Červenec 2011

TAK NĚJAK MÁLO (V KAPKÁCH) TANČÍM

31. července 2011 v 9:59 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
JEDEN RYCHLÝ a (ne)zajímavý článek :)
Dneska neděle a zítra zas mažu do práce, ale naštěstí jen do středy.
A ve čvtrtek směr už zmíněný Sázava fest, na který se těším od loňského léta :D :)
Třebas se tam s někým z vás potkám :D Vím, že bych vás nepoznala, ale tak nikdy neřikej nikdy :D :D :)


A co vy vůbec ? Jak užíváte/neužíváte prázdniny ? :) URČO JOOOO
Půlka prázdnin za váma, já mám ještě teda 2 měsíce, hold každej to máme nějak :)
Tak užívejte, co to jde a neseďte tady, protože u počítače si můžete ještě posedět až začne škola. Až začne podzim, zima a bude ošklivý počasí venku, teď vyražte ven, kupte třebas ten nejvíc lahodnej meloun :) mě osobně se z toho obrázku nejvíc sbíhají sliny. A jedeem někam na výlet, nebo něco podniknout. :))))))))
Vím, že počasí poslední dobou také žádná sláva, ale ono se to určo ještě vylepší brzy, musí prostě, nechci, aby na fesťáku pršelo jako loni, to bych byl už fakt nejvíc naštvaná, když jedu takovou dálku až do Benešova :D :)

Mějte se a smějte se :-*
Kiss kiss
p.s. toto je poslední červencový článek, další bude už srpnový určo ho napíšu ještě před odjezdem ve čtvrtek, do té doby pac a pusu. A teď tak přemýšlím, že vám i nějaký jeden či dva na ty 4 dny, co nebudu doma, přednastavím, podle času, uvidíme, neslibuju nic, ale jeden minimálně se pokusim.!

PISTÁCIE


ŽIVOT SE NESMÍ PŘEŽÍT, ALE MUSÍME SI ZA KAŽDOU CENU UŽÍT KAŽDÝ DEN.

29. července 2011 v 20:10 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
Už jsem viděla na více blogách vyjádření ke stáří, k důchodům a celkově k tématu seniorů a postarších lidí.
Četla jsem o tom nějaké články a i nějaké komentáře, co se lidé pod to vyjadřovali a opravdu mě některé názory hodně překvapili a jiné i dost šokovali (negativně myslím hlavně).
Chápu, že my mladí máme ke starším lidem spíše špatné názory a zkušenosti, a i starší lidé si o nás mladších myslí, že si jich tolik nevážíme a pohrdáme jimi a podobně.
A z části to tak určitě je. Myslím, že je to horší než to bylo kdysi.
Ale každopádně se mezi námi mladými najde snad ještě dost takových, kteří si vážíme těch starších lidí a bereme je jako autority, ochotné, slušné a dobré lidi.

Můj názor je takový, že rozhodně nepatřím k těm, kteří je nejvíc kritizují, mezi důchodci nebo postaršími lidmi, prostě znám pár lidí, kterých si dost vážím, jsou pro mě i třeba vzorem, díky tomu, jací jsou, že dokážou mít skvělý život i ve vyšším věku, beru to i někdy jako motivaci, že jednou bych chtěla zažít to, co oni dnes, v tom starším věku, až také budu důchodkyně :)
Ale zase naopak najdou se mezi nimi i ti otravní, nejvíc blízniví důchodci, které známe a na které si stěžujeme, jako ti, co se nerozhlíží na přechodech, nejvíc neslušně se chovají v supermarketech a podobně.
Ale tak všude se někdo takový najde, i mezi mladými je jhrozně moc zlých a namyšlených a vůbec hrozně se chovajících lidí.
Neodsuzujte prostě někoho, dokud sami o sobě a o své generaci nezačnete uvažovat, jak ta je na tom, všechno má přece 2 strany, tu dobrou i zu horší, a ty se vyvažují :)

A hlavně se teda musím celkem přiznat, že se docela děsím toho, až budu starší osoba.
Nějak jsem si to dřív nepřipouštěla, ale strašně ten život letí, je mi už 19 let. A dětství mi uteklo neskutečně rychle. Brzy začnu dospělácký život se vším všudy, odstěhuju se z domu a začnu pracovat.
Proto si musíme užívat každý den.

Jestli jsem tímto článkem někoho naštvala nebo pohoršila nebo co já vím, tak se omlouvat stejně nebudu, prostě jsem měla potřebu se vypsat z tohoto tématu a říct svůj názor na to.
Každopádně se těším i na nějaké vaše názory. Nikdy jich není dost.
Ale trochu jsem se rozepsala, tak pokud to nedočtete, nevadí, já jsem to prostě musela napsat, i když takhle dlouze. Muselo to být.

