Srpen 2011

NIKDY NENÍ NA NIC POZDĚ, VŽDYCKY MŮŽEME ŘÍCT - STOP -

31. srpna 2011 v 13:13 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
Zdravím vás přátelé :)

Možná se divíte, že je tu článek. Tak se nedivte, rozhodla jsem se, že aspoň jeden přednastavím. A tak jest. Přednastavila jsem ho v neděli večír, aby tu za dobu mé nepřítomnosti alespoň něco přibylo. :)

Ten dnešní článek chci věnovat tématu - CIGARETY -

Proč ?
Protože i mě se toto dotklo, možná i daleko víc, než jsem chtěla.
Jak to vše vůbec začalo.
Poprvé jsem to zkusila asi v 7. třídě na ZŠ s kamarádkou. Absolutně mi to nechutnalo, a hned po prvním šluku jsem toho nechala, jak mi to bylo odporné. Ten den jsem si řekla, že nikdy kouřit nebudu.
Přešlo pár let, a já byla na SŠ.
Poznala sem nové lidi, pár kuřáků, ale stejně jsem nekouřila. Nějak mě to nelákalo.
Jenže na konci prváku jsem poznala jistého kluka, který byl kuřákem a zároveň jedna kamarádka začala opět kouřit, takže jsem nechtěla být pozadu. A spadla jsem do toho docela rychle.
Neřikám, že jsem kouřila hodně a pravidelně. ALe sem tam jsem si dala cigaretu.
Uběhl asi rok nebo dva, a já začala kouřit na různých akcích a diskotékách celkem pravidelně. Tak párkrát za měsíc.

Ještě před nějakým měsicem nebo dvěma jsem měla cigaretu, ale pak jsem řekla DOST.
Stačí, proč to vubec dělám. Co mi to dává, jsem se zeptala sama sebe. A nic moc vlastně, byla moje odpověď.
Jediný velký důvod, proč jsem kouřila byl asi ten, že moje babička kouřila od jakživa, laždý den, furt a furt, ještě když žila, a možná ty cigarety mě k ní trochu táhly,. připadala jsem si, že jsem aspoň trochu s ní, že mi jí to připomíná. A že snad nějaké spojení tam bude... jo teď to zní asi divně, ale opravdu jsem to tak cítila.
Ale už nechci. Už nechci si ničit plíce, zdraví.
KONČIM. A to definitivně.

Nejsem na sebe pyšná ani trochu. Už jen to, že jsem začala, a nechala to zajít tak daleko. Řikám si, že jsem slaboc, protože jsem nikdy nechtěla začít. ALe jsem ráda, že s odstupem času to konečně vidím takto a můžu žít bez cigaret v klidu, v pohodě a nejsem na nich závislá. :)

A co vy? :)
Jak jste na tom vy s cigaretami ? Zkoušeli jste to někdy ? A máte třebas nějakou zajímavou historku s nimi ?
Ja jich pár mám a třebas někdy nějakou napíšu :)
Mějte se, a zdravím z Krkonoš.
V pátek sse na vás těším. ahoj. Vaše..

PISTÁCIE


DOVOLENKA,VYPÍNÁM KRÁM.

29. srpna 2011 v 7:46 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
KONEČNĚ. I já jsem se dočkala a dnes odjíždím se svým přítelem na dovolenou. Je to tak. Za chvíli odjedeme směr KRKONOŠE, kde si v malebném hotýlku budeme válet šunky, chodit do slaného bazénu a užívat si super, profesionální masáže.
A občas zajedeme někam do přírody na výlet :)
Tolik se těším a doufám, že to všechno dopadne suprově a dovolená se nám povede a snad i to počasí bude trochu přát.

Sice to není žádné može, pláže, zahraničí, které si přítel tolik přál. ALe myslím, že i tohle bude pecka a že si to nejvíc spolu užijeme ten celý týden.
Trochu to tu budu zanedbávat, ale tak ten týden určitě uteče jako voda, a v pátek tu jsem jako na koni a možná přidám i nějaké fotky. A třebas i přítele :) Kdo ví.
Každopádně se tu mějte krásně.

