Květen 2010

ŽE BY SE BÁSNÍKEM ČLOVĚK RODIL ?

12. května 2010 v 13:16 | Vickinka |  -- ZE ŽIVOTA --
°°° AHOJ °°°

SVůj nový článek bych chtěla začít mým oblíbeným čínským citátem, který jsem náhodou zaslechla v televizi a strašně se mi zalíbil ... a myslím, že opravdu sedí:

★CHytíš-li člověku rybu, nakrmíš ho na den, naučíš-li člověka lovit, nakrmíš ho na celý život★

Nevím ani přesně, co se mi na tomto citátu líbí, ale tak nějak mě zaujal.

Často jsem si říkala, že bych mohla začít psát básničky, snad jsem to i párkrát v životě zkoušela ale po pár nezdarech jsem to vzdala. Protože asi fakt nemám básnického ducha v sobě. Celkem mě baví takhle psát články, úvahy, slohy a jiné, ale na to básnění fakt ten talent ve mě asi skrytý nebude.
I když zas na druhou stranu mi přijde vtipné, aniž bych to dělala úmyslně, vždy náhodou se ukázalo, že s jakýmkoli klukem sem chodila, tak skládal básničky a tedy v době, co jsem s tím dotčným chodila, mi jich pár složil a mám některé schované doma dodnes.
ROzhodně básnictví nezatracuju, celkem se mi to líbí, i když ne každou báseň chápu.
A co vy ? Můžete se pochlubit někdo básnickým střevem, nebo je vám toto téma také né moc blízké ?
Já osobně si nemyslim, že bych měla na něco nějakej vyhraněnej talent, a vynikala v tom nad ostatními věci. Ale prostě pár věcí mě baví a jdou mi docela, tak se je snažim dělat. Ale třebas že bych hrála vynikajícně na klavír, tancovala závodně nebo snad malovala výtečně, to se o mě fakt říct nedá. ALe takových je nás asi víc ... zas máme třeba čas na víc věci a dokážeme dělat víc věcí, které nás baví a jednoz třeba
zjistíme, že tohle či ono nás baví moc a tak si za tím půjdem
Já osobně si tu svoji cestičku ještě tak úplně nenašla, ale jednou se mi to snad povede a pokud ne, tak se taky svět nezboří a dokážu se tim světem prokousat i bez toho aniž bych byla talentovaná na jednu určitou věc.
Už tu asi píšu z hladu či blbu. Tak radši to ukončim, než si někdo pomyslí, co to zas plácám.
Mějte se hezky.
Skládejte básně či studujte pilně, a já se zas někdy ozvu.
AHOJ

VAŠE Vickinka

MŮJ BLOG JE TAKOVÁ MOJE CITOVÁ NETOVÁ STRÁNKA, KTEROU NEJDE JEN TAK VYMAZAT ZE SVÉHO ŽIVOTA

8. května 2010 v 18:06 | Vickinka |  -- ZE ŽIVOTA --
DENÍČEK,DENÍK,ZÁPISNÍK....
tohle je můj blog, a já už si můžu řikat, že ho mám 2 a třičtvrtě roku.
Měla jsem už sice několik set chutí ho smazat, ale nějak to prostě nejde. Je už se mnou spjatý od té doby, co jsem začala střední školu, proto jsem si ho také založila. Protože jsem přeci jen začínala nanovo na nové škole, a tak jsem založila nový blog. A pořád ho mám, pořád sem píšu. I když jsem už měla nějaké pauzy. Dokonce sem ho i zrušila a přestala psát, ale nějak to nešlo. A vždy jsem se celá nedočkavá vrátila.
Věřím, že se ho nevzdám. Neříkám nikdy, ale zatím pár let ještě tu se mnou bude.
Můj hlavní důvod smazání byl ten, že si ho čtou i lidi, které znám, lidi z okolí, i mě blízcí, ale co mám dělat. Nenadělá člověk nic. Je to věc veřejná a já sem se s tim tak nějak smířila.
www.vickinky.blog.cz
Snažim se sem psát, fakt jen věci nějaké neurážlivé, né moc důvěrné a také takové, aby nikdo nevěděl, kdo jsem, aspoň ne ten kdo mě nezná, nebo ten, kdo by sem přišel a nevěděl, čí je to blog.

Fotky sem dávám, ale jen opravdu minimálně. Určitě nebojte, fotky z Francie sem pak dám, ať z té mojí cesty také něco potom máte a ráda se pochlubim tím, kde jsem byla, ale zas to neberte jako že se vychloubám, každýmu přeju, aby se tam někdy podíval a přeju vám to moc.
Miluju cestování, a Francie a konkrétně Paříž je mým velkým snem, ale o tom jsem tu už psala tolik článků a tak vás tím už nechci zatěžovat.
Spíš vám přeju všem hezký víkend, já bych se asi měla učit, ale nějak se mi do toho moc nechce. Sem posledních pár týdnů nejvíc línej člověk, jakýho znám.Fakt šílený. To se mi už dliuho nestalo, a nesouvisí ten jen se školou, ale i se sportem atd...
Příští týden se to snad změní.

Mějte se hezky, koukám, jsem se dneska víc rozepsala.
Ahoj, Vickinka

p.s. nelekněte se na té fotce těch mejch zubů :D :D ano jsem to opravdu já ... :D :D

ŽROUT ČASU MÁ JMÉNO FACEBOOK

4. května 2010 v 19:10 | Vickinka |  -- ZE ŽIVOTA --
Je to tak.
Znám velmi málo lidí, kteří nemají založený profil na FB, fakt málo.
A každý den si řikám, proč jen nemůžu patřit mezi ně.
Tak rok a pár měsíců zpět jsem nevěděla vůbec co to FACEBOOK je, ale teď už mě nejvíc pohltil tenhle svět.
www.vickinky.blog.cz

Bohužel musim říct, a to proto, že mi to vzalo fakt hodně moc volného času.Neřikám, že jsem dřív neseděla hodně u kompu, ale tohle je fakt už asi brutus.A přitom bych ho nejradši smazala.Už hodněkrát sem se o to pokoušela. Vlastně FB mi hodně i ublížil. Dozvěděla jsem se tam i hodně věci, který bych do dneška si radši nechala utajené.Ale co, pořád jsem asi naivní a pořád nějak nemám sílu ho jen tak zmazat. A to hlavně proto, že se bojim, že druhý den si ho opět založím.
CHtěla bych být imunní a prostě to smazat všecko, ale za ten rok se toho událo, že neni lehké ho smazat.
TAK pokud někdo máte zkušenost, že jste něco podobného udělali, smazali FB a jste teď štastní bez něj, dejte mi návod jak na to.
Já nějak nemůužu se odhodlat. Strašně mě to štve, ale je to tak. Všřim, že až dopíšu tenhle článek, zase půjdu na FACebook a tam strávim kus svého mládí.
ACHJO.
Někdy fakt mám chuť celej komp hodit z okna a jít radši dělat něco užitečnějšího. v Něčem přeci jen jsou ty technologie na prd. Už jen k tomu, že nám berou moře času a člověk víc sedí na prdeli než aby se šel třeba projít.
Snad to nebude v budoucnu ještě horší. Že budeme třeba i líní si dojít na záchod nebo pro jídlo a tak všechno budeme mít u nosu...