PISTÁCIE


OMLUVENKA, BRIGÁDNIČÍM

27. července 2011 v 16:12 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
Ahoj, ahoj.
Můj poslední článek v neděli a do té doby nic a vy se divíte ? :) Nebo někdo třebas ne, ale ten kdo jo, tak se omlouvám.
Jsem totálně grogy, od pondělka v práci, já vim, já vím, teprve 3.den, ale i tak je to pěkněj zápřah, jako makám rukama nejvíc, puchýře, sedřené a krvavé prsty, a nejvíc bolavé nohy, jak jsem 8 hodin na nohou nebo chodím pro nový a nový materiál.
Stříhám, lepím a potahuju sedáky na židle.
Fakt makačka, každý den vstávám v 5 a v 7 už jsem v práci a jedu a končím až ve 3 odpoledne.
Nějak zatím nebyl čas ani hlavně síla doma sem něco napsat.
Dneska jsem docela OK, ale včera a v pondělí jsem přišla dom a hned lehla do postele, jak jsem byla nejvíc utahaná.
Ale tak ty počáteční dny v týdnu jsou nejhorší, zítra už čtvrtek, pátek, a pak víkend :)
Po dlouhé době budu mít zasejc víkend, který bude jiný, než ty ostatní.
Doteď byl víkend pro mě jako každý jiný všední den :D nebo lépe řečeno, každý všední den byl pro mě jako víkend, takže víkend dlouhý 7 dní, ale teď zas se nemůužu dočkat až ten pravy víkend nastane a já dám nohy nahoru a aspoň snad 2 dny klidu. :)
Co vy ? Máte nějakou brigádu a jakou ? :)


PISTÁCIE


FESTIVALOVÉ MANIAČKY

24. července 2011 v 11:34 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --
Nechápu, jak to všechno tak letí.
Letos je to už 4. rok, co jsme se s kamarádkou rozhodly, že vyrazíme na festival zvaný Sázava fest do Kácova.
Poprvé jsme z toho byly docela vyplašené a nevěděly jsme ani pořádně do čeho jdeme a navíc jsme tam měly dá se říct dozor, bratra kamarádky, i když nás moc nehlídal naštěstí.
Ale potom další rok a ten další poté už samy na vlastní pěst jsme se vydaly opět na ten samý festival do toho samého města a už jsme byly celkem zkušené v tom, jak to tam chodí.
A letos ?
Jedeme opět na Sázava fest, už po čtvrté my dvě, festival, můj stan, naše spacáky, lístky, ale hlavně kapely, zpěváci a zpěvačky, a všechny ty super koncerty, večery, zážitky
Jen je to letošním rokem jiné, už to není Kácov, budeme se muset vydat k Benešovu, kam letos festival přesunuly.
Trochu si řikám, že to bude zasejc jako poprvé, nové prostředí, nové místo, budeme to tam opět poznávat a učit se to nové místo, abychom se tam naučily v něm jako v Kácově tenkrát poprvé.
Ale toho se tolik nebojím, vím, že to zmákneme a nejvíc si to užijeme jako jiné 3 roky předtím.
Jsem ráda, že jsme se tenkrát rozhodly a vyrazily.
Nebýt toho, neviděla bych tolik super kapel a zpěváků.
Hlavně je pro mě samozřejmě největší zážitek to, že jsem mohla vidět naživo tyto: (viz celý článek)

BLOG, BLOGERKY, BLOGEŘI, BLOGOVÝ SVĚT

21. července 2011 v 21:39 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

přemýšlela jsem, co nového sem přidat.
A napadlo mě, že bych chtěla jeden článek věnovat VÁM VŠEM BLOGERŮM. Tak nějak to není u mě vůbec zvykem o někom sem psát jako myslím tím, o jiném blogerovi, ale jsem moc šťastná, že ten svůj blog mám, protože se díky tomu dají poznat skvělí, zajímaví lidé. Jsem fakt nadšená, kolik skvělých lidiček jsem tu už poznala a ještě hezčí je číst ty komentáře od vás. Některé opravdu potěší, ani vůbec netušíte, jak moc. Fakt mi přivodí úsměv na tvář :) Někdy se rozesměju a mám lepší den. Fakt nevím už, co bych bez blogu, ale i bez vás dělala. Děláte mi někdy ten den mnohem, mnohem lepším, hlavně tyto dny plné deště a špatné nálady, sednu sem k blogu a je lépe. :)Vím, že je to spíš takový virtuální svět, virtuální kamarádství, neměla bych to brát úplně vážně, ale i tak mi to hodně dává, hodně radosti, a jsem ráda, že se s vámi všemi tu o to vše mohu dělit, o moje pocity, moje zkušenosti, i o moje zážitky, ale hlavně o moje problémy, z kterých se můužu zde vypsat, a nikdo mě za to nepošle někam. :)
Ale naopak podržíte, poradíte a prostě jste mi velkou oporou a útěchou. Někdy musím říct, že se s tím ani nejde svěřit nikomu osobně, a jsem ráda, že se z něčeho můžu aspoň vypsat.
VÁM PATŘÍ MŮJ VELKÝ DÍK :)
Snad i vám se u mě líbí, a chodíte sem rádi. Snažím se sem psát zajímavé články, aby vás to bavilo číst a rádi jste se sem vraceli. Ale to neznamená, že celé prázdniny prosedíme tady, jen co vyleze slunce, nebude pršet, utííkáme ven, jo ?? :)
Krásný víkend vám všem, děcka :)
Vaše