Všem školákům přeji úspěšný start ve škole. Ale do té doby máte ještě pár dnů. Tak užívejte poslední volné dny nic nedělání, než vám ti kantoři zasejc naloží úkolů, že se z toho po... :) no nic. Jdu ještě dobalit posledních pár věciček a poté odjezd :)
Mějte se nááádherně a myslete na mě, jako já na vás budu myslet až si budu někde užívat zasloužené masáže :D :)
Ahooooj...
VaŠE tolik moc a moc natěšená

PISTÁCIE


ŠKOLA, NÁKUPY VOLAJÍ :)

28. srpna 2011 v 10:34 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
Ať koukám, jak koukám do kalendáře, prázdniny se krátí a krátí. Už tento čtvrtek se vyrazí. Hlavně je to velký krok pro prvňáčky :) a vím, že je to opravdu velký stres a nervy. Sama jsme to zažila, ale kdo z nás ne, že ? :)
Ani si už nevzpomenu na moje pocity, ani na nic z toho, co jsem zažívala. Je to už pro mě tak dávno. Ale za to si moc dobře pamatuju, jak jsem končila základní školu a letos dokonce i tu střední. A vlastně i já zažívám něco podobného jako prvňáčci letos :-)
Oni jdou poprvé na ZŠ, a já jdu poprvé na VŠ. Trochu rozdíl, ale přitom je to v něčem podobné. TROCHU nervy mám, bojím se, jak to zvládnu, zda se tam udržím a budu to stíhat, jak mám.
Věřím, že to bude dobré, ale přeci jen ve mě trochu ta nervozita ze začátku bude. To asi u každého.
Naštěstí mám do začátku ještě ten měsíc, jo to je ta výhoda vysokých škol, Většina začíná až od října, a moje škola toho není vyjímkou. Ale vy nesmutněte, co už jdete příští týden.
Na jednu stranu vám i trošku závidim. Mě začíná mrtě moc povinností, o kterých vy zatím nemáte ani tušení. A někdy si říkám, že bych se na tu střední i ráda vrátila.

A se školou jsou ale spojené i super věci. Nakupování třebas. Vždycky jsem milovala tu dobu, kdy jsem nakupovala do školy. AŤ už to byl batoh, sešity, nebo tužky... to jsem vždy úplně nejvíc natěšená v obchodech vybírala a sháněla a prostě blázinec. Rozhodla jsem se sem dát pár fotek věcí, které je dobré si koupit do školy :) nějaké ty vychytávky, třebasvás to navnadí a koupíte si to a hned budete mít příjemnější a zábavnější školní rok :)
Tak tedy, tady to máte : (CČ.)


VTÁHNE VÁS DO DĚJE A UŽ VÁS NEPUSTÍ.

26. srpna 2011 v 9:48 | PISTÁCIE |  -- FILMOVÉ RECENZE --

Dokonalé čtení.
Musím říct, že mě už dlouho neoslovil žádný spisovatel tak hodně, jako tento.
Guillaume Musso je naprosto výborný. Fakt ty jeho knihy mě baví natolik, že mě skoro až vtáhnou do děje. Opravdu se tak začtu, že nevnímám nic, jen ten příběh a jsem nejvíc nedočkavá, jak to bude pokračovat
Nejdříve jsem si v knihovně půjčila knihu - PROTOŽE TĚ MILUJI. - Vůbec jsem neznala ani knihu, ani autora, ale řekla jem si, že to zkusim. Vlastně se dá říct, že jsem na ni narazila náhodou. Asi mě oslovil název, ale i popis knihy, které jsem si přečetla na začátku. A přečetla jsem ji skoro hned, dá se říct.


A pak před nějakým měsícem jsem byla v Praze v levných knihách a náhodou jsem narazila na tohoto autora a jeho další knihu - BUDEŠ TAM ? - která mě naprosto dostává také. Ještě jí sice nemám dočtenou. Blížím se ke konci, ale vlastně ani to nechci dočíst, baví mě natolik, že by mi ani u této knihy nevadilo, kdyby byla o pár stránek tlustší.
Ale tak nevadí, pokusim se sehnat další knihy od tohoto autora, a znova se začíst do dosti zajímavého děje.
On to dokáže všechno tak zamotat,. a pak na konci zas propojit ty děje :-) neuvěřitelný.
Miluju prostě. a nejvíc vám doporučuju právě toto, pokud chcete se opravdu pořádně a zajímavě začíst jako já.
Nechci vám vůbec naznačit o čem ty knihy jsou, to by to nemělo potom to kouzlo a efekt, lepší je si to půjčit a začíst se prostě, a pak zjistíte, o čem to je, a třebas z toho budete tak nadšení jako já.

Mějte se a přeji krásný víkend. Ahoj.
Vaše

PISTÁCIE


OSUDOVÉ OKAMŽIKY.

