu, ale tento obchod si to zaslouží - GATE.
Jop. Totálně nejvíc na něm ulítávám. Někdy tam jsou opravdu super slevy a navíc tam mají nejvíc levné šperky, co jsem kde viděla.
A tady pár fotek mých skvostných přívěsků s Eiffelovkami :) dokonalost !!!!CHLUBÍM SE - A CO BY NE. JE TO ŠIKULKA.

26. září 2011 v 21:52 | PISTÁCIE |  -- MÓDA --

Už jsem to tu psala několikrát a vlastně nějakou tu fotku jsem už taky přidala.
Moje mamča už nějakej ten pátek, dost měsíců dělá náušnice, náhrdelníky, náramky :)
Opravdu je den ode dne lepší a lepší, dělá úžasnější věci, hodně se inspiruje z netu, je fakticky nejvíc šikovná. Docela toho už i prodala. Opravdu jsem na ní pyšná, co dokázala už všecko vyrobit, a že to jsou některé fakt nádherné kousky.
Dávám vám sem nějaké náušnice, co vyrobila, jen tak, pro představu, co vyrobila a vlastně jsou to moje náušnice, co jsem od ní dostala. Jinak vyrábí a prodává a má toho tolik, jen škoda, že to nemá někde na netu nafocený všecko, snad někdy v budoucnu, doufám...

Tady jsou nějaké fotky náušnic, které vlastním, a všecky vyráběla mamča. Tak se kochejte :)


Líbí ? Snad ano.
A ještě jednou, aby jste si to někdo nepletl, ani jedno není moje výroba, ale výroba mojí šikovné mamky. Moje jsou jen ty fotky, jak jsem to dneska pracně všechno fotila. :)))

PISTÁCIE


BENJAMIN - MÉHO SRDCE ŠAMPION

26. září 2011 v 17:42 | PISTÁCIE |  -- OSTATNÍ --
Uvědomuji si, že předešlý článek nebyl nic moc.
CHci to napravit a přidat sem i pár fotek. Ale POZOR. Jsou to fotky z mého osobního alba, tak prosím berte to na vědomí a nijak je nezneužít ani na nic nepoužít.

Každá fotka je focena mnou a jsem na ně patřičně hrdá, myslím, že některé se opravdu povedly.
Hlavním modelem mi stál pokaždé BEN - alias pes, který se mnou sdílí náš dům. Můj milovaný čumáček.
Ty fotky nejsou nijak vázané, každá je focená jinde a jindy, jsou od sebe některé i třebas rok staré.Na tuto fotku jsem asi nejvíc pyšná. Je stará asi 2 nebo 3 roky. Ale neni podstatné. Důležitější je, že se mi oravdu líbí, ale i to, z jakého je focena úhlu a jak tam ten rošťák krásně kouká.


Tato fotka je stará pár měsíců. Fotila jsem ji ze svého nového mobilu a tak vidíte, že kvalita i tomu odpovídá. Protože z foťáku by byla daleko lepší a kvalitnější, ale stejně se mi moc líbí. Jak tam pyšně leží u té vodnice, pacholek jeden krásnej.


Naprosto typické pro něho. Jedno ucho nahoře a jedno dole. Skoro nikdy je nemá obě zvedlá, jen když nechápe a něčemu se totálně diví, tak na chvíli ušiska zvedne :-* :)


Miluju ten jeho pohled, ten jeho zahleděný pohled. Miluju, když na mě hledí, když neví, netuší, nebo když se dožaduje, abych si ho všímala, strká do mě packou a kňučí.


Jedna bonusová. Máme spolu fotek více, ale stejně tahle patří k mým nejoblíbenějším. Asi proto, že já tu taky jednou nevypadám jako úplnej blbec, ale jsme tu spolu a to je hlavní. <3


Ano, byla a je to láska. <3

NĚCO O NIČEM

26. září 2011 v 13:17 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --


Není to sice můj styl a zanevřela jsem nad tím, že sem budu dávat nějaké svoje fotky, ale tak projednou dělám vyjímku.
Ani nechápu, jak se to stalo. Ale o mém blogu se dozvědělo pár lidí z mého okolí.
Samozřejmě o tomto blogu ví moje nejlepší kamarádka, ale tak to je samozřejmé, když ona má také svůj vlastní blog a u ní mi to nevadí, i když občas mám chutě tu o ní něco i napsat, vypovídat se, třebas když mám na ní vztek a vím, že nemůžu, neboť by si to přečetla, a to by bylo zle, viď? :) teď si to taky přečte určo a to bude taky čoro moro, ale tohle mi nevadí :P