PISTÁCIE


MADDI JANE

21. července 2011 v 13:04 | PISTÁCIE |  -- FILMOVÉ RECENZE --

Tak mladá a tak nádherný, silný hlas.
Miluju, jak zpívá :)
Všechno, co jsem od ní slyšela je dokonalé.
A přitom jí je asi 13 let, neuvěřitelné.
Je to sice cover od Bruno Marse, a ona všechno zatím nazpívala od jiných zpěváků, ale věřim, že se jednou stane opravdu skvělou zpěvačkou a bude mít svoje hity :)
No poslechněte si jí samy, co na ní řikáte ? Podle mě naprosto úžasný hlas.
JAK SE JINAK MÁTE ? Jak užíváte prázdniny ? Snad nesedíte furt tady, ale chodíte co nejvíce ven. Sice je dnes počasí opravdu pod psa, u nás tedy celý den prší a je zataženo, ale věřím, že snad zítra či pozítří zase bude lépe. :)
MĚJTE SE KRÁSNĚ. Zas někdy, ahoj.

PISTÁCIESTĚHOVÁNÍ.

18. července 2011 v 21:27 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

AHOJ, AHOJ.
Zdravím vás.

Tohle nebude nijak zvlášť zábavný ani povídavý článek.
Spíše jen informativní a dotazový.

Jelikož jsem letos odmaturovala a dostala se na vysokou školu do Pardubic, zároveň se tam chci od října přestěhovat, abych nemusela dojíždět, ale v klidu tam bydlet a studovat.
Sice jsem si podala žádost o kolej, ale šance nejsou nijak velké, jasně, nebudu úplně zahazovat šanci, protože nějaká tu je, ale přeci jen možná bych raději bydlela s přáteli v bytě než kolej.
Uvidíme, jak se to vyvrbí.
S kamarádkou, se kterou jdu do Pardubic na stejnou školu i obor jsme se tak nějak pomalu a postupně začaly poohlížet po nějakém bytě v Pardubicích, ale nechceme bydlet samy.
Dobré jsou byty, kde se bydlí tak po 4, 5 nebo 6 lidech.
Bydlela bych asi já s kamarádkou a jejím přítelem.
Jenže kdo dál ?
Nějak nevíme.
A u kamarádky je jasné, že by bydlela v tom bytě v jednom pokoji dohromady s přítelem.
Ale co já ? Tak se vás chci zeptat, zda taky někdo z vás nově vysokoškoláků/vysokoškolaček, kdo jdete do Pardubic taktéž a chtěli byste tam bydlet, zda někdo nemá zájem jít s námi do bytu, a ještě lépe třebas v tom bytu se mnou do jednoho pokoje ? Nebo by se to mohlo udělat i tak, že by ten dotyčný měl sám pokoj a já sama, to by se pořešilo později nějak. :)
Vím, že se s váma osobně neznám, ale tak to je jen takový předběžný dotaz, zda by se vůbec někdo takový našel, kdo by s námi do toho šel ?
Mě osobně by se líbilo mít nějakou/nějakýho spolubydlícího v pokoji, poznat nějakou novou kámošku/kámoše.
Bylo by to super a navíc kdyby nás v tom bytě bydlelo více, tak by to bylo i daleko levnější. A další informace, otom bychom se o všem pobavili dodatečně :)
Popřemýšlejte, a budu ráda, když se kdokoliv ozve :)
Nemusíte to psát sem, napište mi klidně i na mejl - VikiNikiX@seznam.cz
nebo na moje ICQ - 341 653 414
Snad se někdo ozve, těšim se na vaše odpovědi. :)
A díky moc.


PISTÁCIE


MILUJU VŮNĚ, MILUJU CHUTĚ, MILUJU SMYSLY

18. července 2011 v 11:42 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --


SMYSLY, SMYSLY
ČICH, CHUŤ ...