24. srpna 2011 v 21:45 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
JSTE V POHODĚ a říkáte si, že se vám některé věci nemůžou stát a nepřipouštíte si je, neřešíte.
Ale jen do té doby, dokud se vám to prostě jednoho dne nestane, a vy zjistíte, že to tak nereálné není, ale že jednou je všechno poprvé, ať už to dobré i to špatné.
Snažím se to brát sice s úsměvem, ale na druhou stranu mě to trošku kouše a štve, že se to stalo :D :))


To jsme se takhle jednou vydaly 3 holky na zápis do Pardubic na vyysokou školu.
Znáte to, totální hic, když holky chtěji už jet domů a sou líný jít nějakej ten kilometr nebo dva pěšky v tom nejvíc hnusným dusnu, jaké si jen člověk dokáže představit, a chtějí se dostat k nádraží , místo toho si řeknou, že se projedou busem.
Jenže neví, jak si koupit lístek, trafika má zavřeno a u řidiče si nikdo lístek nekupuje. Jít ale pěšky ? Ne, to se jim jaksi moc nechce.
Rozhodnou se tedy jet busem bez lístku, takže načerno, a co, je to pár stanic, za chviličku jsme tam a ještě vystoupíme dřív, místo na nádraží jen o chvili dřív u jednoho nákupního centra.
Chvíli se rozmýšlí a nakonec :) tedy OK :) jede se.
Všechno v pohodě. Lidi si cvakají již dávno kdesi neznámo koupené lístky nebo mají své průkazky na bus.
Jen tyto dívky nic. :D :D
Stojí a čekají, až po pár minutách budou na místě u obchoďáku.
PRVNÍ zastávka, v pohodě.
Tam stojí podivná paní, kousek od nich, usmívá se, nic .. dobré.... jede se dál ....
DRUHÁ zastávka, dobré, ale jakmile se rozjedeme dál, paní vytáhne jakýsi prapodivný černý stroj a začne obcházet lidi a kontrolovat jim lístky a jízdenky.
Dívkám nejdřív nedochází, o co vlastně jde, až když žena dojde k nim, a chce jízdenky ... UPS.... a je to tu.
Mno jaksi trochu komické a zároveň i tragické :D
Stane se, ponučení pro příště, pro mě určitě.
Co vy ? Už se vám stalo něco podobného ? Nebo máte prostě z pekla kliku a vždy máte lístek za každé situace.
Já jela načerno už vícekrát za život, ale jednou to přijít asi muselo :D :D

nedá se svítit :) sice jsem přišla o část peněz, které jsem si vyydělala na brigádě, ale zase mám pocit, že jsem nemakala zbytečně :D a že jsem si to vlastně mohla zaplatit sama ze svýho, a cítím se už tak jako, že přeci jen nejsem vázaná na rodiče, dokážu se postarat, vydělat si a v nejhorším zaplatit i nějaký ten průšvih :)
a nemusím jít žádat rodiče, aby za mě zaplatili tu pokutu, ale co :D :D stejně mě to hryže :D nebudu kecat, že mě tyy peníze neštvou, vybírala jsem si pár věcí, co bych si koupila, tk mám smůlu, trochu zas našetřím a ješět vydělám něco na brigádě, a bude to OK :)
ponaučte se snad z mých chyb vy :D ;)
Když už načerno :D tak ale s pěněženkou, která v sobě má určitý obnos ;) :P
Mějte se, ahoj.
Vaše ...

PISTÁCIE


"GELOVÁ MÁNIE"

23. srpna 2011 v 12:19 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
UŽ dlouho, víc jak rok, jsem měla chuť zkusit si dát gelové nehty.
Nikdy jsem se dřív neodvážila, už jen proto, že patřím k těm lidem, kteří si okusují nehty a stydim se za to dost, a opravdu i když jsem zkoušela přestat snad milionkrát a občas mi narostly i celkem dlouhé na to, jaké je mám normálně, tak později se stejně začaly lámat a dlouho mi nevydržely.
Zkusila jsem i prášky, které možná někdo z vás zná. Jmenují se REVITALON a dají se koupit v pohodě v každé lékarně. Jsou určeny na vlasy a nehty. Protože ty nehty by měly být daleko silnější a vlasy by to také mělo zlepšit, oživit a dodat jim vitamíny a lesk.
Zkusila jsem to, už je to nějakej ten rok, a opravdu se mi nehty zlepšily, ale asi je mám už stejně tim okusováním věčným :( dosti zničené, takže ani to mi extra nepomohlo na dlouho.
KONEČNĚ, jsem si nedávno řekla dost, už se na to nemůužu dívat a vím, že lidé hodně soudí i podle rukou a mě samotné se líbí, když má člověk pěkné, upravené ruce, nehty.. :)
Tak jsem se odhodlala před pár dny ...
... a dala jsem si ty tolik "úžasné" gelové nehty.
Ze začátku, když jsem tam seděla, byla jsem v rozpacích, co to bude. A navíc mi to dělal chlap :) což byl tak nejvíc zážitek pro mě. Myslela jsem, že to bude votřes, ale udělal to fakt docela slušně, je mi jasný, že je na to vyškolenej, ale stejně prostě jsem nejdřív trochu tu důvěru jsem u něj ztratila, ale na konci spokojenost :)
Jasný, je to teďka nezvyk, už jen to, že tu píšu tenhle článek, a nepíše se mi to uplně nejlíp, ale určo jde jen o zvyk.