Pro mě horší zjištění je to, že vím, že o tomto blogu ví můj bratr a moje matka.
Zjistila jsem to náhodou, ale vím to, a není důležité, jak to vím. Prostě je to tak.
Cítila jsem se tu celkem schovaná, od mé reality odstrčená, myslela jsem si, jak si tu můžu vylévat srdce, a vy, protože mě neznáte, tak nevíte, kdo jsem, a tudíž je vám jedno, kdo a co sem píše.
Ale teď se cítím jako nahá, prozrazená, opravdu si dávám pozor, co sem píšu. Nejde o to, že bych měla nějaké tajnosti nebo tak, ale každá holka má prostě ráda svůj deník, ať už v knižní nebo blogové podobě a nechce aby si ho četl někdo pro ni blízký. U vás je to jiné. Sami máte blogy a snad to chápete,co tím chci říct a jak to myslím.
Tím samozřejmě neřikám, že končim, nebo se snad stěhuji jinam, i když jsem o tom už uvažovala tolikrát. Ale po 4 letech to tu nejde jen tak opustit. I když jsem měla asi sto chutí už odejít nebo zkusit blogspot.com ... ale nakonec jsem pořád a stále tady.
A třebas některé věci sem psát nebudu, vy to ani nepocítíte. Mám to tu stejně spíše na filmy, knihy, muziku, ale občas se tu i snažím vypsat ze svých pocitů a milujiu vaše názory a rady :))
Takže ani nevím, proč to sem teď vše píši, asi protože jsem měla zas jednu z těch neutuchajících chutí se vám s tím svěřit a vím také dobře,že nejsem sama, kdo to takhle má. Hodně z vás kvůli tomu blogy rušíte, ale já to nedokážu, i přes to všechno, mám to tu už moc ráda, a vím, že se každému těžko zvyká na novou adresu, ne-li novou přezdívku a já mám co kecat, když už mám na blog.cz několikátou.
I když neřikám, že tato mi vyhovuje nejvíce, ale tak nějak jsem si na ni zvykla, a vy mě snad už i tak pod touto přezdívkou znáte a berete. Občas mi přijde zpráva, že si mě pamatujete pod tou minulou, ale to bylo.
Jen pro shrnutí, nekončím, jsem tu dále a nadále vás budu štvát s mými články, někdy slohy, které je těžké a zdlouhavé si číst, jako třebas tento článek, který je vlastně dá se říct o ničem a přesto pro mě dosti důležitým bodem, kdy jsem se zas mohla o něčem svěřit a s vámi o to podělit.

PISTÁCIE


HARRY MÁNIE. U MĚ FAKT NE, ASPOŇ CO SE KNIH TÝČE.

22. září 2011 v 12:09 | PISTÁCIE |  -- FILMOVÉ RECENZE --
NEPATŘÍM k nijak velkým knihomolům, kteří přečtou několik knih za týden, ale rozhodně knihy ráda mám. Ještě naštěstí patřím k těm, kteří čtou.
Ráda si sama šáhnu v knihovně pro knihu, kterou chci a tu si přečtu.
Už jsem díky tomu měla možnost objevit opravdu pár knih, které mě tak vtáhly do děje, že jsem někdy opravdu skoro ani nemohla odtrhnout od čtení.
Jak někteří víte, pár recenzí na knihy jsem na svůj blog již přidala. Dávám to sem jednak pro vás, jako ispiraci, ale i pro sebe, abych si jednou mohla project a podívat se, co jsem to vlastně četla.
Je to tak trochu i pro mě jako čtenářský deník, mám-li to tak nazvat.

V poslední době jsem dočetla 1. díl Harryho Pottera. ANO. Nesmějte se. Nedivte se. Poprvé jsem přečetla tuto knihu a snad budu mít brzy možnost začít číst druhý díl.
Ani nevím, proč jsem to začala číst. Myslela jsem, že budu patřít k těm, kteří to nikdy nečetli, pouze viděli filmy.
ALe pak jsem si řekla, že to zkusím, jaké to je, jak se to liší od filmu, jestli jsou tam nějaké velké odlišnosti, nebo je to až moc stejné. CHtěla jsem to i tak docela srovnat.
Což se mi zatím s jedničkou dost podařilo.

Nemyslím si, že by to bylo špatné čtení. Pro mě akorát asi. Nijak tlustá kniha, spíš se děsím toho. zda někdy dokážu přečíst tu poslední nejtlustší. ALe zatím sem u druhé knihy, tak do té poslední je ještě dost daleko :)
Rozhodně je, aspoň co se první týče, dost podobná jako film, ale je tam i pár jiných momentů a věcí, co se ve filmu nestaly, ale to je asi u každé knihy a filmu podle ní natočené.
Těším se na dvojku a snad se mi bude líbit toliko, jako ta první a nezklame mě.

A co vy ? Patříte k těm nadšencům, co mají všechny díly HP přečtené, nebo jste na tom jako já, či nikdy nechcete tuto ságu ani jedinkrát čísti ? :))) Dřív jsem si to také říkala, ale pak jsem si řekla, proč ne :)

PISTÁCIE


RING RANG.CRRR..

20. září 2011 v 21:42 | PISTÁCIE |  -- OSTATNÍ --
Musím přiznat, že patřím k lidem, kteří nevydrží asi moc dlouho u jednoho vyzvánění na mobilu. Neříkám, že to měním každý den nebo týden, ale tak mám vyzvánění měsíc, a pak najednou objevím jiné, nebo se mi to co mám prostě a jednoduše ohraje. A ještě líp, teď mám jedno, které skoro někdy ani není slyšet pořádně.

Napadlo mě udělat takovou soutěž, nebo spíše anketu o to, jaké vy máte vyzvánění a nebo jaké vám se nejvíce líbí. Mě to hodně pomůže, aspoň získám nějakou inspiraci a snad i nějaké to od vás vyzvánění bych si ráda na svůj mobil dala.

Tady si můžete poslechnout to, co mám teď :)Určitě máte dosti zajímavé melodie, na které nedáte dopustit a jste s nimi více než spokojeni.
To jen já nemůužu nikdy nic najít, s čím bych byla vždy úplně spokojená :D Jsem dost náročná, já vím.
Těším se hoodně moc na vaše tipy a rady o nejlepší vyzvánění na ty naše founy.

Mějte se.
Vaše

PISTÁCIE