Dnes jsme s rodiči zavařovali okurky a česnek.
Nosem mi proudilo tolik vůní, a zároveň jsem ujídala, takže mé smysly, alias čich a chuť v plném proudu.
Začala jsem u toho přemýšlet, jaké mám nejoblíbenější vůně, co mi nejvíc voní a co naopak cítit nemusím.
Teď mluvím spíše o jídle. Jasné, že jinak je plno dalších vůní, pachů a chutí, které nám lahodí i naopak nemusí moc lahodit.
Jelikož jsme dneska zavařovali s koprem, tak se kuchyní úplně lynula ta vůně. Já prostě kopr miluju, ta nádherná, pronikavá nepopsatelná, ale fascinující vůně mě vždy dostane.

Dále bych se mohla zbláznit z karamelu. Sice to nesouvisí už s dnešek, ale tak jsem si teď na tu chuť vzpoměla.
Neodolám, nejen ta chuť, ale i ta vůně, která mě dostává :)
Na světě je plno chutí, vůní, přeci jen i se závázanýma očima dost poznáme.
Stačí že nám něco dají do pusy, nebo ucítíme pro nás už známý pach a dokážeme to poznat pouhým smyslem čichovým nebo chuťovým a není k tomu potřeba zraku.
Je tu mnoho vůní a chutí, které nemusím, ale ty sem teď vypisovat nechci. Spíš jsem chtěla popsat to, co mi naopak lahodí a to co mám ráda.
Ale ráda se dozvim i o vás, o tom, co vy máte rádi, co vám nejvíc voní ... :)
Povídejte, přehánějte.
A hlavně pište, pište.
těšim se na vaše komentáře .....

PISTÁCIE


KRÁSNÉ ŽIVOTNÍ MOMENTY, KTERÉ ZAŽIJEME JEN JEDNOU V ŽIVOTĚ

17. července 2011 v 9:49 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --


Rozhodla jsem se, že přidám nějaké svoje fotky.
Pár mnou nafocených a pár na kterých jsem i já.
Není tam moc vidět mě, můj obličej minimálně.
Ale tak obličej není až tak důležitý.
Něco jsou krásné momentky. A s něčim se chci spíš jen tak vytáhnout a pochlubit :) :D
Tak se kochejte a povídejte, co na to říkáte :)


VODNÍ DÝMOVÁNÍ

16. července 2011 v 13:42 | PISTÁCIE |  -- ZE ŽIVOTA --

Už déle jsem přemýšlela o nějakém dobrém tématu na článek.
Nic pořádného mě nenapadlo.
Až asi včera jsem dostala nápad, že bych mohla napsat něco o
VODNÍCH DÝMKÁCH.
Kdo to nezná, že ?
Neřikám, že všichni jste to už zkoušeli, ale většin asi ano, nebo se pletu ?
Já už jsem to zkoušela dávno, je to tak 4 roky nazpět, co jsem to zkoušela poprvé.
Docela se mi to i zalíbilo a zachutnalo mi to.
A dlouho jsem i snila o tom, že budu mít jednou vlastní vodnici.
Konečně jsem se i já dočkala a jsem majitelkou té vodnice vlevo na fotce.
Když už jsem jí před chvíli fotila, tak jsem tam vycvakla i svého psa, který se přišel zvědavě podívat, cože si to fotím :)
Je fakt kásná.
Docela veliká. Má něco přes 50 cm. A navíc nese název, alespoň podle prodejny, kde mi ji přítel kkupoval, vodní dýmka tisíce a jedné noci.
Ano, ano, dostala jsem ji od přítele k narozeninám.
Řekl mi, že si můžu vybrat k narozkám cokoliv chci. Dlouho jsem nad tím přemýšlela, zamýšlela jsem se nad šperky, oblečením, a podobně, ale toho všeho mám dost.
A pak mě napadla vodnice. Přítel řekl, že to je naprosto super nápad, takže vodnice je konečně na světě.:)
Mě ale také zajímá váš názor. Co vy a vodnice ? Zkoušeli jste někdy ? Nebo máte i vlastní ? :)

A nakonec bych vám chtěla dát tip na jednu nejvíc krásnou vodní dýmku, pokud někdo náhodou taky přemýšlíte, že si jí chcetze pořídit, akorát je teda trošku dražší, stojí kolem 1300 kč, ale zas, já kdybych měla víc peněz, asi bych i do ní šla. Jenže to řikám teď, kdybych ty peníze měla, asi bych si radši ty peníze pošetřila na něco jinýho :D :)
Jenže přítele jsem na tuhle neukecala, už to bylo pro něj moc peněz, nedívím se mu. Jsem šťastná, že mi koupil vůbec nějakou :)
TADY je ta moje vysněná, třebas si jí jednou v budoucnu koupím, kdo ví :D :)
Co na ní říkáte ? Nádherná vodnice ve tvaru Eiffelovky, co ? :) hned jsem se zamilovala , když jsem jí viděla.