A hlavně se chci zeptat co vy ? Máte někdo z vás také gelové nehty,. nebo jste to zkoušely ? :)A jaké jsou zkušenosti, spíše dobré/špatné????
Já to mám pár hodin, tak zatim moc nemůužu posoudit, ale rozhodně to vypadá líp, než ty nehty, co jsem měla svoje původní....
Těšim se na vaše komentáře :)))
Ahoj, přeji krásné sluneční úterý, mějte se
vaše

PISTÁCIE


TO NEJSEM JÁ. STOP, STOP !!

22. srpna 2011 v 21:52 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
Co to dělám. To nejsem já. Nějak poslední dobou nevím, co provádím se svým životem. Mám pocit, jako bych snad ani nežila.
CHtěla bych někam vypadnout, zažít něco novýho, něco dobrodružnýho, něco úžasnýho, fascinujícího.
Prostě se sebrat, být naprosto totálně spontánní a neřešit důsledky, i kdyby měly být snad špatné.
Jen tak někam vyrazit, užívat tu volnost, svobodu a být šťastná, chci vypnout, nemyslet na problémy, které provází každého z nás. Zapomenout na chvíli na všechny starosti a strasti, které mě provází poslední rok mého života.
CHCI ŽÍT.
CHCI MILOVAT
CHCI SNÍ
CHCI SI UŽÍVAT

ale místo toho sedím doma a přemýšlím, jak se zabavit a přitom nezmagořit.
Jsem bláznivá ??? Jsem totálně bláznivá a nejvíc komplikovaná.
STOP.! Musím to změnit.
Mám toho tak akorát dost, jak žiju svůj život, nebo spíš přežívám. Od teďka chci prostě dodělat vše, co mám rozdělané, a vše, co jsem si chtěla koupit, tak si koupím, a začnu s tím foťákem :) a začnu fotit :) a pak koupím brusle a začnu konečně jezdit :)
Jsem šílená, ale konečně chci žíít :) <3
A zítra jedu s přítelem konečně na koupálko :D :) tak doufám , že začne být hnusný počasí a děšť, a jestli jo tak se nejvíc naštvu :)
mějte se krásně a neřešte moc můj článek. Potřebovala jsem si vylít zlost a vztek někde, a nejlíp mi to jde asi tady.
Krásný večer a vůbec celý týden.
Užijte si poslední prázdninový týden a mějte se fajn.
Ahojda, vaše..

PISTÁCIE


SRDCE AVEC JOSH

22. srpna 2011 v 16:32 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

Tak i já jsem okusila vyrobit již známé srdce, která kolují všude možně po blozích...

podle jistého návodu na netu jsem se to pokusila vyrobit, ale stejně mi to trvalo nepočítaně dlouho, než jsem přišla, jak že se to má vlastně udělat a vlastně ani to nemám úplně dobře, protože mám pořád kolem srdce to bílý a nevím, jak to dát pryč :(
Kdybyste někdo měl radu, tak sem s ní :) budu ráda, díky

A co jinak ? Jak jste si užili víkend ? Konečně krásné počasí. A dneska sedím doma.
Akorát jsem vyrazila ven se psem na procházku, a asi po 10 minutách mě uplně vlekl domů, jak mu bylo nehorázný vedro.
Až jsem se divila a bylo mi ho chudáka líto, tak jsme obešli ještě pár ulic a šla jsem s ním dom, kde sebou okamžitě plácnul na studené dlaždičky a nehnul se. :)


Sice jsem si přála, aby bylo pěkně, ale tenhle hic mi taky nedělá moc dobře, a určo nejsem sama. Ale tak nesmím si stěžovat, protože zimy si určo ještě užijeme dost za pár týdnů bo měsíců.
Mšějte se krásně, užívejte krásný slunečný pondělní odpoledne.Ahoj, vaše

PISTÁCIE


KRAJINA

22. srpna 2011 v 10:33 | PISTÁCIE
DESIGN : KRAJINA
vyrobila : PISTÁCIEVOLNĚ k použití.
Nevydávejte za své, děkuju.


Doporučené nastavení stránky : (aby design seděl)
Šířka : 650 pixel.
Pozadí - pozice : nahoře, uprostřed, opakovat
Uchycení : uchytit

PALMY

22. srpna 2011 v 10:20 | PISTÁCIE

DESIGN : PALMY
vyrobila : PISTÁCIE
VOLNĚ k použití.
Nevydávejte za své, děkuju.


Doporučené nastavení stránky : (aby design seděl)

Šířka : 650 pixel.
Pozadí - pozice : nahoře, uprostřed, opakovat
Uchycení : uchytit